×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Prezidenti sveic “Latvijas Avīzi”

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saglabāt to mūžības dzirksti, ko dod Latvijas lauki!
 Cienījamajai “Latvijas Avīzei” jubilejā! Jūs esat balss, kas ir skanējusi kopš Latvijas atmodas pirmsākumiem. Balss, kas bijusi pietiekami droša, pārliecinoša un nacionāla.

 

Balss, kurā ar prieku un gandarījumu vai pat pretēji savai gribai ir ieklausījušies daudzi Latvijas iedzīvotāji – gan politiķi, gan zemnieki. Jūs esat noturējuši stingru mugurkaulu daudzos jautājumos, kaut arī ne vienmēr jūsu uzskati ir sakrituši ar valdības un parlamenta lēmumiem.

 

Atļaušos teikt, ka raksturīgākā jūsu īpašība ir cieša saikne ar savu lasītāju. Kā neviens cits Latvijas laikraksts jūs ļaujat lasītājiem izteikt savu viedokli, pārdomas un protestu. Tas, neapšaubāmi, ir veicinājis demokrātijas attīstību mūsu valstī.

Mans liels personīgs paldies jums par Latvijas pirmskara prezidenta Kārļa Ulmaņa ideju un pārliecības popularizēšanu, par mūsu kopīgajām aktivitātēm, meklējot Kārļa Ulmaņa atdusas vietu. Kaut arī fiziski tā nav atrasta, Kārļa Ulmaņa darbs un ziedošanās tautas un valsts interesēm ir ļoti pārliecinoši parādīti Latvijas iedzīvotājiem, tādējādi veicinot viņu izpratni.

Sveicot jubilejā, novēlu jums saglabāt to mūžības dzirksti, ko dod Latvijas lauki, un nepazaudēt sevi modernajā tehnoloģizētajā publiskajā telpā! Novēlu laikrakstam arī turpmāk ar tikpat skaidru skatījumu un nacionālu pārliecību runāt par procesiem un notikumiem, palīdzot mums visiem dziļāk un labāk iepazīt Latviju!

Guntis Ulmanis

 

Nezaudēt labo reputāciju!
Zatlers_TS_3

Iespaidi par sadarbību ar “Latvijas Avīzi” bijuši visnotaļ pozitīvi. Visas intervijas vienmēr bijušas pārdomātas un ļoti rūpīgi sagatavotas. Prieks un gandarījums sadarboties ar žurnālistiem, kas bija ne tikai iedziļinājušies konkrēto jautājumu būtībā, bet arī pratuši vienmēr atrast individuālu un reizē ieinteresētu pieeju personai, ko intervē. Prezidentūras gadu laikā īpaši laba sadarbība izveidojās ar žurnālistiem V. Serdānu, V. Krustiņu un E. Līcīti. Ar V. Krustiņu tikāmies arī ārpus intervijām, bija saistoši un vērtīgi apmainīties ar viedokļiem par notikumiem Latvijā.

“LA” loma sabiedrības un arī valsts dzīvē ir nozīmīga. Ļoti atzinīgi ir vērtējama laikraksta loma reģionos, īpaši laukos. Avīze ne tikai informē, izglīto un izklaidē plašu sabiedrības daļu, bet arī risina aktīvu dialogu ar ikvienu lasītāju.

Avīze ir arī vienīgā Latvijā, kas publicē feļetonus. Tie ir ļoti interesanti, vienmēr aktuāli un liek mums viegli pasmaidīt par sevi. Savukārt devu veselīga humora avīzei piešķir gaumīgās karikatūras, īpaši atzīmējot G. Šļūkas nopelnu. Vienmēr ar labvēlīgu interesi sekoju līdzi tām karikatūrām, kurās pats esmu attēlots.

Vēlos pateikt atzinīgus vārdus arī par “LA” un Latvijas lauku bibliotēku atbalsta biedrības rīkotajām diskusijām Latvijas reģionos, kas sniedz neatsveramu iespēju veicināt dialogu starp sabiedrību un valsts amatpersonām.

