Mobilā versija
Brīdinājums -7.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Trešdiena, 24. janvāris, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Mūrniece ar dzelzs roku (26)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

Pievienoju labas veselības vēlējumu Stradiņos iegūlušajam Raimondam Vējonim tautiešu austajā Lielvārdes jostā. Tomēr prezidenta prombūtnē cēlusies skaļa kņada, cik amata pilnvaras pārņemamas un kādas kompetences ietvaros jārīkojas valsts pirmās personas aizvietotājai Saeimas priekšsēdētājai. Satversmes tēvi nav gādājuši par skrupulozi nolasāmu situāciju, kā darīties, kad pret Latvijas virsvadītāju izdarīts atentāts, vai viņš noburts, nav pie apziņas, nevar parakstīties utt.

Satversme prezidentam neuzliek atbildību, kā viņš būtu diktators vai ķeizars. Pie ietekmes svirām atstātās Ināras Mūrnieces štrumentu kastītē ir stopkrāns, sarkanā poga, raķešu palaišanas verķis. Taču diskusija uzvilnījusi ne par instrumentāriju, bet par Mūrnieces kundzes uzvedību. Vai viņa knibināsies ar piciņu suverēnās prezidenta varas vai arī tīkos sagrābt pamatīgu ņuku un pielaikos pat virspavēlnieka zobenu. Sētas bailes, ka krīzes vadībā nostādītā Saeimas priekšsēdētāja uz savu roku nominēs premjera kandidātu, atliks vietā sūri grūti no krēsla nodabūto Straujumu, apprecēsies otrreiz un laimīgo vīru kooptēs par ģimenes un valsts pavarda galvu, izsludinās rezervistu mobilizāciju, ārkārtas stāvokli, komandantstundu un darīs vēl trakākas lietas. Visbriesmīgākais, ja Mūrniece neizturētos kā prezidenta līdzšinējā kursa politiskā un ideoloģiskā mantiniece, bet valsts vadības mākslā ieaustu latviski nacionālo ornamentu. Pazīstamais Osipovs jau nopircis piparu gāzes baloniņu un signalizējis par no ķēdes norāvušos neonacismu, kad rusofobe Mūrniece pie teikšanas.

Uztraukušies daudzi, ar sorosītu radošajām darbnīcām sākot un ar Krieviju kooperējušos “Saskaņas” bloku beidzot. Pēdējie, juzdami, ka ieberzušies, izložņājuši Mūrnieces valstību no pagraba līdz skurstenim, vai nav kas aizdomīgs. Vai priekšsēdei nav aiz ādas uzurpēt varu ar Pinočeta brunčos, Ēģiptes Kleopatras un Monako princeses autoritārisma dzelzs roku, lai izārdītu Latvijas trauslo demokrātiju. Sargājoties no Melnās Ināras, sarkano frakcijas durvis ir aizbultētas un režģotas, logi pārvilkti ar aizsargtīklu, kas zemessardzei gan nav nepārvarams šķērslis.

Arī liberāļi vēlētos, kaut politiski paaugstinātā Mūrniece p. i. amatā nāktu kautri kā ar līgavas miršu vainadziņu izrotāta. Tik daudz vietas izpildītājai atļautu kā vakzālē sagaidīt pa tranzītkoridoru atvesto pirmo bēgļu pulciņu vai parakstīt rīkojumu atcelt gripas epidēmiju. Tomēr tieslietu profesoriem jau pasūtīta “Instrukcija Saeimas priekšsēdētājas lietošanai”, ko X stundā lietot kā normatīvo aktu vai iekalt Kārtības rullī Mūrnieces savaldīšanai. Ak, svētā Jeruzaleme, lai tikai Latvijas Satversme nesajustu baltas, mīksti žņaudzošas rokas ap kaklu, kad nacionālisti spēka pielietošanu pagūs ātrāk nekā juristi impīčmenta noteikumus!

Jāmierina cilvēki, kas slimīgi baidās no jauninājumiem un iztrūcinājušies no pašaudzētām hipotēzēm. Pilnvaru periodā Ināra valdīs kā valsts drošības garants, humāni un tiesiski. Viņa ar divi pirkstiem uz Bībeles un Konstitūcijas zvērējusi, ka ne lāsītes vairāk kā: atkal ļaus smēķēt uz balkona un skolās pārdot bulciņas, normēs pārtiku un noteiks ziepju devas. Trīcekļiem saskaņiešiem tomēr jāuzmanās. Latviešu paruna vēsta – aug buciņš, aug radziņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. iespējams ,ka “mūsu pašu – latviešu nacionālās buržuāzijas no Antonijas ielas – lakstīgala.

 2. >vilciens 31. janvāris, 2016 23:08
  Вот уж фиг, у вас и своих вагонов то нет, не то что поездов. Даже тот поезд кому то ведь надо вести.

