×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Prezidentam iebildumi pret uzturēšanās atļauju ierobežošanu (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidentam Andrim Bērziņam ir iebildumi pret iecerēto termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas ierobežošanu, tomēr viņš vēl nesniedz tiešu atbildi, vai gatavojas neizsludināt attiecīgos likuma grozījumus, kuru pieņemšanu nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA) pasludinājusi par nosacījumu, lai atbalstītu nākamā gada budžetu un faktiski arī tam lai paliktu valdībā.

“Savu viedokli neesmu slēpis arī agrāk, pirms šis jautājums nebija uzstādīts politiski – man šķiet pilnīgi neloģiski, ka cilvēki savu politisko interešu dēļ ceļ priekšā jautājumus, kas ir būtiski nākotnes attīstībai,” šorīt telekanālā LNT sacīja Bērziņš.

Par to, ka Latvijā viss brūk un cilvēki brauc projām, par to neviens nedomā, NA nostājas kritiku turpināja Bērziņš. Kāpēc tad Latvija iestājās Eiropas Savienībā, varbūt valstij atkal jāceļ apkārt žogs, retoriski vaicāja politiķis.

Bērziņš tomēr piekrīt, ka termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas sistēma ir nepilnīga un būtu uzlabojuma, precīzāk atrunājot, kādus investorus piesaistīt, kādus ieguldījumus prasīt u.tml., taču “tas ir darbs, kur jādomā ar galvu”.

Prezidents ir pārliecināts, ka izsniedzamo atļauju skaitu samazināt nedrīkst. Atsaucoties uz ārvalstu uzņēmēju aplēsēm, viņš lēš, ka Latvija ar uzturēšanās atļaujām varētu piesaistīt ap 3500 investorus gadā pašreizējo ap 2000 vietā. Tikmēr likumos plānotās izmaiņas paredz ierobežot izsniedzamo atļauju skaitu līdz nedaudz vairāk kā 800 gadā.

NA kritiku no Bērziņa saņēma arī par atbalstu Uzvaras pieminekļa nojaukšanai. Prezidents tieslietu ministra Jāņa Bordāna (NA) izteikumus šajā jautājumā nodēvēja par administratīvā resursa izmantošana priekšvēlēšanu kampaņā vistīrākajā veidā.

Jau ziņots, ka koalīcijas partneru vienošanās paredz veikt Imigrācijas likuma grozījumus, nosakot, ka nākamgad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām var veikt ne vairāk par 700 darījumu par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro (105 000 latu) un vēl 100 darījumus gadā virs 0,5 miljoniem eiro (350 000 latu). Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, tad to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro.

Savukārt 2015. un 2016.gadā šādu darījumu skaits samazinātos attiecīgi līdz 525 un 350, kā arī katru gadu vēl uzturēšanās atļaujas varētu piešķirt par 100 darījumiem virs 0,5 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Prezidents ir pārliecināts, ka izsniedzamo atļauju skaitu samazināt nedrīkst. Atsaucoties uz ārvalstu uzņēmēju aplēsēm, viņš lēš, ka Latvija ar uzturēšanās atļaujām varētu piesaistīt ap 3500 investorus gadā pašreizējo ap 2000 vietā. Tikmēr likumos plānotās izmaiņas paredz ierobežot izsniedzamo atļauju skaitu līdz nedaudz vairāk kā 800 gadā.

  Zaglīgo prezident! Man ir tikai viens jautājums-kad jūs beigsiet IZPĀRDOT VALSTI?Vai tiešām jūs gribat sagaidīt to brīdi kad jūs visus,kas šos 22 gadus nav pakustinājuši pirkstiņu valsts labklājībai,sāks apšaut kā trakus suņus.Pietiks taču vienreiz zagt!

 2. Visos laikos dzimtnes tirdzniecība ir bijis visizdevīgākais bizness.

 3. Es pārvietojos starp kalniem un jūru un attapos par Eiropas naudu uzbūvētajās “Kājiņās’.

 4. Tā ir valsts nodevība,noziegums.Kam piederēs valsts,ja zeme piederēs naudas makulatūras drukātājiem?

 5. Piesaukt katru reizi priekšvēlēšanas kampaņas mērķus ir negodīgi un primitīvi. Tas ir tas pats kas krievam nacisma un fašisma piesaukšana. Prezidentam jābūt tomēr biški gudrākam. No tādiem arī aizmūk pamattauta.

