×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2016
Drukāt

Pret vienotu “Eiropas līmeni” bēgļiem (5)

Foto- LETAFoto- LETA

Edvīns Šnore

Latvija neatbalsta Eiropas Komisijas (EK) rosināto patvēruma meklētājiem pieejamo pakalpojumu un preču kvalitātes līmeņa absolūtu harmonizāciju Eiropas Savienībā (ES), vakar lēma Saeimas Eiropas lietu komisija.

Šāda Latvijas nostāja gaidāmajai ES iekšlietu un tieslietu ministru padomes sanāksmei tika izveidota, lielā mērā atbalstot deputāta Edvīna Šnores (NA) priekšlikumu. Šnore uzskata – Eiropas Komisijas piedāvājums par patvēruma meklētājiem pieejamo pakalpojumu harmonizēšanu tiek virzīts ar mērķi, lai mainītu situāciju, kad bēgļi pamet ES dalībvalstis, uz kurām tie tiek nosūtīti. Viņš norādīja, ka Latvijas sociālekonomiskā situācija neļauj nodrošināt tādus apstākļus, kādi ir vairākās citās ES dalībvalstīs.

Deputāts Aleksandrs Kiršteins (NA) pauda, ka jau pašlaik patvēruma meklētājiem tiek nodrošināti nepieciešamie apstākļi, tāpēc nekas nav jāmaina un EK rosinājums nav atbalstāms. Līdz ar to tika mainīts formulējums iekšlietu ministra Riharda Koz­lovska (“Vienotība”) prezentētajai Latvijas nostājai par EK sagatavoto izmaiņu piedāvājumu. Kozlovskis gan skaidroja, ka Eiropas Komisijas piedāvājums paredz personai nodrošināt vienveidīgu pakalpojumu grozu, bet neprasa sekot to dalībvalstu piemēriem, kas piedāvā krietni augstāku standartu par ES prasīto.

Luksemburgā šodien un rīt notiek ES ministru padomes sanāksme, kurā ministri diskutē par plānotajiem pasākumiem cīņai ar nelegālo imigrāciju un Eiropas Robežu un krasta apsardzes praktiskajā izveidē. Sanāksmes darba kārtībā paredzētas diskusijas par kopējās Eiropas Patvēruma sistēmas reformu, proti, šogad 4. maijā EK saskaņā ar iecerēto kopējās Eiropas Patvēruma sistēmas reformu publicēja tā sauktās pirmās patvēruma pakotnes tiesību aktus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Latvijai-vienotu Eiropas līmeni nodokļos! Kur palika partijas”Visu Latvijai” rosinātā samazinātā PVN likme pārtikai?

  2. Valdis Freimantāls Atbildēt

    Paldies, Edvīn!

  3. Vispirms vajag vienotu līmeni eiropiešiem

  4. Šnore neapšaubāmi ir izcils politiķis un Latvijas patriots, kas jau daudz darījis un arī panācis sava valsts un tautas labā, kas arī ir deputāta uzdevums, bet ir jau arī vēl citi, varbūt ne tik erudīti, ne tik pamanāmi, bet strādā, tikai lai viņi kaut ko varētu grozīt, nepieciešams tautas, balsotāju atbalsts. Gan algotie pretlatviskie komentētāji, gan arī vienkārši nedomājošie komentāros raksta – kādēļ par viņiem balsot, nav panākuši, ka valsts neapmaksā izglītību krievu valodā, bērnudārzi un tā ko nu kurš pārmet, bet tam ar deputātu gribu nepietiek, vajadzīgs mūsu atbalsts, lai viņiem būtu balsu vairākums. Bet Edvīnam Šnorem, paldies.

  5. Saeimā tomēr ir vēl daži deputāti kuri kaut ko dara arī Latvijas un latviešu labā. Redzams, ka Šnore ir viens no tiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+