×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Māris Antonevičs: Bērziņa lēmumu atspoguļo kā “kājas spērienu pa pēcpusi” (58)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš šonedēļ darījis zināmu, ka pārtrauks Konstitucionālās komisijas darbību. Protams, tas ir prezidenta ziņā, kā organizēt savu darbu, un nevienā dokumentā nav noteikts, ka viņam obligāti jānodarbojas ar konstitucionālajām tiesībām. Tāpat, ja viņam nav intereses par vēsturi, nav vajadzības algot padomnieku vēstures jautājumos. Drīzāk varētu teikt, ka šīs divas tēmas savulaik bija radušas tādu kā patvērumu Rīgas pilī kā bārenītes, jo neviena cita valsts institūcija par tām nav atbildīga un ar tām saistītos jautājumus nerisina.

Tomēr A. Bērziņš savam paziņojumam ir izvēlējies brīdi, kas ļoti viegli ļauj piešķirt šim solim dziļāku politisku motīvu. Lēmums ir pavēstīts neilgi pēc tikšanās ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvi Igoru Levitinu (sakritība) un laikā, kad tiek diskutēts par Konstitucionālās komisijas līdzšinējā vadītāja Egila Levita izstrādāto Satver-smes preambulu (diez vai sakritība). To nekavējoties novērtējusi, piemēram, avīze “Vesti segodņa”, kas notikušo atspoguļo izaicinošā karikatūrā. Tajā redzama kāja (prezidenta?), kas ar spērienu pa pēcpusi patriec kādu personu (Levitu?) ar pavadošo tekstu: “Un tā ir tikai preambula!” Turpat lasāms žurnālista Abika Elkina raksts, kurā secināts, ka Egils Levits pēdējā laikā sācis nodarboties ne tik daudz ar prezidenta vai Konstitucionālās komisijas gribas paušanu, cik ar savu personisko reklāmu. Žurnālists liek manīt, ka prezidentam nepatīkot preambulas projekts un viņš netieši pievienojies kritiķiem, kuri apgalvo, ka šis dokuments šķelšot sabiedrību.

Un patiesi, līdz šim no valsts galvas neesam dzirdējuši skaidru vērtējumu preambulai, lai arī “vārīšanās” par šo tēmu nerimst jau gandrīz mēnesi. Varbūt tiešām attieksme ir noraidoša, tikai prezidentam ir neērti, jo savā ziņā iznāk, ka šī ideja ir viņa paspārnē izauklēta? Tikai tad būtu interesanti dzirdēt A. Bērziņa argumentus.

Nesen prezidents bija neapmierināts, ka ierosinājumu nojaukt tā saukto uzvaras pieminekli Pār-daugavā atbalstījis tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Nacionālā apvienība), kurš šobrīd pilda arī kultūras ministra pienākumus. “Tāda ministra rīcība ir nepieņemama,” televīzijā apgalvoja prezidents, pārmetot J. Bordānam administratīvo resursu izmantošanu un pat rosinot to apspriest valdībā. Kāpēc tāds satraukums? Vai NA ministra nostāja nav atbilstoša viņa partijas ideoloģijai? Taču acīmredzot valdošajās aprindās tā tiek uzskatīta par tabu tēmu. Ministram nav piedienīgi izteikt viedokli par uzvaras pieminekļa nojaukšanu, tāpat kā viņam neklājas 16. martā rādīties Brīvības pieminekļa tuvumā.

Uztraucoties par sabiedrības šķelšanu, tomēr nevajag palaist garām faktu, ka par prezidenta darbībām priecājas pieredzējuši latviskuma nīdēji.

Pievienot komentāru

Komentāri (58)

 1. Prezidents izdarija visu kā nākās.Ja dažiem Brisēlē par maz ko darīt,lai brauc uz Ameriku un nemēģina
  mūs mācīt kā dzīvot…
  Šitādi gudrīši ir noveduši Latviju līdz mafiozai valstij, kur vēl tālāk… Vēl pirmais TIESLIETU MINISTRS!

