×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2012
Drukāt

Prezidents apmeklēs Saldus novadu

prezidentssssss

Valsts prezidents Andris Bērziņš ceturtdien apmeklēs Saldus novadu, informēja prezidenta Preses dienestā.

Vizītes sākumā prezidents tiksies ar Saldus novada pašvaldības pārstāvjiem un iepazīsies ar Saldus “Saldumu tūres” uzņēmējiem. Pēc tam prezidents apmeklēs Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju.

Viņam paredzēta arī saruna ar Saldus Profesionālās vidusskolas skolēniem, kā arī darba pusdienas ar Saldus novada uzņēmējiem un novada domes vadību. Tāpat plānota tikšanās ar novada iedzīvotājiem.

Prezidents apmeklēs ceptuvi “Matss” un “Sātiņu Energo LM” koģenerācijas staciju.

Vizītes noslēgumā Bērziņš apmeklēs Reņģes staciju un aplūkos dzelzceļa sliežu posmu Reņģe–Mažeiķi.

Šogad tiekoties ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību atjaunot šo dzelzceļa posmu. Bērziņš aicināja pēc iespējas ātrāk atjaunot Lietuvas pusē demontēto dzelzceļa posmu starp Mažeiķiem un Reņģi. Par demontēto posmu sūdzības vairakkārt izteikuši arī Latvijas tranzītbiznesa pārstāvji, kam tiek liegta iespēja izmantot ekonomiski izdevīgāku pārvadājumu maršrutu. “Latvijas Dzelzceļš” cieš zaudējumus, jo ir spiests uzturēt 70 kilometru sliežu posmu Glūda–Reņģe, kur faktiski nevar vest tranzītkravas, jo Lietuvā posms ir demontēts. Līdz ar to kravas tiek vestas pa 120 kilometru garāku ceļu caur Šauļiem un Višķiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+