×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Uldis Šmits: Krievijai būs trīs jaunas Rietumu virzienā vērstas divīzijas (30)

Foto - LETA/SputnikFoto - LETA/Sputnik

Maskavas lēmums izveidot trīs jaunas Rietumu virzienā vērstas divīzijas mums sola visai spriegu gadu. Tāpat kā aizsardzības ministra Šoigu apsolījums rīkot ārkārtas kaujas gatavības pārbaudes, pievēršot īpašu uzmanību karaspēka vienību pārsviešanai lielos attālumos. Iecerētie pasākumi acīmredzot saistāmi ar Putina parakstīto dokumentu “Par Krievijas Federācijas nacionālās drošības stratēģiju”, kurā atšķirībā no iepriekšējām versijām par draudu avotiem nosauktas arī ASV un Ziemeļatlantijas alianse. Tas ir savā ziņā atklāts vēstījums, lai gan vairāk atspoguļo Kremļa pasaules skatījumu, nevis realitāti.

Galvenās cīņas notiks diplomātijas laukā, bet jaunā drošības stratēģija ļauj nojaust, ka Maskavas argumenti – vismaz plašākai publikai domātie – paliks tie paši vecie un oficiālo paziņojumu teksti būs piesātināti ar jau dzirdētajiem eifēmismiem. Tie palīdz uzturēt Krievijas kā mūžīgi aplenkta cietokšņa tēlu. Tad “apdraudējumu” var izmantot, lai izvērstu agresiju pret kaimiņzemēm un iznīdētu iekšējo opozīciju. Šāda pieeja KF drošības stratēģijā iztēlota par lielvalsts cienīgu neatkarīgu politiku, kas esot arī “racionāla” un “pragmatiska”, taču sastop “pretdarbību no ASV un to sabiedrotajiem, kas tiecas saglabāt savu dominanci”. Starp rindām lasāms, ka Ukrainas tuvināšanās Rietumiem ir Krievijas vājināšanas mēģinājums jeb uzskatāmākais “pretdarbības” piemērs. Ja arī Kijevas izdarīto izvēli galu galā noteica ukraiņu lielais vairākums, tam Kremļa izpratnē nav īpašas nozīmes, jo Ukrainai vienmēr jāpaliek Maskavas ietekmes sfērā. Vai, kā dažs uzskata, Krievijas sastāvā. Šim viedoklim netrūkst piekritēju Eiropā, tostarp Latvijā, taču no starptautisko tiesību viedokļa Ukraina ir tāda pati valsts kā Krievija vai jebkura cita valsts. Tāpēc Putinam nebija nekādu tiesību okupēt un anektēt daļu Ukrainas teritorijas – pat ne tādā gadījumā, ja viņa uztverē Maidans ir “antikonstitucionāls apvērsums” un Kijevas politiķi tiek saukti par “huntu”. Krimas aneksija un Ukrainas teritoriālās integritātes graušana Donbasā jebkurā variantā ir ANO statūtu rupjš pārkāpums. Manipulācijas ar jēdzieniem tiesiskajā plāksnē neko nemaina, bet politiski noder, lai iztēlotu militāro agresiju par lielvalsts varenības pazīmi un diskreditētu patiesībā diezgan kuslo Rietumu pretdarbību.

Savukārt baltiešiem būtu pamats atcerēties Rietumu neizdarību. (Un Latvijai nevajadzētu piemirst pašai savējo.) Pareizāk sakot, dažu ietekmīgu Rietumeiropas galvaspilsētu, pirmām kārtām Berlīnes, nostāju, kuras dēļ NATO uzņemtās Baltijas valstis ilgi palika bez nepieciešamajiem aizsardzības plāniem un joprojām paliek bez situācijai atbilstošu alianses spēku pastāvīgas klātbūtnes. Minēto nostāju pārāk neiespaidoja ne Krievijas iebrukums Gruzijā 2008. gadā, ne bruņojuma koncentrēšana Kaļiņingradā, un vienīgi tagadējais t. s. hībrīdkarš Ukrainā pamudināja nopietnāk pievērsties aizsardzības organizēšanai Baltijas telpā, kur rotācijas kārtībā uzturas daži simti karavīru no citām alianses valstīm. Viņu klātienes nozīme ir drīzāk simboliska, un Putins varētu attiecināt uz Baltiju to pašu jautājumu, ko Staļins esot uzdevis par pāvestu – cik divīziju? Liekas, Kremlis tās arvien izmanto par politiskā svara mērvienību, tāpēc formē vēl trīs Rietumu virzienā. Protams, Baltijas valstīs nekad un ne tuvu netiks panākts spēku līdzsvars ar karapūļiem aiz austrumu robežas, taču “rotācija” nepavisam nav labākā alianses atbilde. Tā arī nav principiāla atbilde, bet tāda ir jāsniedz, un mums kopā ar poļiem un citiem stāvokli izprotošajiem jādara viss, lai tas notiktu NATO samitā šovasar Varšavā.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Latvijai jaseko Putina metodem. Ka Krima, visu Latvijas-Krievijas robezu noklat ar minam. Palielinat armijas budzetu. Iegadaties bezpilota (drones) aviaciju ar raketem. Pretaviacijas mobilas raketes, ari prettanku. Tankus lidzigus ASV Abrams cik var nopirkt. Lavijai jasak pasiem razot ierocus (sekojot Izraelas piemeram). Kvalitativus ko var pardot tiem kas var maksat. Sagatavot iedzivotajus partizanu karam. Darit visu lai Pleskavas triecienvienibas viena diena netiek lidz Liepajai un Ventspilei kamer NATO stomas.

