×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Prezidenta kanceleja: Bērziņš darbojas ilgtermiņa interesēs; no amata neatkāpsies (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš vēlas panākt, lai Latvijas cilvēku dzīve ilgtermiņā uzlabotos, nevis gūt ātru un lētu popularitāti īstermiņā. Tas teikts Valsts prezidenta kancelejas paziņojumā, liekot noprast, ka Bērziņš turpinās darbu un no Valsts prezidenta amata negrasās atkāpties.

Valsts prezidenta kancelejas paziņojumā, kas tapis, reaģējot uz atklāto vēstuli, kurā Bērziņš aicināts pamest amatu, sacīts, ka Valsts prezidents nekad nav baidījies un vairījies saukt lietas īstajos vārdos un vienmēr bijis gatavs runāt ar ikvienu līdzpilsoni kā līdzīgs ar līdzīgu.

“Andris Bērziņš pazīst Latvijas cilvēkus un zina, ko viņi domā. Ikviena tikšanās un saruna atklāj viņa cilvēcīgo būtību: būt godīgam, atsaucīgam un atvērtam, necenšoties par katru cenu izpatikt ikvienam,” teikts paziņojumā.

Bērziņš ir Valsts prezidents kopš 2011. gada, bet pirms tam aktīvi piedalījies Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanā, kā Augstākās Padomes deputāts balsojis par Latvijas Neatkarības deklarāciju 1990. gada 4. maijā.

“Nepilnu triju prezidentūras gadu laikā Andris Bērziņš vienmēr ir atklāti apliecinājis savu pozīciju ikvienā Latvijai nozīmīgā jautājumā un, neslēpjoties aiz iestudētām frāzēm, ir paudis savu attieksmi pret tiem. Cilvēki to ir novērtējuši, par ko esam pārliecinājušies, saņemot neskaitāmas atsauksmes un tiekoties ar iedzīvotājiem dažādos Latvijas novados,” pauž Valsts prezidenta kancelejā.

“Mēs dzīvojam demokrātiskā valstī, kur cieņa pret cilvēku un viņa viedokli ir pamatnosacījums sabiedrības normālai funkcionēšanai tiktāl, cik tas nepārkāpj likumu un neaizskar citus cilvēkus. Arī šī atklātā vēstule ir kādas sabiedrības daļas pārstāvju viedoklis, ar ko jārēķinās ikvienam, kas iesaistās politikā un ieņem valsts augstākos amatus,” atzīmē prezidenta pārstāvji.

Viņi no atklātās vēstules secinājuši, ka tās parakstītāji nav iepazinušies ar Valsts prezidenta pausto saistībā ar notikumiem Ukrainā kopš šī gada 1. marta. “Valsts prezidents kopā ar valsts augstākajām amatpersonām šo notikumu sakarībā ir sniedzis vairākus paziņojumus, telefonsarunās ar augstākajām ASV, Polijas un Baltijas valstu amatpersonām ir izteikts nepārprotams un tiešs viedoklis par notiekošo kaimiņvalstīs,” norāda  Valsts prezidenta kancelejā.

“Diemžēl atsevišķos medijos jau vairākas dienas tiek uzsvērts viedoklis par ielūgumu Krievijas prezidentam apmeklēt Latviju, ko it kā joprojām uztur Andris Bērziņš. Ir būtiski atgādināt, ka šo ielūgumu izteica toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers 2010. gadā. Andra Bērziņa prezidentūras laikā nav notikušas nekādas būtiskas aktivitātes šī ielūguma īstenošanai,” uzsver Valsts prezidenta kancelejā.

Kancelejā arī norāda, ka situācija Ukrainā un ar to saistītais Eiropas Savienības (ES) valstu, kā arī Latvijas valsts augstāko amatpersonu viedoklis šādas vizītes iespējamību izslēdz pēc būtības. “ES Padomē ir pieņemti kopīgie secinājumi, ka tiek apturētas attiecības visaugstākajā līmenī starp Krieviju un Eiropas valstīm. Latvija pauž vienas no 28 ES dalībvalstīm kopīgu viedokli,” atzīmē prezidenta pārstāvji.

Tāpat kancelejā norāda, ka Bērziņš savā rīcībā un komunikācijā vienmēr uzsvēris, ka viņa darbības mēraukla ir ilgtermiņa rīcība, lai Latvijā cilvēku dzīve uzlabotos, nevis ātra un lēta popularitāte īstermiņā.

“Saskaņā ar Saeimas sēdē doto svinīgo solījumu, uzņemoties Valsts prezidenta amata pienākumus, Andris Bērziņš arī turpmāk savā rīcībā to nemainīgi ievēros, par galvenajiem uzdevumiem izvirzot Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanu, sadarbības veicināšanu ES un NATO ietvaros, kā arī Latvijas ekonomiskās neatkarības stiprināšanu,” paziņojuma noslēgumā atzīmē prezidenta pārstāvji.