 2. Ar skumjām jāsecina ka viss notiekošais ir saskaņā ar veco sakāmo – Katrai tautai ir tādi vadoņi, kādus tie ir pelnījuši!

 3. Kārtējo reizi uznāk sajūta,ka Krievijas FDD skapī ir skeletiņi par visiem mūsu politiķiem – tāpēc tie tā danco pēc pūķina stabulītes.Nožēlojamie salašņas…..

 4. Prezidents darija pilnīgi pareizi.Nu nevar kaut kāds ārzemnieks ar latvieša pasi ,pasēdēt savu brīvlaiku
  viesnīcā un izdomāt,ka mūsu Satversmei pietrūkst vesela nodaļa – ievads.Nu ko? Ņems un uzdriķēs,citādi
  latviešu bauri dzīvos tālāk nemaz nezinot tādu pērli, kā“preambula“!

  • šis “ārzemnieks” ir piedzimis un skolā gājis tepat pēckara Latvijā. Tikai piedzimis nelegāli, jo māti tajā laikā meklēja čekisti.
   Tikai izsūtīts kopā ar tēvu, jo viņš parakstīja disidentu vēstuli par cilvēktiesībām.
   Ieguvis jurista un politologa izglītību, gan strādāja VFR parlamenta juridiskajā dienestā, gan turpināja pētījumus par Latvijas valsti. dažādos laikos izstrādāja konstitūcijas dažādām valstīm.
   Vēl 1985.gadā rakstīja “vienalga kad Latvijas taps brīva – pēc 5 vai pēc 50 gadiem – valsts nebūs jādibina no jauna, jo Latvijas valsts jau pastāv.”
   Pirmais atjaunotās Latvijas Republikas tieslietu ministrs, pirmais Latvijas deleģētais tiesnesis Eiropas cilvēktiesību tiesā, pirmais Latvijas deleģeētais tiesnesis Eiropas kopienu tiesā.
   Diplomātiskajā dienestā Latvijas Republikas vēstnieks VFR, Ungārijā, Itālijā, Šveicē. Izvēlēts par starpnieku karojošo pušu samierināšanai dažādos Eiropas karstajos punktos.
   Kas tā par digitāli cūcisku tradīciju līmēt mazas digitālas cūcībiņas virsū maziem digitāliem caurumiņiem 🙁 šajā plakanājā digitālajā pasaulē viss ir pāris klikšķu attālumā.
   Ja jums ar kādu citu ir šaurs saskarsmes laukums, tas neliecina par otra niecību.

 5. Vairāk kā nožēlojami!
  Ar ko mēs – latvieši – esam noziegušies, ja mums tāds prezidents, par kuru jākaunas?

  • Jūs patiešām esat bauris.
   Taču nekur taču nav rakstīts, ka visiem latviešiem jābūt tādiem bauriem /pamuļķiem kā jūs.
   Prezidenta rīcība ir vairāk kā nožēlojama.

  • krista 31. oktobris, 2013 21:24 Atbildēt

   Jūs patiešām esat bauris.
   Taču nekur taču nav rakstīts, ka visiem latviešiem jābūt tādiem bauriem /pamuļķiem kā jūs.
   Prezidenta rīcība ir vairāk kā nožēlojama.
   Tas bija domāts purīcim

  • No vecas tārpainas gaļas labu zupu neizvārīsi – smirdēs tāpat… Tā notiek, ja prezidentus vēlē ** un atlaistās Saeimas. Vajag vēlēt Satversmes sapulcei, kurā pārstāvēti abu līmeņu deputāti ( Saimas un novadu, pilsētu), tad gan ātri un valstij pietiekoši lēti tiksim pie Prezidenta ( novados ar tām aizkulišu cīnām tā pavāji un mājās prasīs, par ko balsoji un to atcerēsies…).

