×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Prezidenta vēlēšanu rūgtā pēcgarša (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Uz vakanto aizsardzības ministra vietu, kas atbrīvojusies pēc Raimonda Vējoņa ievēlēšanas par Valsts prezidentu, Latvijas Zaļā partija (LZP) gatavojas virzīt Saeimas deputātu Raimondu Bergmani.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) meklē aizsardzības ministra amata kandidātus, “Vienotība” un Nacionālā apvienība (NA) mētājas ar apvainojumiem. Šādā noskaņā Saeimā pagāja pirmā diena pēc Raimonda Vējoņa ievēlēšanas prezidenta amatā.

“Mums būs jārunā par to, kā strādājam tālāk. Šī nav ne pirmā, ne pēdējā reize, kad NA šādi rīkojas. Tas nav stāsts par koalīcijas līgumu vai principu ievērošanu. Es respektēju viedokļu atšķirības, bet ir jābūt kādai prognozējamībai. Ja ir domstarpības, tad koalīcijas līgumā ir paredzēts, kādā veidā tās risināt – atnākot pie galda, izrunājoties un vienojoties parturpmākajiem soļiem,” nacionāļu balsojumu pret Raimondu Vējoni arī pēc Egila Levita izkrišanas komentēja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa. Pirmdien koalīcijas padomē partiju pārstāvji ieplānojuši pārrunāt Valsts prezidenta ievēlēšanas peripetijas.

Vairāki aptaujātie “Vienotības” cilvēki zīmē interesantu versiju par notikušo, apgalvojot, ka NA esot solījusi atbalstīt Vējoni, ja viņš pēdējā kārtā paliks kā vienīgais kandidāts. Šādu solījumu NA pārstāvji esot pauduši gan koalīcijas padomes sēdē, gan vēlāk par to stāstījuši interneta sociālajā tīklā “Twitter”. “Es nezinu, kāda bija kolēģu motivācija pēkšņi mainīt savu nostāju. Par to mēs runāsim pirmdien,” teica Āboltiņa.

NA līderis Raivis Dzintars kategoriski noraida, ka partija būtu devusi šādu oficiālu solījumu: “Tas ir pilnīgs absurds un meli. Koalīcijas partneri saprot, ka viņu prezidenta kandidāts ievēlēts ar opozīcijas balsīm, visticamāk, tieši “Saskaņas”. Tas vēlētāju acīs nebūs populāri. Tādēļ tiek meklēts kāds cits grēkāzis, kāda tēma uzmanības novēršanai.” Viņš gan atzina, ka sākotnēji NA vērtējusi iespēju pēdējā balsojumā atbalstīt to koalīcijas kandidātu, kurš būs palicis vienīgais. Tomēr atteikušies no šādas rīcības uzreiz pēc tam, kad ZZS paziņoja, ka Levitu neatbalstīs nekādos apstākļos. Savukārt “Twitter” šāds solījums publicēts partijas iekšējās komunikācijas pārpratuma dēļ. Tāpat Saeimā aktīvi tiek izplatītas runas, ka vairāki NA pārstāvji galīgajā balsojumā esot atbalstījuši Vējoni. Viņu vidū Romāns Naudiņš, Aleksandrs Kiršteins un Kārlis Krēsliņš. Arī šos apgalvojumus nacionāļi noraida kā apmelojumus un gatavi tos atspēkot ar nofotografētiem biļeteniem.

Koalīcijas partiju nespēja vienoties par vienu prezidenta kandidātu un savstarpējie apvainojumi pēc balsojuma no jauna uzjundījuši runas par koalīcijas nestabilitāti. Aizkulisēs runā, ka spītīgos nacionāļus varētu sodīt, atņemot viņiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un nododot to ZZS pārziņā. Tāpat atjaunojušās runas, ka rudens pusē varētu notikt valdības maiņa.Tomēr valdošo partiju līderi šīs baumas noliedz, uzsverot, ka ar pašreizējo mandātu sadalījumu Saeimā īpašas pārbīdes nemaz neesot iespējamas. “Matemātika ir nepielūdzama,” rokas noplātīja Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Tomēr vismaz vienas pārmaiņas koalīcijā ir neizbēgamas – ZZS sākuši meklēt aizsardzības ministra kandidātu, kurš varētu sekot Vējoņa pēdās. Pašlaik politiskajam spēkam esot padomā vairāki pretendenti uz šo amatu. ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis informēja, ka nākamās nedēļas sākumā par šo jautājumu lemšot savienības valde. Galvenie kritēriji jaunā ministra kandidāta izvēlē būšot viņa profesionālā atbilstība, aizsardzības jomas pārzināšana, augstākā līmeņa pielaide valsts un NATO noslēpumiem. Brigmanis arī kategoriski noraidīja runas, ka ZZS varētu mēģināt panākt kādas pārbīdes valdības iekšienē, atgādinot, ka partiju atbildības jomas atrunātas koalīcijas līgumā.