 6. Tas ir jāpārtrauc! Atbildēt

  Skaitļi ir vienkārši prātam neaptverami. Ja Nacionālās Apvienības youtubē ievietotajā video paziņojumā „Pret uzturēšanās atļauju tirgošanu” apkopotie statistikas dati liecina, ka uzturēšanās atļaujas ir ieguvuši 7101 iebraucēju, bet valsts budžetā no tā ienākuši 7 miljoni latu, tas nozīmē, ka viens krievs vai ķīnietis Latvijā var apmesties, iemaksājot valsts budžetā nepilnus 1000 latus! Ar tik „draudzīgiem” nosacījumiem te pāris gados iebrauks pāris miljoni, un latvieši kļūs par minoritāti! Tādi elementi kā Šīns, Šlesers, Bērziņš un Dombrovskis gan ir aizmirsuši vienu būtisku lietu – tie iebraukušie krievi un ķīnieši viņiem vai viņu „biznesa” partneriem samaksās par nopirktajām mājām vai dzīvokļiem, bet infrastruktūra (ceļi, elektrība, komunikācijas, sociālās, veselības aprūpes, izglītības iestādes), ko šie iebraucēji izmantos, visa ir būvēta un tiek uzturēta no nodokļu maksātāju (galvenokārt ne pārāk pārtikušu latviešu) naudas. Te jau ož pēc administratīvo resursu un nodokļu maksātāju naudas nelietīgas izmantošanas personīga labuma gūšanai. Vai tas neliecina par referenduma nepieciešamību, un, iespējams, nepieciešamību lūgt iejaukties arī ES institūcijām, jo infrastruktūrā pēdējos gados ir daudz ieguldīti arī ES līdzekļi!

 7. Protams, visi t.s. ,,investori” izpirks Latvijas zemi, mājas un dzīvokļus. No uzņēmumiem gūtā peļņa iet un turpinās pastiprināti iet pār robežu. Kur paliek līdz šim saņemtie miljoni? Acīmredzot, valdības kasē tie nav nonākuši.

 8. Tik masīva, demagoģiska pretdarbība kā likumam pret uzturēšanās atļauju ierobežošanu vēl nav redzēta.Tātad kāds uzturēšanās atļaujas izmanto lai “uzvārītos”. Miniet, kurš tas ir!

 9. Es tādu prezidentu nevēlētu…..

 10. Bērziņš i okupantu pieminekli vēlas saglabāt, i Latviju krieviem izpārdot turpināt.

  Jājautā – vai viņš saprot, kuras valsts prezidents viņš ir?

 11. Varbūt laiks vākt parakstus tāda,,tautas ,,prezidenta nomaiņai.Cik var,komunista daba liek sevi manīt

 12. Vai izturēsim vēl gadu ar bērziņu?

 13. Latvijai bijušie komunisti un padomju izdzimteņu pakalpiņi nav jāņem par pilnu.

 14. Eiropas Savienības mērogā lai investē. Bet te ir runa par valstīm ārpus ES. Kad tās būs ES sastāvā, tad arī varēs investēt.Turklāt visiem zināmas konkrētu valstu nedraudzīgā attieksme pret Latviju un Baltijas valstīm kopumā.
  Tā vien škeit, ka prezidents ir ieinteresēts šā jautājuma lobēšanā… Bet ne latviešu tautas interesēs. Daudzi dodas prom no Latvijas arī nelatviskās vides dēļ… Pieriebies tas padomiskais urlisms…Ar visu padomju “kulturālo” uzvedību.

 15. bērziņam (normālu cilvēku uzvārdus rakstu ar lielo burtu) jāatstrāda saimniekiem par ievēlēšanu.

 16. Ir dzirdēts;Ilgi nēsi pa ……………dabūjis.

Draugiem Facebook Twitter Google+