Kultūra
Kultūrpolitika

Prezentēs Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē0

Reiņa Hofmaņa foto

Otrdien, 27. martā plkst. 10 preses brokastīs prezentēs Venēcijas biennāles 16. starptautiskās arhitektūras izstādes Latvijas paviljonu.

Latvijas paviljons pievērsīsies daudzdzīvokļu namiem un to lomai sabiedrības organizēšanā, informē komunikāciju speciāliste Austra Marta Jirgensone, pētot, kā šī arhitektūras tipoloģija regulē dzīvi kopā un atsevišķi — kaut arī dzīvoklis sniedz iespēju norobežoties no ārpasaules, tas vienmēr ir arī daļa no kopīgas struktūras. Tieši tāpēc brokastis notiks mājīgā atmosfērā, tipiskā Pārdaugavas dzīvoklī, kurš atrodas ēkā, kurai šogad, gluži kā Latvijai, aprit apaļš gadsimts.

Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē, kas tiek rīkota reizi divos gados. Latvija ar nacionālo ekspozīciju Venēcijas arhitektūras biennālē piedalās kopš 2002. gada, un 2018. gadā būs mūsu valsts astotā dalības reize. 2016. gadā Latviju, Lietuvu un Igauniju izstādē pārstāvēja kopīgi veidots Baltijas paviljons.

2018. gada biennāles virskuratores ir īru arhitektes Ivonna Farela un Šellija Maknamara, kuras vada arhitektu biroju “Grafton architects” un 2012. gadā ieguvušas Venēcijas arhitektūras biennāles Sudraba lauvu. Viņu piedāvātā biennāles tēma šogad iezīmēta ar vārdu FREESPACE (“Brīvā telpa”).

LA.lv