×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2012
Drukāt

Prezentēs krievu valodā iznākušo grāmatu “Maestro Pauls”

pauls2

Šodien plkst.16.30 Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks apgāda “Jumava” krievu valodā izdotās grāmatas “Maestro Pauls” prezentācijas pasākums, aģentūru LETA informēja apgāda “Jumava” reklāmas un sabiedrisko attiecību nodaļā. Grāmatas autore ir Ksenija Zagorovska, kura izdevumā apkopojusi izcilā komponista Raimonda Paula (attēlā) dzīvi un radošo darbību no bērnības līdz mūsdienām.

Izdevuma prezentācijas pasākumā piedalīsies gan pats Pauls, gan grāmatas autore, kā arī grāmatā publicēto rakstu autori – dzejnieks Jānis Peters un žurnālists Andžils Remess, apgāda “Jumava” vadītājs Juris Visockis un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra vadītājs Eduards Cehovals.

Plānots, ka grāmatas prezentācijas pasākumā piedalīsies arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Grāmatas pamatā ir žurnālistes Zagorovskas apkopotās atmiņas, ko par sevi ir stāstījis pats Pauls, viņa kundze Lana, tuvi draugi un kolēģi, kā arī intervijas ar sabiedrībā populārām personībām, kuras strādājušas, draudzējušās vai kaut reizi satikušas Paulu.

Grāmatas “Maestro Pauls” pirmā daļa ir veltīta Paula bērnībai un jaunības gadiem, par kuriem stāstījis Paula tuvs draugs un laikraksta “Kurzemes Vārds” žurnālists Andžils Remess. Ļoti interesanti aprakstīti Paula “Maskavas piedzīvojumi”, kas saistās ar vairākām pazīstamām Krievijas estrādes zvaigznēm, tostarp Allu Pugačovu.

Atmiņās par izcilo komponistu dalījušās tādas izcilas personības kā viņa studiju biedrs Egils Švarcs un viņa kundze, populārā dziedātāja Larisa Mondrusa, Iļja Rezņiks un Jevgēņijs Jevtušenko. Daudz jaunu un interesantu, līdz šim nezināmu faktu par Paulu pastāstījušas radio muzikālās redaktores Ludmila Dubcova un Guna Goluba, kuras palīdzējušas Paula dziesmām kļūt slavenām visā Padomju Savienībā.

Grāmatā publicētas intervijas ar tādām estrādes zvaigznēm kā dziedātāja Laima Vaikule, Marija Naumova, komponists Igors Krutojs, dziedātāji Kristīna Orbakaite, Josifs Kobzons un citi.

Grāmatā apkopotas 22 nodaļas, kas uzrakstītas dzīvespriecīgā valodā. Teksts papildināts ar bagātīgu fotogrāfiju un attēlu klāstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+