 6. 18.novembrī šo kangaru vajag izsvilpt un rādīt uz viņu ar pirkstiem visur, kur viņš būs! Lai visa pasaule to redz!

 7. Te nu redzam, kādu pretvalstisku izdzimteni prezidenta amatā iebīdījusi aprobežotiem zemniekiem tik iemīļotās ZZS kompartijas pārstāve Grigule. Tautsaimnieks – iznīcinātājs!

 8. Vai tad neesam pietiekami apsmieti, ižņirgti, pazemoti, apspļaudīti un apgānīti? Visu esam pacietīgi pārcietuši, nopurinoties kā piles pēc iznākšanas no ūdens…Bet ja valsts prezidents atļaujas kaut ko tādu, tad ir NOPIETNA VIELA PĀRDOMĀM…. TAS VAIRS NAV JOKS…, mums šoreiz ir smagāks trieciens – KĀJAS SPĒRIENS… CIK NEAIZSARGATA IR LATVIEŠU TAUTA SAVĀ ZEMĒ – LATVIJĀ!?? Varu iedomāties, KĀ līksmo nīdēji !!!???

 9. “Nācijas Tēvs” savā elementā – laikam sen nav sisti

 10. komunistiem pieliidzinaat nacistiem Atbildēt

  Latvieshu niideejiem nirgaajaas joprojaam un 1.janvaarii par ko sanem Eiro nelojaalie pilsoni pret Latviju.zinu ,ka nedeportees un paliks netiirajaa sisteemaa.

 11. Mana Latviešu tauta nu gan nebija pelnījusi tādu prezidentu.

 12. Un atkal krievvalodīgā prese ir operatīvāka svarīgu notikumu atspoguļošanā par latvisko. Par argumentiem un saturu labāk nerunāsim. Klusēšana ir zelts.

 13. Neitrāla pozīcija jeb atturēšanās arī ir pozīcija un nebija arī nekādas spiedošas vajadzības pēc preambulas vai pieminekļa nojaukšanai. Ja preambula vēl ir apspriežama, jo vērsta nākotnei, tad piemineklis vispār atstājams mierā – lai stāv vismaz tik ilgi, kamēr kādai sabiedrības daļai tas nozīmīgs.

 14. Vajag palasīt grāmatu: L.Lapsa, K.Jančevska, I.Saatčiane. Latvietis parastais. – Atena, 2011. Galvenais tur pateikts. Un kur nu vēl tāds gods – pats Putins atsūtījis savu padomnieku Levitinu nodot instrukcijas kā rīkoties…

 15. Pirmkārt,rokas nost no Satversmes.Satversmē viss nepieciešamais pateikts,un,tai nav vajadzīgas ne
  preambulas ne pēc ambulas… Mūsu politikāņi to lāpījuši, kā vecu mīļu pastalu,kuru žēl prom sviest ,bet
  arī staigāt ar to ir grūti…
  Malacis,Andri -sen laiks triekt visas tās komisijas pie velnā,kuras piesūkušās kā dēles pie Prezidenta
  “galda“!

  • Slimniek, draudzējies ar savu galvu un mēs tevi gaidīsim .

  • Redzams, tev nav sajēgas par Satversmi. Tā labota ļoti maz kā valstisks dokuments. Par to tavu “veco pastalu”, kā tu sauc Satversmi, kā vecu meldiņu jau esam dzirdējuši. Iespējams, ka pats sev zināmos nolūkos to izplati.
   Varbūt esi uzrakstījis jaunu un domā piedāvāt prezidentam?

 16. Mūsu prezidentam, kas pēc tikšanās Krievijas prezidenta Putina padomnieka Levitina tikšanās, ir pārbijies, un ir mainījis politisko orientāciju, tad iesaku iepazīties ar Lielbritānijas avīzes portālā Dailymail.co.uk, par Krievijas visai naidīgo attieksmi pret suverēnu Lielbritāniju. Raksts saucās “Russia bid to bug No 10 aides with Trojan horse gifts” Par cik mūsu prezidents nepārvalda angļu valodu, tad es ceru kāds no kancelejas iztulkos un iedos izlasīt. Paliek vienīgais vai viņš gribē to lasīt un uztvers to par nopietnu.

