×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Prezidentam par drošību vislielākā teikšana. Saruna ar Mārtiņu Bondaru (19)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzē” viesojās Reģionu apvienības virzītais Valsts prezidenta amata kandidāts, Saeimas deputāts MĀRTIŅŠ BONDARS. Bondara kungs tikko bija atgriezies no Amerikas, kur, izmantodams bijušos prezidentes Vīķes-Freibergas kancelejas vadītāja un studiju laikā Hārvardā iegūtos sakarus, tikās ar senatoriem un kongresmeņiem, toskait Džonu Makeinu un Madlēnu Olbraitu, ciemojās arī pie tautiešiem, un tagad ir gatavs turpināt priekšvēlēšanas, pretendējot uz valsts galvas krēslu. Ar viņu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Kurp jūs veda ceļi Amerikā?

M. Bondars: – Vispirms pie latviešiem Vašingtonā, Bostonā, Čikāgā. Tautiešiem ir liela interese par notikumiem Latvijā un pirmām kārtām par drošības situāciju. Viņi ir mūsu vēlētāji un Čikāgā jautā apmēram to pašu, ko Liepājā. Ja gribu pārstāvēt cilvēku intereses, vienalga, kur viņi dzīvo, man jāzina, ko viņi domā, kas viņiem rūp. Apmeklēju arī ASV Kongresu un Senātu. Tajā pašā sakarā – jo vēlētāji jautā, vai pietiekami darām mūsu drošības labad un vai varam dzīvot bez satraukuma, ka kādudien Latvijā nenotiek kas līdzīgs kā Ukrainā. Atbilde skan – viena daļa ir mūsu rokās, viena daļa mūsu sabiedroto rokās. ASV ir vadošā NATO dalībvalsts, tādēļ ir no svara, ko domā amerikāņu likumdevēji. Senatori, kongresmeņi uzmanīgi noklausījās manu viedokli par situāciju reģionā, gribēja zināt, kādas ir mūsu vēlmes, kas izriet no situācijas, vaicāja, kā paši kārtojam drošības lietas. Mans aicinājums viņiem – paplašināt sadarbību starp ASV un Latviju ne vien militārā, bet arī iekšlietu un robežaizsardzības jomā.

– Kādas cerības ir pēc tikšanās? Ka viņi vēl kādu tanku atsūtīs, te izvietos spēkus un nobāzēsies?

– Tā ir pamatdoma. Ja Latvijas cilvēki bažījas, ka nebaltā dienā mēs varētu palikt vieni nedrošības reģionā, ka pret mums vērš uzbrukumu, kā notika 1940. gadā, tad man šiem kungiem jāvaicā, vai NATO līguma 5. pants strādās. Vai tas ir obligāts vai, kā daži mēģina teikt, kad uzbrūk, tad varētu sākt konsultācijas. Amerikāņu pozīcija ir nepārprotama – 5. pants ir obligāts. Kolīdz kādai dalībvalstij jāsaduras ar agresiju, pārējām pienākums doties palīgā.

Diemžēl Latvijas iekšpolitisko vājumu nespēs atrisināt ne amerikāņi, ne citi mūsu sabiedrotie. Tas ir mūsu mājasdarbs.

– Uz amerikāņiem varam paļauties?

– Jā, bet ir turpinājums – vai nonākam situācijā, kad 5. pants jāiedarbina, vai no tā var izvairīties. Sarunbiedri pozitīvi uztvēra manu aicinājumu par proaktīvu rīcību, kas atturētu lielo kaimiņu no agresīvas rīcības. Tas nozīmē papildu NATO karaspēka, militārās tehnikas klātbūtni Baltijā, lai nemaz nerastos vēlme uzbrukt.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. .................... Atbildēt

  par kuru drošību, antonovu drōšību? Paulam naudu atdod.

 2. Hmm, izskataas Bondars normaali, bet intuiicija saka, ka intelekts vinam tomeer nevelk ne uz tresdalu kaa bija VVF … . Par VVF gan vareetu balsot …

 3. katram sava vieta, basketbolistiem basketbols

 4. Patīkami apzināties, ka ne vienmēr Latviju pārstāvējis dements rausējs, kam galvā cements.

  Bija laiks, kad Latvijas prezidents bija izglītots, inteliģents, godīgs un cienījams cilvēks – zinātniece Vaira Vīķe Freiberga. Viņa godam ir kalpojusi Latvijai. Bez viņas sakariem un spējām Baltija šobrīd varētu arī nebūt NATO, kas ir vienīgais mūsu pastāvēšanas garants.

  Skaidrs, ka Latvijā ir atrodamī Vairas Freibergas līmeņa personības. Tikai viņi visdrīzāk atrodas tālu no politikas – pārsvarā akadēmiskajās aprindās. Tā ir visas sabiedrības atbildība, atrast viņus un uzrunāt. Kamēr pūli apmierinās “lādzīgs zaglis, kurš prot dalīties”, varēsim vien ar skaudību nolūkoties uz Lietuvu un Igauniju, kur prezidents ir cilvēks, ar kuru tauta var lepoties.

