Sports
Futbols

Pretendents Gorkšs un viņa konkurenti 16


Arhīva foto. Kaspars Gorkšs
Arhīva foto. Kaspars Gorkšs
Foto – Evija Trifanova/LETA

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatam visnopietnāk pretendē bijušais valstsvienības kapteinis Kaspars Gorkšs.

31. decembrī beidzās pieteikšanās termiņš LFF prezidenta amata vēlēšanām, kas notiks aprīlī. Savu kandidatūru iesniedza Gorkšs, Latvijas Telpu futbola asociācijas prezidents Vadims Ļašenko un otro reizi – Krišjānis Kļaviņš. Gorkšs kā spēlētājs ar Anglijas premjerlīgas pieredzi un ilggadējs izlases kapteinis iekarojis autoritāti futbola aprindās un priekšvēlēšanu periodu sagaida pārliecinoša favorīta statusā. Viņa konkurentiem būs sarežģīti pārliecināt LFF biedrus balsot par sevi.

Ļašenko agrāk spēlējis Latvijas telpu futbola izlasē, tagad vada šo saimniecību un ikdienā ir uzņēmējs. Savukārt Kļaviņa uzvārds savulaik daudz izskanējis saistībā ar sarunātajām spēlēm, un lielākoties tādēļ pirms diviem gadiem LFF prezidenta vēlēšanās viņš pārliecinoši zaudēja Guntim Indriksonam, kurš federāciju vada kopš 1996. gada. Šo traipu no reputācijas mundiera nevar izmazgāt, lai gan entuziasma Krišjānim netrūkst. Viņa izveidotā futbola komanda SK “Cēsis” aizvadītajā sezonā Latvijas čempionāta otrajā līgā ieņēma otro vietu Vidzemes zonā.

Interesanti, ka visi pretendenti vēl jauni, Kļaviņam un Ļašenko ir 33 gadi, Gorkšam – 36. Kandidātu iesniegtie dokumenti tiks prezentēti LFF valdei, kas janvāra izskaņā virzīs viņus apstiprināšanai valdē. Līdz aprīlim LFF rīkos arī debates un diskusijas ar saviem biedriem, lai nodrošinātu kvalitatīvu pirmsvēlēšanu procesu. Iepriekš nevienā sporta federācijā tā nav noticis.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pērnajā pavasarī izteica vēlmi kandidēt LFF prezidenta amatam, tomēr, saliekot visu pa plauktiņiem, no šīs ieceres atteicies. Nav īsti laika, lai uzņemtos papildu pienākumus, bez tam futbols viņam neesot tik dziļi sirdī. Iespēju izvirzīt savu kandidatūru nopietni apdomājis bijušais sporta žurnālists un kluba “Skonto” direktors Askolds Uldriķis, tomēr beigās pieteikumu neiesniedza.

LA.lv