 17. Vienvārdu sakot – pa lielam – Bērziņš ir vienkārši piegriezies jau, elpot sāk kļūt grūti 🙁

 18. Prezidenta darbības, liekas, vairāk atbilstu lielās kaimiņvalsts prezidenta domāšanai, nevis neatkarīgas, latviskas Latvijas prezidenta rīcībai. Kad krieviski rakstošā prese apsaukā mūsu valsti, tad prezidents nemaz nerunā par sabiedrības šķelšanu, tad ir mute ciet. Nožēlojami, ka ZZS izvilka tādu prezidentu, kurš nav Latvijas patriots!

  • …labāk prasīt 3 lielajiem dūžiem, kuru to visu izlēma pirms formālās atlaišanas… ja ne paši ( privātpartijas ), tad kāds kretīns pēc Jurmalgeitas standarta…?

 19. Abas šīs lietas - Atbildēt

  atteikšanās no preambulas izveidošanas un okupācijas pieminekļa likvidēšanas ir spļāviens savas tautas interešu problēmās. Kad TV diskusijā tika skaidri pateikts, ka preambula nostiprinās latviešu nacionālo valsti, vai sākta diskusija par mūsu nīsto pieminekli, tā valdošie spēki laižas krūmos. Viņi BAIDĀS no tā, ka te IR Latvijas nācijas valsts, valsts valoda latviešu, bet Brīvības piemineklis mums – latviešiem…Tā ir DEGRADĀCIJA!!! Aizvien vairāk kauns par tādiem prezidentiem, valsts vīriem, politiķiem! Jābeidz kultivēt okupantu valsts intereses visās jomās. Jāpaceļ augstu galva, jāiztaisno mugura un jāiet uz priekšu bez klausīšanās, ko saka mūsu ienaidnieki par mums. Esam taču ES!!!

 20. Re, kā 30. oktobris, 2013 13:23
  —————
  Es izlasot tavu komentu, secināju, ka man praktiski nav ko piebilst. Es piekrītu! Turpinot, es gribu sabiedrībai ko piedāvāt, vai nav pienācis tas laiks par Valsts prezidenta A,.Bērziņa pārvēlēsanu. Vēl jo vairāk viņa pārvēlēšanai nav vajadzīgs referendums, bet tikai Latvijas Parlamenta balsojums, kas viņu ir ievēlējusi. Ir jāpieprasa parlamentam to izdarīt. Es negribu iegrimt detaļās un epizodēs par mūsu prezidentu. Patreizējā prezidenta darbība ir apsmiekls Latvijas valstij, gan ārpolitiski, gan iekšpolitiski.

  • Nekas ar to pārvēlēšanu šobrīd nesanāks. Kas to darīs? Ar vieglu roku no ZZS ievēlēja personu, kurš sabiedrībā bija pazīstams vienīgi kā lielas pensijas īpašnieks un Eiropas subsīdiju apguvējs it kā viesu nama celtniecībai. Nekas nebija dzirdēts, ka būtu kādu tautsaimniecībai vērā ņemamu priekšlikumu izteicis. Vājš svešvalodās. Un kas par to? Ievēlēja!
   Tātad kādam bija izdevīgi. Kāpēc tāds būtu jāmaina?

 21. Vai nevar ar referendumu patriekt šo Kremļa izdzimteni ?

 22. Kauns par tādu prezidentu.

 23. ilgi neesmu sista, Atbildēt

  tālab domāju,ka pēdējā laika rīcība un izteikumi ir “pateicība”Vienotās Krievijas sadarbības partnerim SC par ievēlēšanu augstajā amatā.Ja tā turpināsies,ir cerība arī uz nākamo termiņu tikt ievēlētam.