Jau vēstīts, ka ap 400 kultūras un dažādu citu nozaru darbinieku parakstījuši atklātu vēstuli Valsts prezidentam, valdībai un Saeimas deputātiem, kurā aicina Andri Bērziņu pašu izvērtēt savas iespējas turpināt ieņemt Valsts prezidenta amatu, jo neuzskata, ka viņš kā prezidents pārstāv Latvijas tautas intereses.

“Mums ir kauns, ka mūsu intereses pārstāv citu valstu augstākās amatpersonas – Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, Lietuvas prezidente Daļa Gribauskaite un ASV prezidents Baraks Obama –, kamēr mūsu pašu prezidents publiski minstinās, neformulē savu pozīciju, neapliecina savu spēju un gribu vadīt Latvijas tautu izšķirošos pārbaudījumos, bet ir gatavs pieņemt Rīgas pilī agresoru, cilvēktiesību pārkāpēju un pašpasludinātu Krievijas impērijas atjaunotāju Vladimiru Putinu,” teikts atklātajā vēstulē.

Vēstules autori pieprasa, lai prezidents un tautas vēlētie pārstāvji Saeimā skaidri, nepārprotami un visplašākajai sabiedrībai saprotami pauž savu nostāju ne tikai pret notikumiem Ukrainā un tās likumīgajā sastāvdaļā, autonomajā Krimas apgabalā, kas ir Krimas tatāru dzimtene un vienīgās mājas, bet arī pret notikumiem Kremlī, kur vara ir pāraugusi autoritārā diktatūrā.

Vēstules autori uzsver, ka līdz ar visu brīvo, demokrātisko pasauli asi nosoda Krievijas agresiju pret Ukrainu un pretlikumīgo Krimas aneksiju, vienlaikus izsakot stingru atbalstu Ukrainas tautas gribai un tās vēlētajam parlamentam. Tāpat pausts viedoklis, ka Ukrainas brīvība, neatkarība un teritoriālā integritāte ir arī Latvijas brīvība, neatkarība un teritoriālā integritāte.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. 400 un 700 ir ATŠĶIRĪGI skaitļi!!! TIK daudz inteliģences pārstāvju uzvārdu min zem parakstītās vēstules valsts prezidentam atkāpties no amata! ĻOTI interesanti skan prezidenta apgalvojums no amata NEATKĀPTIES!????????? Prezidentam laikam nav saistoši šīs vēstules motīvi un to Latvijas cienījamo cilvēku paraksti zem vēstules teksta??? Šāda satura vēstule NAV TAPUSI NO ZILA GAISA BEZ PAMATOJUMA un ANALĪZES VALSTS GALVAS DARBĪBĀM ŠAJOS 3 GADOS!??? TO skaidri vajadzētu apzināties pašam prezidentam, jo problēma “rūgusi” ne jau vienu dienu…Interesanti, KO tad prezidents un ZZS domā darīt ILGTERMIŅĀ? Zīmīgi, ka aizsardzības ministra postenī Bērziņš izteica vēlmi redzēt TIEŠI ZZS VĒJONI, ko arī apsveica ar plašu smaidu uz lūpām…Arī tas nenotika TĀPAT VIEN…Zinošais, konsekventais, godīgais pret sabiedrību Artis Pabriks laikam bija kā SPRUNGULIS RITEŅOS KAUT KAM ĻOTI SVARĪGAM VALSTS NĀKOTNĒ, jo viņam IR un BIJA SAVS NOTEIKTS VIEDOKLIS UN TO NE TIK VIEGLI LAUZT…ĻOTI LIELS KAUNS, KA UKRAINAS AIZSTĀVĪBAI LAIKUS DZIRDĒJĀM IGAUNIJAS UN LIETUVAS PREZIDENTU SKAIDRI IZTEIKTO VIEDOKLI, bet kur MŪSĒJAIS????????????? NAV!? Visa rezultātā noteikti valsts prezidents LATVIJAI JĀVĒL TAUTAI nevis SAEIMAI, kura ar savu uzdevumu NAV TIKUSI GALĀ…? PREZIDENTA KUNGS, NENOVERTĒJAT PAR ZEMU MŪSU INTELIĢENCI un NEUZSKATIET VIŅUS PAR DUMJIEM!?!!!!!!!!!! Daudzi no mums domā tāpat kā viņi!!!!!!!!!!!!!!

