×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Prezidents aicina latviešu skolu beidzējus reģistrēt pilsonību (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicinājis Latvijā dzīvojošos nepilsoņus un bezvalstniekus izmantot Pilsonības likumā paredzētās tiesības vēl tikai līdz 2015. gada 1. oktobrim reģistrēt Latvijas pilsonību, nekārtojot pārbaudījumus, aģentūru BNS informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Tiesības reģistrēt pilsonību, nekārtojot pārbaudījumus, ir Latvijā pastāvīgi dzīvojošiem nepilsoņiem un bezvalstniekiem, kuri reģistrējušies likumā noteiktajā kārtībā un apguvuši pilnu mācību kursu latviešu mācībvalodas vispārizglītojošās skolās vai divplūsmu vispārizglītojošo skolu latviešu plūsmā, iegūstot šajās skolās pamatizglītību vai vispārējo vidējo izglītību laikposmā līdz 2013.gada 1.oktobrim.

“Latvija visupirms ir tās ļaudis. Cilvēki, kas šeit mācās, dzīvo, strādā un audzina savus bērnus. Tāpēc aicinu ikvienu, kurš vēl nav paspējis likumā noteiktā kārtībā piereģistrēt pilsonību, to izdarīt un pievienoties to cilvēku pulkam, kas Latviju sauc par savām mājām, ir līdzdalīgi mūsu valsts stiprināšanā un attīstībā,” sacīja Vējonis, otrdien tiekoties ar līdzšinējo Mazākumtautību konsultatīvās padomes priekšsēdētāju Romanu Alijevu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Taisni otrādi, pirmkārt, jāsaražo likumu, pēc kura, turpmāk no jaunajiem, pilsonību varēs saņemt tikai tie, kas ir ieguvuši pilnvertīgu izglītību latviešu slolās. (Līdz ar to uzreiz paliks skaidri, kur ir kolonisti un kur pilsoņi). Otrkārt, tos, “kas var, bet negrib” uz visiem laikiem piefiksēt, kā ar pagaidu uzturēšanas tiesībām. Ka tik Vējonis nedzīvo savā, paša sasapņotā, pasaulītē!

  2. Re kā, šim jau čečeni draugi !!!

  3. tik neņem pilsonību. tad viņi varēs iet balsot, vēlēt un tad tik sāksies nasha rasha

  4. Vai Latvijas pilsonis ir tas, kurš dzīvo Latvijā, sapņo par krievzemi, uzskata visus latviešus par fašistiem un nerunā latviski? Tad tāds noteikti mums ir vajadzīgs, tikai tad nevis Vējonis, bet Ivanovs kļūs par Latvijas prezidentu.

  5. Даже та молодёжь, которая училась в латышских школах, чего то не берёт гражданство то ваше. Странно это, неправда ли. Задумались бы, а почему это привлекательность вашего гражданства так низка, а? Вот нет у меня гражданства, и не хочется брать, ну нет желания совсем. А почему? А потому, что всё равно буду считаться человеком второго сорта. Так зачем мне это? Нет уж, вы уж как нибудь без меня….

  6. Labāk būtu virzījis likumdošanas iniciatīvu lai var vienkārši atteikties no šīs vircas bedres pilsonības

  7. LABI! LAI VEICAS NAKOTNE!

  8. Vai prezidents gādā lai būtu vieglāk savākt krievu valodas balsis?

Draugiem Facebook Twitter Google+