 2. Tas ir vēl viens iemesls kāpēc Baltijas valstīm vajag piegādāt pretgaisa, prettanku un tālgaitas raķetes. Ja jau tas pašreizējais Krievijas diktators sadomātu atkārtot 1940.gadu, tad viņš saprastu, ka to krievnacistu pūzni Kremlī arī varētu uzlaist gaisā.

 3. kā nato satraucies par krievijas atbildi kad nato uzmācas krievijas robežām. kopš komunisma krišanas nato ir 3x paplašinājies uzņemot 13 jaunas dalibvalstis un izpleties lidz pat krievijas robežām. kad kremlis atiecigi reaģē un robežas tuvumā izvieto savus spēkus tad nato iestājas histērija

  • Rietumu propogandas melu troļļiem Atbildēt

   kā redzams ļoti nepatīk kad taisnibu uzraksta. tas nekas ka argumentēti nevar atbildet, palamāties un žulti izgāzt ir viss ko viņi prot

 4. Izskatās ka pašlaik pasaulē ir četri lieli spēlētāji Krievi ar savu iedomāto pasauli,ekonomiski vārgi,bet ar boļševiku dūšu,musulmaņi ar savu iedomāto pasauli un dūšu kas lielāka par boļševiku ,viltīgā,bagātā ,militāri spēcīgā Ķīna kas ar smaidu un smadzenēm bez divīzijām pamazām pievāc Krievijas Sibiriju un Vidusāziju , Starptautiskais valūtas fonds kur visu nosaka izredzētās tautas smadzenes.
  Ķīnai ir ļoti patīkami ka krievijas divīzijas vērstas rietumu virzienā

 5. Par nekādu sankciju atcelšanu nevar būt runas, ja pret draudzīgu kaimiņvalsti tiek plānotas jaunas divīzijas.

 6. Katra valsts dara to ko uzskata par svarīgu.

  • Mīkstais, nāc atpakaļ palātā.
   Tu nemaz nepriecātos, ja kāds uzskatītu, ka virs tavas galvas vajag pacelt giljotīnu.

 7. Naivas cerības! Rietumi tik smagi ir saslimuši ar vistas aklumu un demokrātijas deliriumu, ka uz kaut ko nopietnu no viņiem nav vērts gaidīt. Vadošās pasaules organizācijas ir tā veidotas, lai tām būtu tikai iespēja uzbrēkt sīkajām valstiņām un ne ar pušplēstu vārdu nerunās par Krievijas agresiju. To vienkārši neredz. Un arī mūsu vadošie politiķi cenšas neizjaukt šo murmuļu kārtību. Un arī NATO samitā ne uz ko stabilu nav ko cerēt.

 8. grafists: Laikam jau ir sapircies puķes, ko uz tankiem uzlikt un baidās, ka nenovīst…….

 9. Ну что, шавки подзаборные, догавкались на медведя. Теперь до вас начинает доходить, что шестёрками всегда пренебрегают, что никакая нато и не собиралась всеръёз вас защищать. Вы уже загодя отнесены к оперативным потерям, пушечное мясо, увы. Эти три дивизии ещё и не созданы, а автор уже в штаны наложил. Выход один – вам надо сдаваться вот прямо сейчас, а чего тянуть то. А то вон у автора в мозгах помутнение, он даже путает кто на кого напал в 2009 году. Или он это делает сознательно, он же журнаГлист, ему всё можно.