  Ceru, ka AB pietiks krampja atzīt savu plānprātību un viņš atteiksies no plāna turpināt apkaunot Latviju. Arī Bondars ir tikai kārtējais pielaizītais glumeklis bez spoža intelekta, bez mugurkaula, bez sava pienesuma Latvijai. Kārtējais oligarhu stumdeklis/bīdeklis?

  Ceru, ka AB vietā nāks kāds ar spožu intelektu un sirdsapziņu apveltīts cilvēks.
  No sirds ceru.

 5. daļa jautājumu, kuriem vēl nav atbildes no ... Atbildēt

  Jauki- Rakstā -Rūpēsies par valsts ārējo drošību? Kas rūpēsies par iekšējo? Varbū M. Bondara kungs atgādinās: Cik kompetents viņš ir kolektīvajos drošības jautājumos? Kādas pozitīvas izmaiņas veicis, no valsts iekšpuses, kopš ir Saeimas deputāts? Kā tiks galā ar tiesu varas, izpildvaras varas lielāko daļu amatpersonām, kuras neievēro likumus – ignorē un nepilda likumdevēja varas pieņemtos likumus? Kā iedzīvinās Latvijas valsts likumdošanu ne tikai Saeimā, bet arī visā valstī?
  Vai ir konkrēts, ekonomiski pamatots plāns, kā uzturēt valsts drošību, un tai vajadzīgos resursus?

 6. … Visiem bijusiem partijniekiem, lai ienemtu vadosus amatus valsts vadiba vai administrativa struktura ir jaiziet Adrejevacija … sirds izkratisana … un japierada, ka tiesam ir bijis tas bridis politiskas idologijas izmainai – POLITISKAIS KATARSIS !

  … Citadi vairs gruti ticet … !

 7. Deboļševizācija Atbildēt

  Bondar! Pastāsti kāpēc okupācijas gados brīvprātīgi iestājies noziedzīgajā komunistu partijā? Jaunības stulbums vai ticība boļševiku idejām, vai gēni, kas liek pieslieties stiprākajiem neatkarīgi no to ideoloģijas (jaunība pieslējies krievu okupantiem, vēlāk reiz ietekmīgajai VVF, bet vecumā esi sācis sadarboties ar ASV)?

 8. Vismaz labi runā un ne tā kā no zoo un Puzes mežiem nākošie. Naivajiem =Tikai tās prezidenta izvēlēšana notiks Puzes mežos un ne jau kā pienākas Saeimā…

 9. Mārtiņ, Mārtiņ, un kā tad ar 1994.gada Budapeštas vienošanos?

 10. Pašlabuma meklētājs:
  * pa blatu tika pie VVF, kas viņu kā kancelejas vadītāju rāja kā peramo zēnu,
  * pēc tam nolaida Krājbanku,
  * tad vēlēšanās mēgģnāja startēt no TB/LNNk, neiznāca,
  * tad meklēja jumtu Zatlera partijā, nesanāca
  * tagad nodibinājis savu bakatas partiju, bez šovmeņa Kaimiņa palīdzības saeimu viņš neredzētu kā savas ausis.
  Lai celtu savu popularitāti nu jau zīmējas kā prezidenta amata kandidāts….

  • Ko jūs Jūrmalnieki te muldiet? Gribat iegrūst savus zagļus un izsaimniekotājus? Ko jūs aprejiet to Bondaru ? Jūs vispār esat sen Jūrmalu izpārdevuši cittautu bagātniekiem un parastam Latvietim vairs nav kur kāju spert un jārunā citā mēlē un vispār aizveriet savas netīrās mutes,nekauņas,Bondars BŪS LATVIJAS PREZIDENTS un viss

   • Vija, to kobras izspļauto trusīti vari paturēt sev, nevajag mums tādu nolaizītu funkcionāru pašlabuma meklētāju!!!

 11. Ir skaidrs, ka arī Bondaram nav skaidrības par procesiem, kas notiek laukos un ekonomikā. bet ja grib būt par prezidentu šī skaidrība ir nepieciešama. Man ir aizdomas, ka šinī ziņā Bērziņam ir lielāka saprašana. Tiesa arī prezidentam ir minimālas iespējas kaut ko labot, bet vismaz tas palīdz nedot cilvēkiem aplamas ilūzijas. Spējīgam cilvēkam ir jābūt īstam patriotam, lai savas spējas mēģinātu pielietot Latvijā. Mums nav tiesības prasīt, lai visi būtu patrioti. Pirmā vietā ir cilvēka tiesības.

 12. vai tik tā drošibas noteikšana Atbildēt

  nav iemesls kāpec raujas par prezidentu? tad varēs konkurentus nospiest jau ar reālu varu

 13. šarmonis! par viņu balso visi tantuki, kuriem nebija tā īsti par ko balsot, kopš Anatolijs Gorbunovs retīrējās ar visu pagājušā gad-100-ta vidus frizētavas loga bildes frizūru!

  • Vispirms vajadzētu pateikt,ko Bondara k-gs pateica nepareizi vai ,ko viņš sliktu izdarījis un tad kritizēt TANTUKUS,kurām bieži vien ir vairāk prāta par šādiem komentētājiem. Skolām jābūt valsts valodā,jo tad nebūs jāraida TV svešvalodā.

  • Laikam Jaraldam skaudība,ka Bondars ir smukāks un gudrāks par Jums

Draugiem Facebook Twitter Google+