×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Prezidentam jauns ārlietu padomnieks

krams_roger_lalonde_4

Nākamais Valsts prezidenta ārlietu padomnieks būs pašreizējais Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Eiropas Savienībā (ES) budžeta jautājumos Marģers Krams.


 

Iepriekšējais padomnieks Andris Pelšs pienākumus beigs pildīt jūnijā. Gan Valsts prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne, gan ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sīkāk rotāciju nekomentēja. Ministrs skaidroja, ka pavasarī un vasarā tradicionāli notiek diplomātu rotācijas. M. Krams ir dzimis 1965. gada 14. decembrī, un viņa dzimtā puse ir Lubāna. Bakalaura grādu ar izcilību ieguvis Latvijas Lauksaimniecības universitātes Hidromeliorācijas fakultātē un arī beidzis aspirantūru šajā augstskolā. Ilgu laiku M. Krams strādājis Zemkopības ministrijā (ZM), kur bijis amatos, kas saistīti ar ārējiem sakariem. Bijis arī vadītāja vietnieks Latvijas iestāšanās sarunās ES, kā arī savulaik bijis kādreizējā premjera Viļa Krištopana padomnieks un premjera Andra Šķēles laikos strādājis par ZM parlamentārais sekretāru. 2007. gadā M. Krams iecelts par Latvijas vēstnieku Kanādā. Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Sīlis informēja, ka M. Krams šobrīd komentārus presei nesniegs. Aizkulisēs apgalvo, ka M. Krams par padomnieku izvēlēts, ņemot vērā diplomāta pieredzi lauksaimniecības un ES jautājumos. Tie pašlaik ir aktuāli gan ES daudzgadu budžeta pieņemšanas, taisnīgāku lauksaimniecības tiešmaksājumu un kohēzijas finansējuma kontekstā. Līdzīgus pieļāvumus izsaka arī Latvijas Universitātes politiskās komunikācijas pasniedzējs Ojārs Skudra, piemēram, aktuāls būs fiskālās disciplīnas līgums, eiro ieviešanas jautājumi un ES budžets, tādēļ prezidentam būs nepieciešams viedoklis par šīm lietām.

Eksperts pieļauj, ka padomnieka nomaiņa un medijos izskanējušie skaidrojumi par diplomātu rotāciju ir veids, lai par to sabiedrībā neraisītos diskusijas.

J. Sīlis nesniedza informāciju par to, uz kādu amatu tiks rotēts A. Pelšs, jo par to esot pāragri runāt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+