Kā ticamākais Vējoņa pēctecis šobrīd tiek minēts Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis (ZZS), bet partijai padomā esot arī citi kandidāti. Aptaujātie “Vienotības” un NA pārstāvji Bergmaņa kandidatūru vērtēja pozitīvi. Bijušais sportists un pasākumu vadītājs ir samērā jauns politiķis, kurš deputāta amatā nostrādājis tikai nedaudz vairāk par pusgadu. Tomēr salīdzinot ar citiem izbijušajiem sportistiem, viņš šajos mēnešos sevi parādījis kā aktīvu parlamentārieti, kas piedalās debatēs un iesniedz savus grozījumus likumprojektiem. Saeimā Bergmanis strādā Sabiedrības saliedētības komisijā un ir Aizsardzības komisijas priekšsēdētāja biedrs, kā arī darbojas NATO parlamentārajā asamblejā. “Nevajadzētu domāt stereotipos. Bergmanim ir laba izglītība, viņš labi zina angļu un krievu valodu, desmit gadus nostrādājis Nacionālo bruņoto spēku struktūrās, viņam ir izcilas komunikācijas spējas un prasme izklāstīt savu viedokli,” kandidātu augstu vērtē Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”). Pats R. Bergmanis apgalvoja, ka neviens partijas biedrs viņu nav uzrunājis par aizsardzības ministra amatu. Tomēr viņš neslēpa, ka būtu gatavs pieņemt šo izaicinājumu, jo “tāds ir politiķa pienākums”.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. pinoties ar šo koalīciju NA zaudēs pēdējās vL prestiža paliekas

  • Vai tu kafijas biezumos izzīlēji , ka NA ir palikušas tikai prestīža paliekas ? Manuprāt NA tikai cēla savu jau tā augsto popularitāti , konsekventi iestādamās par E.Levita ievēlēšanu par Latvijas prezidentu .

  • Kā es redzu, šoreiz ievēlētais prezidents visā pilnībā atbilst tautas ievēlētai Saeimai. Kopējā tendence ir tāda: pie varas arvien vairāk nāk vecie kruķi – komunisti, jaunie tiek nobīdīti malā. Ne jau Aboltiņa ir vainīga, ka viņai visu laiku ir kaut ko jālāpa. To ka Sudraba ir dabujusi tik daudz balsu ir spilgts pierādijums negatīvai tendencei. Tante ne ar ko, nekad un nekur nav izcēlusies, vienīgais ar to, ka vienmēr, visos laikos, ir bijusi pie amata, bet tagad viņa jauc gaisu politikā. LA intervē un intervē mrazmatismā kritušo I.Kalniņu un vēl, pa ceļam, Legzdiņu, pēc tam Paulu kas piepelnās Krievijā un Pētersu. Pateicoties tam visam tauta strukturāli ir iestingusi deviņdesmito gadu sākumā. To, ka šoreiz atkal nāks kremlim ērtākais bet, tai pašā laikā, ne no S prezidents bija skaidrs jau stipri pirms vēlēšānām. Prezidenta vēlēšanās ir bijuši vairāki, viegli saskatāmi, varianti, kā izslēgt NA no spēles, pat nelietojot S balsis, un neviena, kā izslēgt ZZS. Tā nav nekāda liela Lemberga vai Brigmaņa gudrība, bet tautas stulbība. Ne jau tāpatās, pastaigāties, Vešņakovs ir apciemois visas Saeima komisijas un vel šo-to! Tāpēc šoreiz tauta pate ir nopelnijusi savu Prezidentu un lūdzu cieniet to. Būs labi, ja viņš vispār neatlaidīs mūsu bruņotos spēkus, jo mums apkārt ir tikai draugi.

