Kultūra
Kultūrpolitika

Prezentēs pētījumu par kultūras patēriņu Latvijā0


Iepriekšējais kultūras patēriņa pētījums parādīja, ka visvairāk iedzīvotāju piedalās Dziesmu svētku kustībā.
Iepriekšējais kultūras patēriņa pētījums parādīja, ka visvairāk iedzīvotāju piedalās Dziesmu svētku kustībā.
Publicitātes foto

Kultūras ministrijas (KM) Lielajā zālē šodien plkst. 10 tiks prezentēts Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) veiktais pētījums par kultūras patēriņu un līdzdalības ietekmi Latvijā 2017.gadā, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

LKA Zinātniskās pētniecības centra vadītāja Anda Laķe pasākumā iepazīstinās ar veiktā pētījuma rezultātiem un metodoloģiju, Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma informēs par filmu programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” un citu kinofilmu sasniegto auditoriju, savukārt Latgales vēstniecības “Gors” vadītāja Diāna Zirniņa stāstīs par reģiona iedzīvotāju mobilitāti, apmeklējot akustiskās koncertzāles piedāvātās kultūras norises.

Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) pasākumā informēs par pētījuma gaitā izdarītajiem secinājumiem un turpmāk veicamo kultūras patēriņa sekmēšanā.

Pētījumu “Kultūras patēriņa un līdzdalības ietekmes pētījums” KM uzdevumā veikusi LKA, pētījumu centrs SKDS un biedrība “Culturelab”. Pētījums ļauj iegūt un analizēt datus par auditorijas motivāciju iesaistīties kultūras aktivitātēs, tās sociāli demogrāfisko raksturojumu, mobilitāti kultūras patēriņā, apmierinātību ar pieejamo kultūras piedāvājumu un gatavību ieguldīt ģimenes budžeta līdzekļus tajās vai citās kultūras aktivitātēs.

Kā ziņots, pērn konkursa rezultātā pētījuma veikšanai LKA no KM saņēma finansējumu 13 401 eiro apmērā bez PVN.

LA.lv