×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. oktobris, 2016
Drukāt

Pretendenti uz VID vadītāja amatu: no “Deloitte”, “Grifs AG”, Latvijas Bankas. No kurienes vēl? (2)

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

Starp astoņiem no 19 atlasītajiem pretendentiem uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja amatu ir cilvēki no auditorfirmas “Deloitte”, apsardzes uzņēmuma “Grifs AG”, Latvijas Bankas, bijušais Finanšu policijas pārvaldes direktors Jānis Kalugins un bijusī šīs pašas pārvaldes direktora vietniece Ļubova Švecova, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Švecova apstiprinājusi, ka ir pieteikusies konkursā. Švecova no darba VID aizgāja pirms gada, šobrīd viņa praktizē kā juriste un raksta doktora disertāciju par nodokļu krāpšanas problemātiku Latvijā.

Konkursā pieteicies arī bijušais Muitas kriminālpārvaldes vadītāja Vladimira Vaškeviča vietnieks Kalugins. Kalugins savu dalību konkursā nav gribējis komentēt. Kaluginu skārusi nesen veiktā amatpersonu rotācija – viņš no VID Iekšējās audita daļas vadītāja posteņa aizrotēts uz līdzīgu struktūru Iekšlietu ministrijā.

No plašākiem komentāriem atteicies arī Latvijas Bankas finanšu stabilitātes pārvaldes vadītāja vietnieks Andris Ņikitins. Viņš agrāk bijis “Rīgas miesnieka” valdes priekšsēdētājs, vēlāk strādājis AS “Nordeka” un AS “Balta”. 2004.gadā viņš sāka darbu Latvijas Bankā, kur bijis valdes loceklis un atbildējis arī par iepirkumiem.

Nodokļu plānošanas speciālists no auditorfirmas “Deloitte Latvia” Kaspars Rumba VID vadītāja konkursā pieteicies, jo gribot palīdzēt attīstīt Latvijas tautsaimniecību. “Galvenais pamudinājums ir tas, ka VID ir pietiekoši liela nozīme tautsaimniecības attīstībā un tuvākajos gados mums ir pietiekoši daudz izaicinājumu, IKP neaug un es ceru, ka izvēršot noteiktas izmaiņas ieņēmumu dienestā Latvijas tautsaimniecība varētu augt straujāk un ilgtspējīgāk,” teicis Rumba.

Apsardzes firmas “Grifs AG” Korporatīvo klientu apsardzes vadītājs Uģis Začs līdz 2008.gadam strādājis apsardzē un arī infocentrā. Šobrīd viņš augstskolā “Turība” tiesību zinātņu katedrā pasniedz priekšmetu par drošības tehniskajiem līdzekļiem un objektu drošību.

Ilze Cīrule gribot izmainīt VID darbu, un tam palīdzēšot viņas līdzšinējā pieredze apdrošināšanas kompānijās “Balta” un “Gjensidige Baltija”. Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss pieteicies konkursā, jo jūtot lepnumu par savu valsti. Viņš gan apzinoties, ka citi kandidāti būšot par viņu spēcīgāki.

Uz amatu kandidē arī Mārtiņš Liberts, par kura iepriekšējo pieredzi plašāku ziņu neesot.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jāliek DEVIŅPADSMIT VIENĀ !
    Pelnīt visiem gribās !

  2. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    teātris ar scenāriju – jūs tur zīmējaties, bet mēs jau to 3 A lēmuši…

Draugiem Facebook Twitter Google+