 2. NEVAJAG NODARBOTIES AR MELOŠANU, cien. ĀBOLTIŅAS KUNDZE!!! RŪPĪGI VISU LAIKU VĒROJU ATTIEKSMI PRET NA – TĀ PĒDĒJĀ LAIKĀ NAV MAINĪJUSIES NE PAR KAPEIKU, TIKAI PASLIKTINĀJUSIES, proti – VISĀS televzījas, radio 1. pārraidēs, ja intervē vai ir uzaicināti arī NA pārstāvji, notiek vienas un tās pašās darbības – NEĻAUJ ATBILDĒT, t.i. RUNĀT!???????????? Jautājumi PARASTI tiek uzdoti ar PLAŠU ATBILDES nepieciešamību, BET tiklīdz sāk viņi runāt, tā AR STEIGU NEKAUNĪGI JAUCAS RADĪJUMA VADĪTĀJI IEKŠĀ UN VISS PALIEK GAISĀ KARĀJOTIES radot iespaidu, KA NACIONĀĻI NEPROT ATBILDĒT… Tā pati attieksme bija ĻOTI SKAIDRI REDZAMA UN JŪTAMA PREZIDENTA VĒLĒŠANU KAMPAŅAS GAITĀ attiecībā uz viņu kandidātu Levitu!? NEVAJAG NOMELNOT CILVĒKU TUR, KUR JUMS PAŠIEM KAŽOKS PILNS BLUSU…Bijis prom ILGU LAIKU!? Šausmas!? NEKO nezin par LATVIJU!? Šausmas!!! BET VAIRA VĪKE- FREIBERGA- klusums… Tā te 50 gadus nebija ne augusi, ne skolojusies, ne KAUT KO VĒL TAGAD LĪDZ IZGALAM SAPROT PAR LATVIJU NO TIEM UN ARĪ ŠIEM LAIKIEM, JO NEKUR PERSONĪGI NAV BIJUSI VIENA BEZ PAVADOŅIEM… KUR LOĢIKA, dāmas un kungi??????? TĀ IR APZINĀTA PIESIEŠANĀS NA, LAI TO PAZEMOTU UN ATBAIDĪTU NO TĀS VĒLĒTĀJU ELEKTORĀTU, kas parasti NOTIEK ar PILNU SLODZI pirms vēlēšanām un rezultātā nedomājošais bars arī vairs savu balsi NA neatdod… Redzēsim, cik daudzi, kuri tagad sola balsot 13. Saeimas vēlēšanās par NA, to paturēs galvā un nemainīs viedokli, JO ĀBOLTIŅA NU ŠAUJ PĀR STRĪPU ĻOTI NEKAUNĪGI!?! Redzēsim, kāda pavēle būs dota žurnālistiem un raidījumu vadītājiem?????? REDZĒSIM UN RŪPĪGI SEKOSIM LĪDZI!?!!!! Protams, arī šobrīd… Neesmu NEVIENAS PARTIJA FANS, TIKAI NECIEŠU MELUS!????? RIEBJAS MEĻI, JO LATVIEŠIEM IR KOLOSĀLS SAKĀMVĀRDS MEĻU ADRESĒ!!! ATCERĒSIMIES TO!?! “Paurbsim” zem meļiem pašiem…

 3. Malači NA, ka Āboltiņa viņus nespēj prognozēt! Prognozējamība politikā šādās “spēlītēs” ir vienāds tūlītējai kapitulācijai! Tā turēt nacionāļi! Es par jums lepojos!

 4. Es tā pie sevis domāju: ja jau visi sakās nebalsojuši par Vējoni. Nu, tie, kas iepriekš balssoja par citiem kandidātiem. Tad – ko lai domā? Vai nu vēlēšanu rezultāti ir viltoti, vai arī Saeimas deputāti melo, ka pat ausis nekustas! Un tad vēl kāds brīnās, ka cilvēkiem visa tā politika riebjas!

 5. Es ieteiktu avizei tik daudz netenkot, ko teicis kas. Ja avize grib dabut prizi par labāko, rakstiet faktus, faktus, faktus. Atsevišķo Jefiņu “gudrības” ir kakim zem ļipas.

  Domāju, ka ar Krustiņa aiziešanu uzlabosies proefesionālais līmenis. Vai par agru?