 3. Ināra Mūrnieces kundze ir pirmā Saeimas priekšsēdētāja kopš 90.gadiem,ar kuru Latvijas valsts var patiesi lepoties.Augsts kultūras līmenis,kas ietver ne tikai intelektualitāti,bet arī emocionāli inteliģenci,ko pārāk daudziem varas sievām un it sevišķi vīriem dienas laikā pat ar uguni nesameklēsi.Un galvenais-Latvijas patriote ar visu sirdi,nevis tikai poza un izlikšanās,ko līdz mielēm esam redzējuši un dzirdējuši no dažāda augstuma tribīnēm.
  Lai veselība un gara spēks vienmēr ir kopā ar Jums!

  • Боже мой, сколько лести в нескольких предложениях. А скажите, вот приверженность к нацисткой идеологии, теории расового превосходства – это обязательно для главного латвийского патриота?

   • Ja grafistam te tik ļoti nepatīk, ja visur rēgojas nacisti, tad droši dodies uz savu ideālo Rašu. Tur varēsi runāt nenacistu valodā un neviens tev nedarīs pāri. Dievs svētī LATVIJU! Bez tādiem grafistiem.

    • Вот вам и ха – ха. Да разве кажутся?! Вот вы например, ну чем не нацист? Очень даже похожи, ну прям как две капли воды, этакий борец за чистоту расы.

   • come again, but make it understandable and readable for everyone….

 4. Ne nu dzelzs dūrīte, ne nu kā. Tik vien kā māla ķelle.

 5. nākošajās Saeimas vēlēšanās ir jābalso tā, lai Ināra šo krēslu iegūtu uz ilgiem laikiem!

 6. Visu cieņu Inārai Mūrniecei —- vienai no retajiem deputātiem , kas patiesi un no sirds cīnās par latvisku Latviju , par latviešu valodu un latvisku dzīvesziņu ! Milzīgs paldies !!!!

  • И вам спасибо за то, что не скрываете своих расистких взглядов. Следующий этап, это строительство «лагерей отдыха» по типу саласпилского специально для нас. Вот тогда ваш рай точно будет построен.

 7. Veselību Vējoņa k- gam! Veiksmi Mūrnieces k – dzei ! Viņa jau no “LA” laikiem ir godam sevi pierādījusi. Ne velti LATVIEŠU KANGARI ĀBOLTIŅA un ŠADURSKIS kopā ar Latvijā okupācijas laikā iebraukušajiem trīc. Buciņam radziņi augs !!!

 8. Ar vecišķu, nevarīgu roku…

 9. Un ‘Taņas biedriem.Uzmanieties!Ināra nāk!Pareizāk sakot,ir jau atnākusi….

 10. te ar būs jāuzmanās, lai vecie buki nelien pie maģijas podiem

 11. par nākamo prezidenti!

 12. Lai opozīcijas suņi rej, bet Jūs turiet augstu mūsu tautas un dzimtenes karogu. Paldies Jums.

 13. LAI DZIIVO, MUURNIECES K-DZE! LAI VINJAI SPEEKS UN IZTURIIBA!

 14. Vai šai rakstā nav paslēpies Lāčplēsis ? 🙂 man patika šī frāze….Trīcekļiem saskaņiešiem tomēr jāuzmanās. Latviešu paruna vēsta – aug buciņš, aug radziņi…..un lai viņi mūžīgi mūžos trīcētu, jo ir kangari….

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. No kā es iekasēšu, kad tu izkusīsi?!

Aģentūra LETA ziņo, ka vairāki SIA “Rīgas ūdens” (“RŪ”) klienti saņēmuši apjomīgus rēķinus par lietus notekūdeņu sistēmas lietošanu teju divu gadu ilgā periodā. Viena no “Rīgas ūdens” klientēm 18. janvārī saņēmusi 1053 eiro rēķinu, bet tā apmaksas termiņš noteikts 25. janvāris. “RŪ” skaidro, ka rēķini sastādīti, balstoties uz 2016. gadā pieņemtajiem noteikumiem, kuri paredz, ka no 2016. gada aprīļa iedzīvotājiem jāveic samaksa par notekūdeņu novadīšanu centralizētajā kanalizācijas sistēmā. “Šo nodevu lielākā daļa klientu maksā jau kopš 2016. gada, kā tas paredzēts noteikumos, taču inventarizācijas laikā secinājām, ka šo maksu neveic aptuveni 300 objekti, kuriem visiem šobrīd ir izsūtīti rēķini par periodu kopš 2016. gada pavasara,” skaidroja “RŪ” pārstāvis. Izsūtītajos rēķinos iedzīvotāji tiek informēti arī par to, ka uzņēmums īpašuma apsekošanu, lai noteiktu notekas koeficientu, pēc kura veic maksas aprēķinu, veiks līdz martam.

Vai deputātu Artusa Kaimiņa un Valda Kalnozola savstarpēja cīkstēšanās dara kaunu Saeimai?
Draugiem Facebook Twitter Google+