×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Urbanovičs iebraucis auzās (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs.

Sestdien, 18.jūlijā, prezidentam Vējonim bija grūta viesizrāde Rēzeknē. Vizīte politiski nemierīgā reģionā, piedāvājot plašu Latgales attīstības programmu, atjaunojot attiecības kaut vai uz “iesākumā laikam jāierauj” pamata. Korteža ielenkts, vaļējā limuzīnā jauneklīgais prezidents māj ar roku iedzīvotāju sablīvējumam, tie atbild pazīstamā NATO vanaga, valsts galvas sveicienam…

Patīsim filmu atpakaļ. Kas notika pirms tam? Rēzeknes tirgus laukumā aizturēja satiksmes negadījumā cietušu autovadītāju Urbanoviču. Protokolā rakstīts – no pensionāra riteņa trieciena dārgais džips sazvārojās, palēcās, labi vēl, ka nokrita uz visām četrām.

Deputātu Urbanoviču pazīstam. Cilvēks daudz ko mūžā sastrādājis, gan jau atkal kaut ko punktierē. Bet dabīgi, ir vīri, kas redz vai cauri zemei, spēj uzminēt iepriekš. Un tie nav telepāti. Tie ir mūsu drošības dienestu ļaudis.

Jautāju pulkvedim Spuļģītim: kā jums izdevās to fruktu novaktēt? “Tā bija operācija “Tarāns”. Bija Rīgas kinostudijas filma, kur Tēvijas kara veterāns ar zapīti taranē vienu uzpūtīgu tipu, un taisni šo scenāriju izmantojām!”

Detaļās pieredzes bagātais drošībnieks neiedziļinās. Politiķa dosjē paši lasām kā atvērtu grāmatu. Pusdievs Latvijā pastāvošās nacionāli buržuāziskās varas, Briseles sulaiņu gāzēju platformai, no mazām dienām vienkāršās tautas draugs, skābs gurķis valdībai. Urbanovičs aizrāvies ar marksismu, saostījies ar Maskavu. Kas Krievijas Tautu Draudzības ordeņa kavalierim darāms Rēzeknes tirgus laukumā? Bija aptrūcies cukura zaptes vārīšanai vai gribējās ko sāļāku no rīta?

Spuļģītis pasmīn. “Tētiņš Urbanovičs mums stāstīja, ka vedis dāvanu vientuļai sievietei Janīnai, meitenei kā brūklenītei, kas sēž lielveikala kasē. Bet!” pulkvedis brīdinoši paceļ pirkstu, “interesanti, ar ko patiešām bija tikšanās!”

No izlūku filmām iztēlojamies, ka ir kantori ar blāvu lodziņu, kurā skata pēc izliktas sveces, noputējuši reliģisko rituālu piederumi vai kartona siera rituļi, bet aiz maskarādes mirgo signāllukturītis. Puķu pods, piemēram, kā parole – viss čista, nāc! Un tirgus laukumi, lielveikali, kur pārdevēju ņirboņa, pārvietojas pircēju upīte, akurāt domāti šādu kantoru iekārtošanai! Kā Rēzeknē – gaļas skārņi, podnieku ateljē, kurpnieku pasūtījumu galdi, Zaprudera video un foto darbnīca, “Znamja Truda” redakcija, pamesta grāmatu noliktava, ņiguņegu tirdzniecības telpas. Caurstaigājamas ieejas, izejas, priekšiņas, aizdurves. Ideāla vieta iejukt pūlī, lai netraucēti kārtotu ne visai tīras darīšanas un tad pa vienam izklīstu! Bet Urbanovičam ceļā stājās pārtveršanas operācija “Tarāns”. Diez vai uz runām meistars tagadiņ veltīs ierasto plato smaidu TV kamerām. Būs nosarcis kā vēzis.

“Pulkvedi, ko uzrakāt džipa vrakā? Varēja būt sātanistu literatūra, skrejlapas, rācija, pielīmējama bārda?”

“Nē, ziniet, atradām gaišzilu izejamo ģērbu ar pušķi pārsietā kastītē draudzenei kasierei, šūtu pie drēbniekmeistara Šmuleviča.”

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. PALDIES AUTORAM PAR RAKSTU! ASPRĀTĪGI UN VIENMĒR TRĀPA MĒRĶĪ. TĀ TURPINĀT!

 2. Kangaram beidzot nepaveicās.Žēl, ka tik maz.

 3. Tas taču ir īstais džentelmēnis! Nekāds francūzis nestāv tuvu! Ar vienu sīku dāvaniņu sievietēi, riskējot ar dzīvību, partijas svarīgiem uzdevumiem un Krievijas globālpolitikas interesēm, aizdrāzies otrā pasaules galā, lai apsveiktu to vārda dienā!

 4. to darba inspekcijai Atbildēt

  Ar “L.A.”darbiniekiem gan viss ir pilnīgā kārtīnā,tev trolli gan nav līdējis psihiatrs,jo Urbja vērdiņi aptumšojuši pēdejo smadzeņu kripatiņu.Līcītis raksta perfekti un pa lietu !Lai Urbis nolaiās no Kremļa zvaidznēm.un skatās uz ceļa bez rjumočkas.

 5. valsts darba inspekcija Atbildēt

  Ar šo informējam, ka AS Latvijas Avīze ir pienākums, tāpat ka citiem Latvijas uzņēmumiem, nodrošināt darviniekiem obligātās medicīniskās pārbaudes. Neskatoties uz to, ka psihiatra apskate nav noteikta kā obligāta, balstoties uz jūsu darbinieku saražotā satura analīzi, mēs to stingri rekomendējam visai redakcijai.

 6. bet varbūt tur bija nevis sātanistu literatūra,bet gan dāvana,nevis vientuļajai sievietei,bet gan no dižās kaimiņvalsts-vēstures mācību grāmatas Latvijas skolām?bet par to “brūklenīti” Tarāns lai informē glaunā džipa vraka lietotāja kundzi.Pats marksisma pārzinātājs jau neko..Viņš ir tīrs kā bāreņa asara,un viņam nekas nepieder,kā jau marksistam un katolim vienlaicīgi.Ptfu,cik dīvains salikums!

 7. Neko nesapratu, atvainojiet…

 8. sure, Šļurbanovičs iebraucis auzās, bet auzās iebraukuši arī “Vieno†ība”, NAcionālpsihopā†i, liberas†i, “zaļie” konformkomunis†i, reformkomunis†i, псевдодерьмоkrā†i un viss Sovaku Cen†rs.

 9. Nu,Līcīti,tādas muļķības varēji sarakstīt tikai uz pohām.

 10. autoram prieks ka žulti izdevies izgāst lielā daudzumā, veseliba uzreiz uzlabojās? vai vel pilna galva žults?

 11. nu,feini,man patīk asprātīgi feļetoni,un šis nu ir viens no tiem,tas tikai iecina par to ,ka tautas veselais un dzīvotsējīgais gars vēl,paldies Dievam,nav salūzi.Nesalauza mūs ne ģermāņi ,ne slāvi un nesalauzīs arī pašmāju”tautiskajos kostīmos”’maskējuīes pabiras

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+