×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

Prezentē “LA” izdevumu – Jānis Peters dzīvē un dziesmā, dzejā un mūzikā (1)

Foto: Karīna MiezājaFoto: Karīna Miezāja

Ieskandinot dzejnieka Jāņa Petera 75 gadu jubilejas mēnesi, pirmdien Rīgā kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014” notika Daigas Mazvērsītes sarakstītās un izdevniecībā “Lauku Avīze” izdotās dzejnieka jubilejas foto un atmiņu brošūras prezentācija.

Pasākumā kopā ar gaviļnieku Jāni Peteru piedalījās arī viņa tuvākie laikabiedri, draugi un atbalstītāji. Savukārt visus – dzīvē un dziesmā, dzejā un mūzikā – vienoja Ints Teterovskis ar īpašu Jāņa Petera jubilejas koncertam izveidoto svētku kori.

Atzīstot, ka Jānis Peters ir liela mēroga personība, kas Latvijā vēl nav līdz galam novērtēta, Daiga Mazvērsīte saka: “Brošūra vienlaikus ir atmiņu klade un koncerta programma. Rakstot šo darbu, daudz laika pavadīju bibliotēkā, un mani izbrīnīja fakts, ka par Jāni Peteru nav sarakstīta neviena grāmata. Jānis Peters ir unikāls cilvēks Latvijas populārajā mūzikā, un var tikai apbrīnot viņa spējas pievienot vārdus jebkurai mūzikai. Tas ir Dieva dots talants, un viņš tāds ir vienīgais dzejnieks Latvijā. Vēl visas Jāņa Petera dziesmas nav saskaitītas, jo viņš savu darbu turpina, un es vēlu dzejniekam labu veselību, lai mūs vēl priecētu daudz jaunu dzejoļu!”

Izdevuma sakārtošanā un tapšanā aktīvi līdzdarbojās arī izdevniecības “Lauku Avīze” direktore Evija Veide: “Pirms dažiem gadiem “LA” izdevniecībā tapa izdevums par komponistu Raimondu Paulu. Nu pienākusi svētku reize Jānim Peteram, un Daiga Mazvērsīte ir spējusi uzķert dzejnieka dzīves melodiju jaunajā izdevumā “Jānim Peteram 75”. “Raksti, Jāni, raksti! Tikai rakstītais paliks” – reiz dzejniekam teicis Zigmunds Skujiņš. Jubilejas reizē tapušais izdevums ir kā skanīga biogrāfija, jo stāsti par dzejas pārtapšanu dziesmās ir tik sulīgi un vārdi lasītājam tuvi, ka gribot negribot dungojas līdzi. Pateicamies dzejniekam par viņa stāstiem un enerģiju, autorei Daigai Mazvērsītei par spēju ieklausīties un uzrakstīt tik muzikālu biogrāfiju un Aigaram Dinsbergam par ideju un radošo sadarbību.”

Atmiņu brošūru dāvanā saņems arī 28. jūnijā “Arēnā Rīga” gaidāmā koncerta “No Jāņiem līdz Peteriem” apmeklētāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Cieņa Peteram par ”Manai dzimtenei” , kuru tā neieredz Latvijas pēdējo dziesmu svētku ierēdņi, laikam pēc Kremļa garās rokas par dažiem vārdiem –

  Man stāstīja Daugaviņ, kā liktenis vīdamās
  Dziesma savus svētkus svin,
  Ar bāliņu celdamās.
  Tā dziedāja bāleliņš,
  Pret likteni stāvēdams.
  Viņa dziesmā gadu simts
  Kā mūžiņis krāsojās.

  Vēl nāks piektais gads
  Asins lietus līs,
  Un visaugstākās priedes nolauzīs.
  Iesim strēlniekos,
  Dziesma vētru sēs,
  Mūžam gaismas pils
  Kalnā gavilēs.

  Lai balstiņis vīdamās pār novadu aizvijās,
  Dziesma savus svētkus svin,
  Ar bāliņu celdamās.
  Tā dziedāja bāleliņš
  Ar Daugavu nemirstīgs.
  Viņa dziesmā gadu simts
  Kā mūžiņis krāsojās.
  Ceru to vel dzirdēt kā nākošajos lielajos dziesmu svētkos un kā nākošo pēc himnas un ari noslēgumā…

Draugiem Facebook Twitter Google+