×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Pretim rekordam ar skrituļslidām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien Kārlis Bardelis dodas ceļā uz Nordkapu Norvēģijā, no kurienes startēs vairāk nekā divu mēnešu ilgā braucienā ar apvidus skrituļslidām pāri visai Eiropai līdz Gibraltāram Spānijā ar mērķi uzstādīt Ginesa rekordu. 


 

Ceļā viņš šķērsos deviņas valstis, veicot 6153 kilometrus. Iedvesmu šai avantūrai Kārlis smēlies norvēģu ceļotāja Tūra Heijerdāla teiktajā: “Robežas? Es nekad neesmu tās redzējis.” Tomēr par nenopietnu jaunā censoņa pasākumu nevar nosaukt, jo viņš tam gatavojies divus gadus, trenējoties piecas sešas reizes nedēļā, sākotnēji noslēpojot ap desmit, bet pēdējā laikā pat 50 – 80 km dienā. Tādēļ rekorda sasniegšanai izvēlēts iespaidīgs brauciena grafiks – 100 km ik dienu, sadalot to rīta un vakara pusē veicamajos gabalos.

Braucot Kārlis ievēros īpašu diētu, jo dienā jāuzņem ap 9000 kaloriju – trīsreiz vairāk nekā pie parastas slodzes. Ēdienreizes paredzētas arī divos naktī un četros no rīta, kad būs jādzer enerģijas kokteilis.

Maršruts ir saplānots, pēc iespējas izvairoties no lielajiem autoceļiem. Labs asfalta segums varētu būt 40% ceļa, pārējā daļa vidējas kvalitātes, un šur tur nāksies braukt arī pa meža ceļiem. Tas Kārli nebaida, jo kopā ar pavadošo komandu līdzi ceļos piepumpējamie rezerves riteņi nelīdzenam asfaltam, bruģim un grunts ceļiem.

“Mans brauciens tiks veikts jaunā disciplīnā, jo slidas nav saucamas par klasiskajām skrituļslidām, taču tās nav arī rollerslēpes – es distanci veikšu ar apvidus skrituļslidām, kurās kāju pēdas ir nofiksētas nekustīgi,” skaidro Kārlis Bardelis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+