×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Pretterorisma operācijā Briselē aiztur 16 cilvēkus

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Beļģijas policija svētdienas vakarā īstenoja lielu pretterorisma operāciju Briseles centrā, bloķējot vairākas ielas un aicinot cilvēkus neatstāt telpas, aizslēgt dzīvokļu durvis un netuvoties logiem.

Operācijas laikā aizturēti 16 cilvēki, paziņoja prokurori. Tomēr starp aizturētajiem nav par Parīzes slaktiņa līdzdalībnieku uzskatītā Briseles Molenbēkas rajona iedzīvotāja Salaha Abdeslama, kura brālis Brahims uzspridzinājās Francijas galvaspilsētā.

Beļģijas iekšlietu ministrs Jans Jambons iepriekš paziņoja, ka varas iestādes šobrīd meklē ne tikai Abdeslamu, bet vēl vairākus citus cilvēkus.

Jau ziņots, ka Beļģijas nacionālā drošības padome nolēma galvaspilsētā atstāt spēkā augstāko, ceturto terorisma trauksmes līmeni. Kā paziņoja premjerministrs Šarls Mišels, terora draudi tiek uzskatīti “par reāliem un nopietniem”.

“Tas, par ko mēs baidāmies, ir [Parīzei]līdzīgi uzbrukumi, ar vairākām [iesaistītajām] personām un vairākās vietās,” žurnālistiem sacījis Mišels. “Mēs ļoti labi saprotam, ka šī situācija visiem ir smaga, mēs gribam ikvienam pateikties par viņa pūliņiem un aicināt visus būt modriem. Mēs darām visu iespējamo, lai dzīve varētu atgriezties normālās sliedēs.”

Tas nozīmē, ka arī pirmdien būs slēgta Briseles metro sistēma un nenotiks mācības skolās un augstskolās. Satiksmi pilsētā nodrošinās autobusi, tramvaji un vilcieni, bet to pasažieri tiks aktīvāk pārbaudīti.

Īpaši drošības pasākumi paredzēti arī Beļģijas lidotās un dzelzceļa stacijās, bet ārpus galvaspilsētas būs spēkā trešais terorisma trauksmes līmenis, kas nozīmē “iespējamus un ticamus draudus”.

Pirmdienas pēcpusdienā situācija tiks izvērtēta vēlreiz, ņemot vērā, ka Briselē ir miljons iedzīvotāju un tur bāzētas Eiropas Savienības (ES) institūcijas, NATO, kā arī lielas politiskās un biznesa organizācijas. Šobrīd grūti iedomāties, kā pastiprinātais drošības režīms ietekmēs Briseles darbdienu.

Ņemot vērā Beļģijas nacionālās drošības padomes lēmumu ES Padomes prezidentūra Luksemburga, konsultējoties ar Ģenerālsekretariātu, nolēmusi atcelt nebūtiskās pirmdien paredzētās sanāksmes.

Netiek atcelta vienīgi Eirozonas dalībvalstu finanšu ministru apspriede, sporta, kultūras un jauniešu lietu ministru sanāksme, kā arī dažas amatpersonu tikšanās.

Avoti Eiropas Komisijā (EK) aģentūrai LETA skaidroja, ka EK pirmdien strādās, bet tie, kas nevarēs ierasties darba vietā, varēs strādās attālināti. ES Parlamentam rīt darbs paredzēts otrā bāzes vietā – Francijas pilsētā Strasbūrā, nevis Briselē.

NATO preses sekretāre Oana Lungesku vēsta, ka alianses galvenajā mītnē Briselē pastiprinātas drošības apstākļos pirmdien darba kārtība būs “elastīga”, ņemot vērā noteikto augstāko terorisma trauksmes līmeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+