×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Pretinieki bija cits cita cienīgi


akmenlauks_jk_17

Latvijas florbola vīriešu čempionāta fināla sērijas izšķirošajā septītajā spēlē Valmierā “Lielvārde” pieveica “Ķekavu”, taču tikai papildlaikā – 5:4 (3:1, 1:0, 0:3, 1:0). Lielvārdieši sērijā uzvarēja ar 4:3 un pirmo reizi saņēma čempionu kausu.


Pērnajā pavasarī abas komandas krustoja nūjas vienīgajā mačā par bronzas medaļām, kurā “Lielvārde” uzvarēja ar milzīgu pārsvaru (14:6). Taču šoreiz nekā tamlīdzīga – pretinieki patiešām bija cits cita cienīgi. Pirmajās sešās spēlēs rezultāts sērijā trīs reizes kļuva neizšķirts, lielvārdieši uzvarēja ar 12:5, 6:4 un 6:3, “Ķekava” – ar 4:3, 5:4 (abos mačos papildlaikā) un 10:3. Kā pa viļņiem gāja arī septītajā spēlē, kurā “Lielvārde” pēc diviem periodiem bija vadībā ar 4:1, taču trešajā šo pārsvaru izsēja. Vārtus topošajiem čempioniem guva Mikus Valpēters, Artis Savins, Mihails Kostusevs un komandas spēlējošais treneris Jānis Jansons, bet Normunda Krūmiņa sargātajos “Lielvārdes” vārtos bumbiņu iemeta Toms Mežotnis un trīs reizes – Gints Klēģers, 34 sekundes pirms mača pamatlaika beigām atjaunojot “Ķekavas” cerības trešo reizi uzvarēt papildlaikā. Tomēr tās papildlaika piektajā minūtē pēc ātrā uzbrukuma sagrāva līdz šim paēnā palikušais Toms Akmeņlauks, saņēmis Jura Gribusta precīzo piespēli.

Uzvarētāju treneris Kaspars Kreimanis: “Pirms spēles izskaitļojām, kā pretinieki būs tai gatavojušies, tādēļ nolēmām viņus pārsteigt, pārkārtojot pilnīgi visas savas spēlētāju maiņas. Sezonas sākumā mūsu mērķis bija iekļūšana finālā, bet, to sasnieguši, protams, gribējām vēl vairāk.”

Pirms deviņiem gadiem man palaimējās Lielvārdē pavērot, kā tur aug nākamie čempioni. Vietējās sporta skolas direktors un florbola komandas “Triāls” dalībnieks Ainars Puķītis stāstīja, ka šis sporta veids ieguvis jauno lielvārdiešu simpātijas, pamazām vien izkonkurējot basketbolu: “Laukā uz asfalta mācījām viņiem bumbiņu piespēlēt, rīkojām rajona kausa izcīņu skolu komandām. Patlaban Lielvārdes sporta skolā trenējas 108 florbolisti, lielie četras reizes nedēļā, mazākie – divas. Mūsu komanda, kurā spēlē no 1989. līdz 1991. gadam dzimušie puikas, divus gadus pēc kārtas uzvarējusi Latvijas jaunatnes čempionātā un nu atkal ir priekšgalā, turpat vai pa vidu – arī pārējās zēnu komandas.”

Sapratu, ka Lielvārdē florbola piramīdai ielikti stingri pamati. Nu tā uzbūvēta līdz virsotnei, un pienācis laiks uzlūkot tālāku apvārsni.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+