×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
27. augusts, 2017
Drukāt

Pretrunīgā Villere. Vai nesaskaņas ar Veselības ministri – iemesls amata atstāšanai NMPD? (6)

Foto - NMPDFoto - NMPD

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadošie darbinieki uzskata, ka veselības ministres Andas Čakšas (no kreisās) laikā nekādi uzlabojumi nav jūtami un ka visās problēmās nevarot vainot tikai dienesta vadītāju Sarmīti Villeri.

“Kad amatu atstāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs (NMPD) Armands Ploriņš, daudzi darbinieki no prieka dzēra šampanieti, bet, kad uzzinājām, ka šo amatu atstāj Sarmīte Villere, no bēdām dzērām šņabi,” tā situāciju pēc tam, kad Villere bija uzrakstījusi atlūgumu, raksturoja kāds ārsta palīgs. Savukārt cita vadoša persona, kuras uzvārds redakcijai zināms, bet kura lūdza to nepubliskot, Villeres darba spējas raksturoja visai ironiski: “Viņa šarmēja, figurēja un jandalēja, radot ilūziju par darbu, bet īstu darbu nekad neesam redzējuši.”

Šī ir otra vadošā medicīnas struktūrvienību amatpersona, kas nedēļas laikā uzrakstījusi atlūgumu, jo amatu atstājis arī Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Kārlis Ketners. Publiski izskanējis, ka Villere no dienesta aizgājusi pēc abpusējas vienošanās brīvprātīgā kārtā. Taču neoficiāli zināms, ka Villerei ar veselības ministri Andu Čakšu un viņas bijušo padomnieci Alīdu Vāni domstarpības bijušas jau sen, jo Villere neesot spējusi izpildīt dotos uzdevumus. Piemēram, samazināt administratīvos izdevumus, ātrās palīdzības izsaukumu skaitu, bijuši robi arī kadru politikā un ne visai patīkamas detaļas atklājušās auditā, ko NMPD veica VM. Veselības ministre gan publiski paudusi, ka NMPD direktore aktīvi darbojusies un salīdzinoši labi tikusi galā ar saviem pienākumiem, tomēr ministrijas amatpersonas, vērtējot Villeres veikumu, nav izteikušas gandarījumu un norādījušas, ka viņas darbs būtu pilnveidojams. Viņa nav slēpusi, ka strādāt pie esošās veselības aprūpes sistēmas ir ļoti grūti, viņai neesot dota iespēja dienesta straujākai attīstībai, tāpēc Villere pieņēmusi lēmumu pārtraukt darba tiesiskās attiecības un strādāt pedagoģisko darbu Latvijas Universitātes Medicīnas koledžā.

Neoficiāli zināms, ka NMPD vadītāja stratēģiski svarīgais amats varētu tikt uzticēts dienesta medicīniskās kvalifikācijas un mācību centra vadītājai, neatliekamās medicīnas ārstei Dzintrai Jakubaņecai.

NMPD reģionālo centru vadītāji par Villeres aiziešanu uzzinājuši no masu medijiem, nevis no vadītājas personīgi. Vidzemes reģionālā centra vadītājs Voldemārs Kokorevičs pastāstīja, ka esot pārsteigts par Villeres lēmumu, ka varējuši ļoti labi sastrādāties, ja nu vienīgi ministriju neapmierināja, ka dienestā joprojām trūkst speciālistu, jo daudzi ir devušies izdienas pensijā un jaunie turp neraujas strādāt.

“Mēs cīnāmies ar veselības aprūpes ielaisto problēmu sekām. Ja cilvēkam naktī sākas sāpes, viņam jau nav kur griezties, viņš zvana ātrajai palīdzībai. Tiesa, Valmierā ir arī tādi ģimenes ārsti, kas dodas pie saviem pacientiem pat naktī, bet viņu ir maz. Daudzi pie ģimenes ārsta vispār neiet, un, kad ierodas ātrās palīdzības brigāde, tad ierauga veselu saslimšanu buķeti. Skaidrs, ka tādu slimnieku mājās nevar atstāt. Tāpēc mums ir daudz sekundāru izsaukumu un par to vadītājai nedrīkst pārmest,” secina Kokorevičs.

“Līdz ar vadītājas aiziešanu izsaukumu skaits nemainīsies, bet, visticamāk, mainīsies darbības virzieni, jo katrs vadītājs, kas šeit strādājis, nāk ar savu NMP dienesta attīstības vīziju,” saka Zemgales reģionālā centra vadītājs Roberts Fūrmanis un uzsver, ka viņa vadītais reģions ir vienīgais valstī, kurā, pateicoties Villerei, pēdējo divu gadu laikā ir izveidotas divas neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstu brigādes.