 24. Tas ir bīstams precedents. Vispirms tika padzīts prezidenta padomnieks, starptautiski pazīstams vēsturnieks Antonijs Zunda. Tātad – nekādu vēstures pētīšanu!
  Tagad – atraidīts augstas raudzes jurists Egils Levits ar visu viņa kompetento komisiju. Tātad – nekādu preambulu!
  Pārdaugavas pieminekļa nojaukšana – nepieņemama! Ministra rīcība, kurš izsaka tādu pieļāvumu, nosodāma!
  Uzturēšanās atļauju pretinieki tāpat nosodāmi, jo traucējot svarīga valsts ekonomiskā “projekta” realizāciju.

 25. Vilks jēra ādā .Ari āzis nevar būt par dārznieku . SC un sarkanie ZZS zināja kas ir jaievēlē , kaut zoo kangars ar okupantu tankiem nav labāks

 26. Norvēģijā nodevēju Kvislingu sodīja ar nāvi .

 27. Jūdass. Valmieras lielkomunists savu kažoku griež atpakaļ. Okupācijas laikā padibene spēja izkalpoties līdz ministra vietniekam .

 28. Tas, ka par Satversmes preambulas pieņemšanu nobalsoja 2200 jeb 97% LTV skatītāju, ne mazākā mērā nav iespaidojis prezidentu A.Bērziņu.
  Nepatikā pret Levita kungu un viņa Satversmes preambulu kā tādu prezidents pat nav centies ieturēt pieklājīgu pauzi, bet nekavējoties veikli atradis veidu, kā atbrīvoties ne tikai no augstas raudzes jurista, bet visas Levita kunga vadītās komisijas spēcīgākajiem konstitucionālo tiesību speciālistiem.
  Tagad Bērziņa kungs acīmredzot par padomdevējiem un lēmējiem aicinās tādus “ekspertus” kā Klāvu Sedlinieku, preambulas noliedzēju juristu Endziņu, A.Elksniņu no SC, darba grupas no “Providus”, “Delnas” un citus tik pat ietekmīgus “speciālistus”. Kad A.Bērziņam būs uz galda preambula, tās likteni tagad būs lemts izšķirt šiem kungiem.
  Kāds būs rezultāts, atļaujiet trīs reizes minēt…

 29. Manī sāk rasties pārliecība, ka Egils Levits varētu izpildīt Prezidenta funkcijas daudz labāk nekā kungs Bērziņš.

 30. šmeiser42 > senioram Atbildēt

  Tautas gudrība vēsta :- KĀDA CIBIŅA – TĀDS VĀCIŅŠ! Un šādus “LŪZERUS” ievēlēja tādi paši lūzeri ,kas ir ieinteresēti ,lai valsts prezidents būtu KAULS NO VIŅU KAULA…

 31. Pareizi darīja, nav vajadzīgs uzturēt uz papīra komisijas. Tagad Saeimai premabula Satversmei jāpieņem. Nevajag ar šitādiem raksteļiem novērst uzmanību no svarīgākā.

 32. Kādu rīcību varam gaidīt no nomenklatūras biedriem, kam Maskavas pavēles ir svarīgākas par valsti?

 33. Prezidentam buutu jaaciinaas visiem speekiem pret Latvijas paarkrievoshanu, nevis jaakavee Levita darbs. Jo Egils Levits buutiibaa grib nostaadiit latvieshu tautu uz stingraam kaajaam. Prezidents Beerzinjsh to aciimredzot grib kaveet. Nozheelojama riiciiba!

 34. Man domāt, nevajag pavilkties uz to, ko par prezidentu raksta Вести сегодня un Abiks Elkins. Un satraukties par kaut kādām karikatūrām. Ja Bērziņš vai Levits grib, lai viņi satraucas.
  Prezidents, šķiet, ir īpaši norūpējies par miera saglabāšanu Latvijā un par to, lai nedotu Krievijai formālu iemeslu pasākt kaut ko pret mūsu uzņēmējiem.