 6. Vienotība kļuvusi par ZZS piedēkli!
  Nožēlojami. Nav vairāk par ko balsot…

 7. Kopā dalījāt to pēdējo maizes kumosu? Tad jau bomzi arī uzreiz par deputātu un pēc tam par ministru.. Laikam esi 101. ‘gudrā’ galva

 8. Tiko Vējoni ievēlēja, man pagalmā vēja nests nolaidās 5 m gara pilnīgi jauna salnu plēve. Pāldies Vējonim par dāvanu.

 9. … Kurs melo un kamdel – V biedri un Aboltina vai NA Dzintars … !

  … Es sliecos uz pirmiem pec publicetam zinam, jo atkartojas apvainojumi pret NA … !

  … Reiz tacu kadam butu jaatbild par goda aizskarsanu … !

 10. Vienotība iešāva sev kājā, jo neredzeja to, cik daudz vairāk bija to cilvēku, kas zvanija par labu Levitam vakarā, kad visi četri kandidāti debatēja Sastrēguma stundā. Par Levitu bija apm 8300, kamēr par Vējoni tikai 280. Tad visai Vienotībai vajadzēja saprast par kuru no koalīcijas kandidātiem balsot. Ļoti žēl, ka Vienotībā ir tik maz deputātu, kam galva ir uz pleciem nel;’\

  vis kaut kur citur. Tagad zinu, par ko būs jāaģitē nakamajās Saeimas vēlēšanāszx

 11. Kad Solivita saka: te nenotiek nekādas spēles, mēs zinām, ka spēle ir sākusies. Kad Brigmanis saka, kandidatūra jāapsver, jo rezervistu soliņš ir garš, tad skaidrs, kandidātu nav. Tā rodas ministri, kurus ierēdņiem vēl jāapmāca.

 12. Man gan patik Bergmanis,es pat gribetu lai vins ir ministru prezidents. Galva vinam strada un vins nak no tautas,zin kas ir smagi stradat un zin ka ir kad maizes nav majas. Izglitiba ir, pieklajigs ir un ar stingru raksturu vinu nesalauzis neviens. Ja vins pateiks ta tam bus but,tad ari ta bus.

 13. kārtējās bērnudārza spēlītes slēgtā kolektīvā……plēšaties vien ,kādēļ neņēmāt vērā tautas balsojumu un vēlmes….ir kauns skatīties un klausīties visu šo jezgu ap šīm vēlēšanām….KĻŪSTIET PIEAUGUŠI UN NOBRIEDUŠI ATBILDĪGI PAR SAVIEM VĀRDIEM,DARBIEM UN LĒMUMIEM TAUTAI IR KAUNS PAR JUMS UN JŪSU DARBIEM…

 14. Jau sen jūtams,ka NA simpatizē ”mazajam Huseinam”,tādēļ arī neatbalstīja Vējoni! Tāds tādu saprot.

 15. Ko sportists saprot no aizsardzības? Atkal tikai da jebkuru amatu padot!

  • kurs gan cits vairaak sapratiis par aizsardziibu kaa sportists`pie kam izgliitots.bijusii basketboliste.p.s.tad es guleesu mieriiga

 16. Izredzēto laiks beidzies, tāpēc arī neievēlēja. Pati daba atsūtīja, tikai uz Rīgas apkārtni, vēju ar joni, lai apzīmētu Vējoņa Laiku būt par Spēku prizmu. Mēs taču visi saprotam, ka prezidents Latvijā var būt tikai bilde, kamēr tauta nav pamodusies.

 17. Bergmanis nu gan neder tam amatam, tādas ir manas domas.

 18. kādam karoga stutētājam kopā ar kādu svarcēlāju ir kārtīgs skelets skapī noglabāts jau no 90 gadu vidus.Tikai nezkādēļ kriminālā epizode abiem neliedza 100galvu tirgusplacī likumus bīdīt. Ne jau kuram katram uzbrukums grupā paliek bez sekām. Kārtējie “bārmeņi ar sakariem”?

 19. -Āboltiņa skaidro kaut ko visiem un visur,- nezin, ar kādām tiesībām? It kā visu zina par NA?
  Labāk būtu pastāstījusi, kā piedabūja Junkuru atteikties no mandāta, un , kādēļ viņš vēl nav “apsolītajā Honkongā”?

Draugiem Facebook Twitter Google+