×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Prezidenta kancelejas darbiniekiem pieaugs algas (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidenta kancelejā nākamgad paredzēts darbinieku atlīdzības pieaugums – vidējā atlīdzība pieaugs no 1694 eiro šogad līdz 2252 nākamgad.

Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji otrdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātus informēja, ka nākamgad kanceleja tuvosies bāzes budžetam, jo vairs neesot lielu iepirkumu saistībā ar pārvākšanos.

Deputāte Inguna Sudraba (NSL) vaicāja par algu pieaugumu, kas esot samērā liels – vidēji no 1694 eiro līdz 2252 eiro.

Kancelejas vadītājs Guntis Puķītis skaidroja, ka tas saistīts ar “vēsturiskiem aspektiem”, proti, iepriekšējos gados nebija pieauguma, bet citās valsts pārvaldes iestādēs tas bija. Viņš arī pastāstīja, ka palielinājums skars praktiski visas amata grupas, lielāks pieaugums būšot prezidenta padomniekiem, informācijas tehnoloģiju jomas speciālistiem un juristiem.

Opozīcijas deputāts Mārtiņš Bondars (LRA) interesējās par prezidenta padomnieku algas apmēru, un Puķītis teica, ka tā var būt 60% no prezidenta algas, tomēr pašlaik šis koeficients netiekot nodrošināts.

Par plānoto budžetu komisiju informēja arī vairākas citas neatkarīgas iestādes.

Augstākās tiesas pārstāvji esot apmierināti ar piešķirtiem papildu līdzekļiem. Satversmes tiesas pārstāvji pauda, ka nākamgad paredzēts atalgojuma palielinājums tiesu darbiniekiem un tiesnešiem, tāpat līdzekļi nepieciešami pabalsta izmaksas tiesnešiem, kam beigsies pilnvara.

Vēl Satversmes tiesā paredzēts izveidot amata vietu sabiedrisko attiecību speciālistam. Šiem nolūkiem Satversmes tiesas budžetā paredzēts papildu finansējums.

Savukārt tiesībsargs Juris Jansons mudināja deputātus atbalstīt papildu finansējuma piešķiršanu Tiesībsarga birojam, jo valdība to atbalstījusi tikai daļēji. Proti, kopumā tika lūgts piešķirt 38 000 eiro septiņiem dažādiem pasākumiem, bet pašlaik no šiem līdzekļiem paredzēti tikai 13 000. Tiesībsargs mudināja piešķirt finansējumu, kas saistīts ar ANO rekomendāciju izpildi bērnu tiesību jomā, kā arī ombudu konferences rīkošanai.

Saeimas komisijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS) lūdza, lai Tiesībsarga birojs atsūtītu komisijai izsmeļošu informāciju par šiem pieprasījumiem, un tad deputāti to izvērtēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vai nav pa daudz to Prezidenta pakalpiņu!!!

  2. Laikam pietrūkst Līcīša pieminētajām ķilavmaizītēm un Madonas pašbrūvētajam.

  3. Algas jau pieaugs, bet kur darbs? Piensaimnieki teiktu: siera izstrādājumu par sieru nu ne nekā…pat pielīmējot veikala birku…

  4. Esmu priecīgs!

Draugiem Facebook Twitter Google+