  • пардон, в 2008 году.

  • būs jātiek galā pašiem Atbildēt

   Tā nu viš i’ – svešie jau mūsu dēļ dzīvību nez vai gribēs atdot, bet tādi шавки подзаборные kā grafists, visticamāk, šaus mugurā …

   • Ага, из рогатки….Но одна мысль правильная, рассчитывать вам надо только на себя. На нас не расчитывайте. Защищать ваш этнонациональный режим желания нет.

    • Nemocies, slimniek, vācies pie sava etnosa.

     • Так я и не мучаюсь, я кайфую. Такая радость вам досождать.

     • Es latviešu mēdijos rakstus kirilicā nelasu, jo tā ir provokācija.

     • >rusofobs 26. janvāris, 2016 18:20
      А разве тебя кто то заставляет читать?! Да и не пишу я статьи в вашей газете, только комментарии. А читать, не читать, дело добровольное.

  • Kurzemes Cietoksnis Atbildēt

   Latvieši jūs ir vālējuši un vālēs. Vai tas ir 1905, 1917, 1941, 1944, 1945 ut.t. 😀 Lai tik nāk tavs nopuņķojies lācis, kad jūsu mātes sāks saņemt ”paharonkas” tad varbūt atdzisīs prāts 😀 un sāksiet lūgt piedošanu :-D, bet būs jau par vēlu :-D!

   • Да успокойтесь вы, гражданин. Никто не сомневается в мужестве латышских стрелков. Только не надо никого пугать, не страшно. Сейчас другое время. Война, если и будет, то будет совершенно другой. Но начать надо принципиально с другого, вы никому не нужны и нападать на вас никто не собирается, вот это главное. А свои фантомные страхи оставте себе.

    • šarikovs paliek šarikovs. Grafists tā arī neko nav iemācījies. Varbūt nemaz nedzīvo Latvijā, tāpēc neko nejēdz.

     • А чему такому – этакому, я должен у вас учиться, а? Расстрою вас немного, местный я, и живу здесь, вам на радость.

  • spricējošais runcis Atbildēt

   Grafistam ar izglītību tā švakāk.Līdzsvars starp Krieviju un NATO pilnībā tiek uzturēts ar kodolieročiem.Patiesībā notiek aukstais karš ar mainītu nosaukumu,kurā Krievijai ir visai švakas izredzes,jo viņas ekonomika ir daudz sliktākā stāvoklī nekā padomju ekonomika.

   • Вот не переживайте, моё второе образование полностью отражено на фото в верху. Паритет паритетом, но эти танки лучше ваших абрамсов. Кстати, их отсюда вывозят от греха подальше, и заменяют на бронетранспортёры, которые не так жалко и потерять, в случае чего. Ну вы то в курсе…

 10. Kad veiksmīgi nopērk Itālijas, Francijas un Vācijas vadošos un tos izveido par ietekmes aģentiem – Berluskoni dzer vīnu Ukrainas Krimas pagrabā ( Itālijas nostāja), Olanda sapņo par Mistral Krievijai un Merkele kategoriski pret NATO Baltijā… Ko vel – ”sabiedrotie nodevēji”. Tikai amerikāņi un briti ir tie, kuri var palīdzēt. Bet pašiem arī tie 2 % valdošajiem negribas – neiznāks kāds postenis Krievijas gāzē… ( Kalvītis). Nožēlojami.

 11. Tātad apkopojums, Krievija koncentrē Rietumu un Dienvidu kara apgabalā 3 divīijas, precīzāk tiek pilveidota atrā spēku koncentrēšanas- dzelzceļa un aviācijas sitēma. Neskatoties uz veikto agresiju Ukrainā ,Baltijas valstu reģionā atrodas tikai NATO dekoratīvā pārstāvniecība,pastāvīgo spēku izvēršanu bloķē VĀCIJA,Itālija,Francija un daļēji Grieķija..ASV akcents drošibas jomā atrodas ĀZIJĀ. Tālāk ,LATVIJA tšķirībā no Igaunijas un Lietuvas pārāk nesaspringst 2% +IKP sasniegšanā,bet ASV vērtē pēc reāliem darbiem ,tas ir atieksmes…..

 12. ar bezjedzīgu bruņošanos .. Atbildēt

  Pūķins dzen savu impēriju bankrotā.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+