  • -Prezidents, šķiet, ir īpaši norūpējies par miera saglabāšanu Latvijā un par to, lai nedotu Krievijai formālu iemeslu pasākt kaut ko pret mūsu uzņēmējiem. –
   Tas gan naivi, gribēs un atradīs 100 iemeslus minutes laikā – tas tiek pataupīts piekāpībai. Līdzko kirhenšteinveidīgo piekāpība tiks izbeigta tā “zupā tārpi”!

 35. Varbūt prezidentam laiks prasties un aiziet vai arī viām palīdzēt ar parakstu vākšanu

 36. Protams, ka valsts noliedzēji un kremļa satelīti priecājas.
  VPrezidents vismaz būtu pieklājīgs un izteicis pateicību par šo darbu cilvēkiem, kas bez atlīdzības strādāja valsts labā.

 37. Kāpēc lietuvieši un igauņi var būt lepni par saviem prezidentiem,bet mums pastavīgi “ievēl”kaut kādus lūzerus?

  • Tādu prezidentu kā Bārziņu Latvijas tautai ir jālepojas,viņš māk strādāt,nekā tie iepriekšējie ielikteņi.

  • A. Valtons (1935), igauņu rakstnieks, kurš kopā citiem sabiedriskajiem darbiniekiem 1996. gadā pirms Igaunijas parlamenta vēlēšanām ir publiski izteicies sekojošā veidā par prezidentam nepieciešamām rakstura īpašībām:
   20. septembrī Igaunijas tautas pārstāvji izdarīs mūsu valstij ļoti svarīgu izvēli. Pirms šīs izvēles veikšanas ir pārāk virspusēji izsvērts jautājums – kādam jābūt Igaunijas Republikas Prezidentam tagad un nākotnē. Vēlos sniegt īsu kopsavilkumu par īpašībām, kuras, mūsuprāt, prezidentam ir pašas svarīgākās.
   Sadarbība – Igaunijas prezidentam ir jāapzinās savu vieta un loma valsts politiskajā sistēmā. Igaunija ir parlamentāra valsts, kurā prezidentam ir līdzsvarojoša loma. Slēdzot ārvalstu līgumus, prezidentam ir jāvadās pēc Parlamenta (Riigikogu) un valdības apstiprinātajiem principiem.Prezidentam ir jābūt spējīgam krīzes situācijās vienot tautu un Igaunijas sabiedrībā pastāvošas atšķirīgu interešu grupas.
   Pamatprincipi – Igaunijas prezidents nenozīmē vējrādītāju. Tas ir neiedomājami, ka viņa principi varētu mainīties vai nu kaprīzes vai ārēja spiediena iespaidā. Uz tiesiskās nepārtrauktības principa pamatota atjaunotā Igaunijas Republika un tās pastāvēšana pat vissarežģītākajās politiskajās situācijas – tādam ir jābūt Igaunijas prezidenta darbības galvenajam principam. Igaunijas prezidentam nepieciešams apņēmīgi pretoties dubultās morāles un liekulības izpausmēm pasaules politikā. Prezidenta diplomātiskā elastība nedrīkst izslēgt konsekvenci un principu pastāvību.
   Biogrāfija – Igaunijas prezidenta pagātnei jābūt tīrai, tā nedrīkst dot ārpasaulei pretrunīgus signālus, nemaz nerunājot par signālu, ka Igaunija varētu atgriezties pagātnē. Igaunijas prezidenta saistība ar bijušo padomju varas aparātu, vai komunistiskās partijas vadību, būtiski bojātu Igaunijas reputāciju.
   Izglītība – Igaunijas prezidentam ir jāprot labi orientēties pasaules politiskajā un kultūras vēsturē, lai viņš būtu vērā ņemams sarunu partneris jebkurā līmenī. Prezidenta personai jāapliecina, ka laba izglītība un inteliģence nodrošinās Igaunijas un igauņu konkurētspēju pasaulē, kas virzās pa attīstības ceļu. Prezidentam kā valsti reprezentējošai personībai nāks par labu humanitārā izglītība un piederība pie tautas kultūras vai zinātnes elites.
   Valodu prasmes – Igaunijas prezidentam papildus izcili labai igauņu valodai nepieciešams brīvi pārvaldīt angļu valodu, un jāprot vadīt politiskas sarunas citās svešvalodās. Pēc mūsu domām, Igaunijas prezidentam minimālā prasība ir četru – piecu pasaulē vai mūsu ģeogrāfiskajā reģionā izplatītāko svešvalodu prasme.
   Runas prasmes – Igaunijas prezidentu ir jāprot izteikties precīzi un trāpīgi, viņa runā ir jāizpaužas vēstījumam.Prezidentam ir jābūt spējīgam uzstāties ar runu arī svešvalodās. Kad Igaunijas prezidents runā igauņu valodā, tad stāstījumam ir jābūt labi strukturētam (domas un teikumi skaidri atšķirami), tā, lai sinhronais tulkojums varētu skaidri atveidot domu.
   Pieredze – Igaunijas prezidentam nepieciešama pietiekama ārvalstu kontaktu pieredze un diplomātiskā bagāža, kā arī pietiekama politiskā pieredze un atzīstami nopelni Igaunijas valsts atjaunošanā, pamatojoties uz tiesiskās pēctecības principiem.
   Skatiens nākotnē – Igaunijas prezidents ir jāspēj skatīties nākotnē. Viņam ir jābūt ar skaidru priekšstatu par tautas attīstību, kā arī par Igaunijas iespējām nodrošināt sev gan drošības garantijas, kā arī jāsniedz efektīvs ieguldījums mūsu attīstību veicinošu starptautisko politisko un ekonomisko organizāciju darbībā.
   Ietekme – Igaunijas prezidenta personiskajām īpašībām jābūt tādām, kas Igauniju padarītu par ietekmīgi partneri starptautiskajās attiecībās. Prezidenta personīgajam prestižam un autoritātei jāpalīdz vairot Igaunijas valsts ietekmi, nevis otrādi.