 2. Izskatās, ka Bērziņam ilgtermiņa intereses ir sagaidīt Krievijas atnākšanu.

  • Romu neuzcēlā vienā dienā un jauno PSRS Bērziņš ar Putleru arī neuzcels vienā dienā. Viņš strādā ilgtermiņā.

 3. Tik sarežģītajā starptautiskā situācijā par valsts prezidentu neder šaubīga vai duļķaina personā, kas atrunājās ar vispārīgām “ilgtermiņa” un “visi cilvēki brāļi” frāzēm, bet reāli grauj valsts drošību.

 4. Tad var tikai iedomāties,ko prezidents sastrādās ilgtermiņa interesēs, ja pavisam nelielā īstermiņā pieļāvis lielas politiskas kļūdas būdams kā prezidents. Prezidentam ņem virsroku, vecuma prāta neveselīgā spītība un neapzināšanas, cik un kādā kvalitātē spējīgs darboties kā prezidents. Tas skumji! Es griežos sievas, kas ir ārste, palīdzi savam vīram atgriezties reālitātē!

 5. Mainīt Satversmi un prezidentu vēlēt Latvijas deputātu ( Saeimas, pilsētu, novadu ) kopsapulcei un tad nebūs – kā Jūrmalgeitā – jāvēl lielākais kretīns… To lielo deputātu batu jau nevarēs tik viegli uzpirkt un arī partiju īpašnieku spēlītes nederēs. Man šodien ir bailīgi ar tādu armijas virspavēlnieku – kā biezpienprāts neko un nekur un nekā… To rādija krīzes moments, kad valsts politiskā vadība tika uzņemta no VV Freibergas puses …Ja brauktu ar kuģi tas kapteinis atgādina Titanik kapteini, kurš bīstamos kuģošanas apstākļos aizgāja čučēt ( man atvaļinājums…).

 6. jautājums LA redakcijai Atbildēt

  Vai apvērsums ir mūsu valstī noticis un jūs vairāk nedzēšat viedokļus, kuri varētu nepatikt šim tā sauktajam ‘prezidentam’? Es arī pievinojos šai vēstulei, jo šis cilvēks , andris bērziņš, tikai aizņem vietu, un izplata nelabu homo-sovjeticus smaku.

 7. Kad pirms 3 gadiem Saeima vēlēja prezidentu, tad Ventspils klanam ar ZZS priekšgalā acīmredzot bija mērķis ievēlēt cilvēku, ar kuru varētu manipulēt “ilgtermiņā”. Tagad mēs plūcam augļus. Lai ko arī viņš neteiktu sevis aizstāvībai, mēs taču visi redzam klātienē, kāds viņš ir īstenībā un kā viņš uzvedas kā valsts pirmā persona. Cilvēks ar vājām oratora īpašībām, bet galvenais, bez savas noteiktas nostājas, ar nepārtrauktiem kompromisiem un neizlēmību padomju ierēdņa stilā. Tā teikt, lai vilks paēdis un kaza dzīva! Vai tad Latvijā trūkst cilvēku ar skaidru nostāju un izlēmību valsts jautājumos, ko likt par prezidentu? Protams, ka ir! Tikai 100 deputātiem vēlot prezidentu nevajag spēlēt politiskas spēlītes, šādi liekot uz kārts valsts likteni. Valsts aizsardzības līnija mums patiešām “stipra”: Neizlēmīgs virspavēlnieks + aizsardzības ministrs-amatieris = tie taču ir ZZS bīdītie cilvēki. Vai ZZS vispār strādā valsts interesēs?

 8. Te izskat’as “”da’zi””pajokoja,bet tas nekas-uzl;abosies sejas kr’asa un vair’ak kust’esies Latvie’su lab’a.Visur Eirop’a “‘st’uri “”grie’z pa labi””-mums ar’i -p’ed’ejais laikis LABOTIES.Veiksmi darb’a.

 9. liekat jūs mierā to Putinu un jo vairāk prezidenta kungu.It kā Putins par latviju vien domā.Vinam ir daudz svarīgākas lietas.Vajag viņam to Latviju.Ir gan stulbums.

  • Tiešām, šis kompartijas dēmons vairāk domā par Krieviju, nevis par Latviju – tas ir redzams ik uz soļa.

 10. Ja Valsts prezidents savu nostāju paustu skaidri, nepārprotami un bez divdomībām, tad tādas vēstules nebūtu. Sabiedrība par prezidenta izdarībām ir satraukta, jo tādai – neskaidrai rīcībai – var būt smagas sekas – un tieši “ilgtermiņā”. Jo ilgāk šāda neskaidrība, jo smagāk sabiedrībai, valstij kopumā.

 11. Vai “ilgtermiņa intereses” nozīmē atdoties Puķina maigajai varai?

Draugiem Facebook Twitter Google+