×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. augusts, 2012
Drukāt

Pretblusu līdzekļi kaķiem

52

“Tuvojas rudens, kad vienmēr savam persietim un suņukam iegādājos bretblusu preparātus. Gribētu uzzināt, kuri darbojas efektīvāk?” 
Rita Bandava Rīgā

 

Visi pretblusu preparāti dalās divās lielās grupās – naturālajos un ķīmiskajos, apgalvo SIA “Beaphar Latvija” speciāliste Ramona Guridi. Atšķirība ir tā, ka ķīmisko iedarbība ir stiprāka, naturālo – maigāka, jo tajos ir dažādas ēteriskās eļļas, piemēram, lavanda u.c.

Abu veidu līdzekļi pieejami pilienos vai arī aktīvās vielas iestrādātas kakla siksnās. Atšķirīgs ir iedarbības laiks: pilieni aizsargā apmēram trīs nedēļas, kakla sik­snas – 4 – 6 mēnešus. “Beaphar” izplatītie līdzekļi ir dzīvniekiem nekaitīgi. Pozitīvi vērtējams arī fakts, ka to iedarbība notiek tikai zemādas un tauku slānī. Pilienu veidā dzīvnieks uzreiz saņem maksimālo devu un tad tā pakāpeniski samazinās, bet ar kakla siksnu aizsardzība visu laiku ir vienādi spēcīga. Tāpēc šis otrais veids ir piemērots arī dzīvniekiem ar alerģiskām saslimšanām. Siksniņas ieteicams valkāt nepārtraukti, lai to iedarbība būtu efektīva.

Ražotāji ir padomājuši arī par dzīvnieku drošību. Piemēram, kaķiem domātajās siksniņās ir iestrādāta gumija, lai mincis, aizķeroties aiz tās, nenodarītu sev pāri.

Noderīgs ir arī aerosols Protecto Plus, kas aizsargā ne tikai pret blusām, ērcēm, bet arī pret skudrām un tarakāniem. To izsmidzina telpās, drīkst apstrādāt arī mājdzīvnieka guļvietu, bet ne pašu mīluli! Pēc tam telpu izvēdina, bet iedarbība saglabājas līdz pusgadam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+