   • Piebilde pie Eestipois teiktā par Igaunijas prezidenta vēlamajām īpašībām. Tieši tādas labas īpašības ir cienījamam tiesību korifejam EGILAM LEVITAM – NĀKOŠAJAM LATVIJAS VALSTS PREZIDENTAM.

 38. Kā zināms vismaz !37 no tautas frontes ievēlētajiem deputātiem bija KGB ziņotāji( A.Johansona atmiņas),jebšu kā tautā saka-stukači.Tas ir bez armijas izlūkošanas u.c. padomju slepenajiem dienestiem.Tā kā visa kartotēka ar Godmaņa atļauju tika pārvesta uz Maskavu,tad tagad neviens netraucē Krievijas “iestādes” raustīt mūsu deputātus un valstvīrus,jo “āķis ta ir lūpā”.Un to var skaidri redzēt pēc balsojumiem un darbiem,tai skaitā Bērziņa darbiem.

 39. Baro komunustu kā gribi,vienalga uz maskavu skatīsies(latviešu tautas paruna).

 40. Laikam viesu māja patraucēja un Kremlis brīdināja – ja neklausīsi – liks uz tiesu un tad… Tā iet ja prezidentiņus vēlē zoodārzos un atlaistas Saeimas ar slaveniem Jūrmalgeitas teicieniem – lieajos amatos lielākos kretīnus…
  Laikam Rīgas pilī visu sāk noteikt Kremlis un visas preambulas tiek patriektas, kā savukaik tika teikts par valodu referendumu – neiešu ( un citiem latviešiem neiesaku, laikam lai uzvar pretējie…?)

Draugiem Facebook Twitter Google+