Savukārt ārsta palīgs Rafaels Ciekurs pastāstīja, ka kolektīvā bijis zināms, ka vadītājai esot nesaskaņas ar ministri, taču nav bijusi nojausma, ka Villeres kundze pieņemšot tik radikālu kolektīvam sāpīgu lēmumu. Viņa darbu dienestā sākusi no brigādes ārsta pozīcijas, vadījusi operatīvo vadības centru, esot viena no zinošākajiem speciālistiem šajā jomā, bijusi arī Rīgas reģionālās pārvaldes direktora vietniece, līdz kļuvusi par NMPD direktori. Villeres laikā NMPD mediķiem sāktas maksāt motivācijas piemaksas par labi veiktu darbu.

Patlaban NMPD direktores amata pienākumus pilda Villeres vietniece administratīvajos jautājumos Ilze Binovska.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Idiotisma kalngals! Autorei ne pavisam nav bijusi vēlēšanās iedziļināties situācijā , tikai spodrināt vecās dzemdētājas tēlu. ZZS vai čaškas čupas pasūtījuma raksts?
    Cienu Villeri par milzīgo darbu, ko ieguldīja NMP dienestā. Viņa bija pirmā no vadītājiem (ceturtā pēc skaita), kas saprata, ko dara, un reāli turēja rūpi par darbiniekiem. kas seviški svarīgi – nevis administrāciju, bet brigāžu un dispečeriem. Tas, ka viņai bija nelabvēļi pašā dienestā arī ir fakts, jo katrs iepriekšējais direktors savas oliņas ir sadējis, no kā attīstījušās odzītes.

  2. Izskataas peec pasuutiijuma raksta, lai ministri celtu debesiis, bet atbildiigu vadiitaaju nopeltu. Vai Maara pirms sii ciniskaa rakstelja (jo citaadaak saadu skribeleejumu nevar nosaukt) paarliecinaajaas par faktiem?? Vai visam sim murgam ir kaut kaads segums vai plika *irsana????

  3. esmu strādājusi laikā ,kad Sarmīte strādāja brigādē,jau tas vien ,cik ilgi nostrādā ātrajā palīdzībā ir rādītājs,darbs koledžā ir vieglāks,un tās tumšās,šaurās kāpnes ,un šoferi jau nav bezmaksas palīgi.Un nudien tas nav normāli,ja Valmierā ģimenes ārsti naktī dodas pie pacientiem,nu nav viņiem aprīkojums kā specializētai brigādei,un izsaukumu skaits ir tāds kā ir-ja palīdzības telefons visu paskaidro,tad pēc 5minūtēm pacientu pārņem šaubas un viņš ātros izsauc,par bomžiem,narkomāniem,nekauņām ,nu tas jau cits stāsts/ir jābūt iespējai šādas personas sodīt/

  4. Kādas tikai muļķības nenākas lasīt! interesanti gan, kā tad villere varēja smazināt izsaukumu skaitu? Ieviest eitanāzijas brigādes? Ar likumu aizliegt slimot? Likt killeru brigādei izķert bomžus un dzērājis, kurus noslīcināt Ķišezerā? Ddiemžēl atskurbtuves ir likvidētas, bet visi tie pļēguri jāved uz slimnīcu, kur jāaprūpē, jo to prasa likums, kuru kādi stulbeņi ir pieņēmuši. Kad krīzes gados NMPD apgrieza algas, tad tās vēl arvien nav atdotas atpakaļ. Cilvēki jau nenāk strādāt uz NMPD gan grūtā un bīstamā darba dēļ, gan mazā atalgojuma dēļ. Mūsu braucēji jau savā stulbumā nedod ceļu NMPD transportam, kurš brauc aru ziliem uguņiem un visām taurēm. un cik ārsti nav cietuši no narkomānu vai pārdzērušos pļēguru vardarbības? Un ja brigādē izsaukumā dodas viens ārsta palīgs, tad ko darīt, ja jānes slimnieks nestuvēs no piektā stāva pa šaurajām kāpnēm, bet šoferis atsakās palīdzēt, jo viņam par to ziniet neamaksā, ja nu kas. Cilvēki, es te domāju ārstus, ārtu palīgus un māsas, meklē labāk atalgotas vietas gan privātpraksēs, gan ārzemēs. Villere teicami pārzina NMPD darbu, ir strādājusi visos līmeņos, viņai ir milzīga prakse. Bet veslības ministrijā šodien ir pusotra mediķa uz visu to slaistu baru, par NMPD darbu tiem nav ne mazākā priekšstata. Bet čaška ir iedomājusies, ka nu tik viņa visu sakārtos, pārkārtos, samazinās slimotāju skaitu. Sasapņojusies, vārdu sakot. Bet lamāt Villeri var tikai slaists, nepraša un skauģis, kuram nav vietas NMPD dienestā.

Draugiem Facebook Twitter Google+