Pildot Valsts prezidenta pienākumus, man īpaši prātā palikusi 2010. gada viesošanās Grāmatu svētkos Rugājos, kur laikraksta diskusiju vadīja V. Serdāns.

Pirms prezidentūras, strādājot par ārstu, nebija nācies sadarboties vai sniegt intervijas “Latvijas Avīzei”. Taču arī toreiz ik pa brīdim ieskatījos avīzē. Tā vienmēr asociējās ar latvisku laikrakstu, uzsvaru liekot uz reģionālo raksturu, īpaši Latvijas laukiem.

25. gadskārtā novēlu “Latvijas Avīzei” turpināt iesākto un veiksmīgi tikt galā ar jauniem izaicinājumiem! Novēlu nezaudēt labo reputāciju un lai arī turpmāk avīze tiek gaidīta katrā Latvijas novadā, mājā un ģimenē!

Valdis Zatlers

 

Vienmēr saglabāt 
atšķirīgo skatījumu!

Berzins_TS_3“Latvijas Avīze” visos laikos ir atšķīrusies no citiem preses izdevumiem, allaž pārliecinoši un stingri paužot savu pozīciju un nepārprotami argumentējot redakcijas viedokli par valstī nozīmīgiem jautājumiem. Politiķu reitingi un partiju popularitātes mērījumi nav spējuši ietekmēt “Latvijas Avīzes” attieksmi un vērtējumus par mūsu valsts vadošo amatpersonu padarītajiem un nepadarītajiem darbiem vai paustajiem viedokļiem. Visiem – kā politiķiem, tā uzņēmējiem vai citiem jūsu iztaujātajiem nereti ir nācies atbildēt arī uz neērtiem jautājumiem. Tieši tādēļ tikšanās ar “Latvijas Avīzes” žurnālistu komandu ir izaicinājums, pārbaudījums un labs eksāmens ikvienam.

Jo īpaši nozīmīga un līdz šim tā arī nepārspēta ir “Latvijas Avīzes” loma lauku un mazpilsētu iedzīvotāju informēšanā par Latvijā nozīmīgiem notikumiem un procesiem. Rekordlielās tirāžas, ko jūsu laikraksts sasniedza preses abonēšanas labākajos laikos, ir spilgts apliecinājums tam, ka patriotisms, savas zemes mīlestība un atbildība par tās nākotni, ko ik reizi apliecina “Latvijas Avīzes” slejās publicētais, ir vērtības, ko atbalsta un pārstāv arī jūsu uzticamie lasītāji.

Sveicot 25. gadskārtā, novēlu “Latvijas Avīzei” piedzīvot vēl neskaitāmus ceturtdaļgadsimtu svētkus, vienmēr saglabājot atšķirīgu lietu un procesu vērtējumu, kas sevi attaisnojis jau pirmajos divdesmit piecos pastāvēšanas gados!

Andris Bērziņš, Valsts prezidents

 

Pārvarēt šķēršļus un izaicinājumusFreiberga_DB_3

Sirsnīgi sveicu “Latvijas Avīzi” ar 25 sekmīgas darbības gadiem, kuru garumā tā spējusi saglabāt sev plašu uzticīgu lasītāju loku.

Vēlos avīzei un tās redakcijai pateikties par korekto un profesionālo attieksmi, ko tā vienmēr izrādījusi pret mani visu astoņu prezidentūras gadu garumā, kas atļāva mums sadarboties savstarpējas cieņas un iecietības gaisotnē.

“Latvijas Avīze” vienmēr ieņēmusi stingru stāju nacionālajos un vēstures jautājumos, tā palīdzot aizpildīt dziļos informācijas un izpratnes robus, ko tautas apziņā atstājuši 50 okupācijas gadi.

Novēlu “Latvijas Avīzei” veiksmīgi turpināt savu ceļu un iepriecināt savus lasītājus, pārvarot visus konkurences šķēršļus un izaicinājumus, ko visām avīzēm rada modernās tehnoloģijas un komunikācijas veidi.

Vaira Vīķe-Freiberga

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+