×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Prezidentālie jurģi

melngalvju_ts_4

Kamēr Rīgas pils tiks remontēta, Valsts prezidenta Andra Bērziņa un viņa kancelejas darba un reprezentācijas telpas būs Melngalvju namā. Šādu risinājumu vakar bez diskusijām apstiprināja Ministru kabinets. Pārvākšanās sāksies šā gada augustā un maksāšot 15 000 latus. 


Melngalvju namā prezidentam nāksies strādāt vismaz līdz 2015. gadam. Prezidenta pagaidu mājvietas meklējumiem tika izveidota īpaša darba grupa, kas izskatīja dažādus variantus, tostarp arī Raiņa bulvāri 7 (bijušo ASV vēstniecības ēku) un Valsts prezidenta vasaras rezidenci Jūrmalā. Melngalvju nams izvēlēts tāpēc, kā tas būšot ekonomiskākais un Prezidenta kancelejas vajadzībām visvieglāk piemērojamais. No darba grupas sagatavotā ziņojuma izriet, ka mājas pielāgošana Valsts prezidenta drošības un Prezidenta kancelejas darba prasībām izmaksās 95 000 latu (salīdzinājumam – bijušās ASV vēstniecības telpu piemērošana izmaksātu 2,5 miljonus). Tas esot saistīts ar dažādām drošības prasībām. “Rīgas nami”, kas apsaimnieko Melngalvju namu, piedāvājuši kancelejai kompleksu nomāt par 1,6 latiem gadā par vienu kvadrātmetru.

 

Provizoriski aplēsts, ka telpu nomāšana kancelejas un Militārās policijas vajadzībām no 2012. līdz 2015. gadam veidos 230 059 latus. Taču pats interesantākais, ka pārcelšanās izdevumi tiek plānoti ar vērienu – 15 000 latu apmērā.

 

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes locekle Inese Odiņa-Laizāne, jautāta, vai pārvākšanās no viena Vecrīgas nama uz citu dažu kvartālu attālumā tiešām varētu izmaksāt tik daudz, atrunājās, ka tā esot Prezidenta kancelejas nosaukta maksimālā summa. Savukārt Valsts prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne norādīja, ka kanceleja nekādas pārcelšanās tāmes vēl nemaz neesot sastādījusi. Toties esot aprēķināts, ka Melngalvju nama nomāšana ļaušot Prezidenta kancelejai ietaupīt vismaz 17 000 latu gadā uz reprezentācijas telpu īres rēķina. “Jau pašlaik liela daļa Rīgas pils telpu nav lietojamas, tādēļ jau tagad dažādu svinīgu pasākumu vajadzībām īrējam telpas citur. Melngalvju namā varēsim gan strādāt, gan rīkot pieņemšanas,” skaidroja Krapāne.

Melngalvju nama telpas tiek izmantotas arī dažādām izstādēm, koncertiem un Rīgas domes rīkotiem pasākumiem. Prezidenta kanceleja sola, ka nepārvērtīs šo vēsturisko namu par cietoksni un tas arī turpmāk būšot atvērts iedzīvotājiem reizēs, kad to pieļaus Valsts prezidenta dienaskārtība.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+