×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. maijs, 2012
Drukāt

Prezidentam jātaisnojas par Vilkastes un Vaškeviča “cilvēktiesību pārkāpumiem”

vilkaste

Kukuļdošanā apsūdzēto uzņēmējas Ināras Vilkastes (attēlā) un bijušā muitnieka Vladimira Vaškeviča lobistiem samaksāti aptuveni 30 000 līdz 35 000 ASV dolāru, atsaucoties uz Čikāgas latviešu iegūto informāciju, 27.maijā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Pirms nedēļas lobisti mēģinājuši traucēt Latvijas prezidenta Andra Bērziņa vizīti Čikāgā notikušajā NATO galotņu sammitā. Algoti ASV lobisti centušies nomelnot Latvijas vārdu, rīkojot piketus pret it kā notiekošajiem cilvēktiesību pārkāpumiem pret Vaškeviču un Vilkasti.

Lobistu uzdevums bijis dažādās prezidenta Bērziņa vizītes norises vietās organizēt aktivitātes, kas paustu pārmetumus par cilvēktiesību pārkāpumiem Latvijā. Jau pirmajā vizītes dienā divi no trim amerikāņu telekanāliem, kas intervēja prezidentu, jautāja arī par Vilkastes un Vaškeviča cilvēktiesībām. “Man tas bija pārsteigums un ne visai patīkams,” atzinis Bērziņš.

Bērziņš visiem interesentiem skaidrojis, ka bažām par cilvēktiesību pārkāpumiem Latvijā nav pamata. Vienlaikus viņš atzinis, ka nevienam, tai skaitā Vaškevičam un Vilkastei, nav aizliegts savu problēmu risināšanai izmantot pat militārās alianses samitu. Viņš un arī citi eksperti neuzskata, ka notikušais ietekmēs Latvijas starptautiskās attiecības.

Čikāgas advokāts Tomass Kanepa, kurš pieprasīja Latvijas “valdībai beigt netaisnību Vilkastes un Vaškeviča lietās, kamēr NATO tērē miljoniem dolāru un dārgos resursus Latvijas aizsardzībai”, publikai lika saprast, ka Latvija vispār nav cienīga atrasties aliansē. Amerikas sabiedrībai abi kukuļdošanā apsūdzētie tika pasniegti kā cietēji. Presei un dažādu NATO samita laikā rīkotu pasākumu organizatoriem un dalībniekiem tika sūtīti e-pasti ar aicinājumiem neatbalstīt ar Latviju saistītās aktivitātes. Šo aktivitāšu rezultātā gandrīz tika izjaukta Latvijas laikmetīgās mākslas izstādes atklāšana mecenāta Driehausa muzejā.

Kampaņā mēģināts izmantot arī bijušo ASV prezidentu un pašreizējās Valsts sekretāres Hilarijas Klintones vīru Bilu Klintonu, izplatot fotogrāfijas, kurās Vilkaste ar viņu redzama kopā.

Pati Vilkaste apgalvoja, ka par notikušo esot pārsteigta. Piketu rīkošanu esot izvēlējusies organizācija, kurai viņas ģimene lūgusi palīdzību. Viņa neesot zinājusi, ka tikšot izmantota prezidenta vizīte NATO samitā, tādēļ lūdzot piedošanu prezidentam par nepatīkamajiem brīžiem. Viss, ko Vilkaste vēloties panākt, esot aizstāvība sev un ģimenei.

Vilkaste apgalvo, ka lobistus nav algojusi nedz viņa, nedz arī viņas vīrs Vaškevičs. Ar jautājumiem viņa iesaka vērsties pie nevalstiskās organizācijas “Cilvēktiesību komiteja”, kuru vada bijušais Eiropas Padomes ģenerālsekretārs Valters Švimmers. Viņš iesaistījies arī Vilkastes aizstāvībai speciāli Vīnē izveidotā komitejā “Justice for Inara”. Vilkaste skaidro, ka ar šīm aktivitātēm cerot uz aizstāvību un palīdzību. Kopumā pret viņu sešos gados esot ierosināti jau 50 kriminālprocesi un 100 civilprocesi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+