×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Prezidents aptaujā apsteidz premjeru un spīkeri

berzins_andris_kabineta

Tirgus un sociālo pētījumu aģentūras “Latvijas fakti” februārī veiktajā aptaujā Valsts prezidents Andris Bērziņš popularitātes ziņā apsteidzis premjeru Valdi Dombrovski (“Vienotība”) un Saeimas spīkeri Solvita Āboltiņu (“Vienotība”), atsaucoties uz aptaujas datiem pirmdien raksta “Diena”.

Bērziņu pozitīvi vai drīzāk pozitīvi vērtē 55,6% aptaujāto pilsoņu un gandrīz tāpat – arī visi respondenti.

Valdības vadītāju pozitīvi vai drīzāk pozitīvi vērtē 50% pilsoņu un 47,3% no visiem aptaujātajiem, bet Saeimas priekšsēdētāju – 35,8% pilsoņu un 33,7% no visiem respondentiem.

Drīzāk negatīvi vai negatīvi par Valsts prezidentu izteikušies 29,2% pilsoņu, par premjeru – 40,8%, bet par Saeimas priekšsēdi – 44,8% pilsoņu.

“Latvijas faktu” direktors Aigars Freimanis skaidro, ka Valsts prezidents ir nodrošinājis sev pozitīvu vērtējumu ne tikai ar savu amatu, kas vienmēr bijis sabiedrībai pievilcīgs, bet arī ar to, ka viņš savā ziņā ir “emocionāli tiešs un nepastarpināts”. Valsts prezidents nav runātājs, bet varbūt tieši ar to, ka “nav sagatavots un iepakots, daudziem cilvēkiem ir pievilcīgs”.

Laikraksts norāda, ka Valsts prezidenta un premjera reitingu “Latvijas fakti” jau bija pētījuši arī iepriekš, turpretim par Saeimas spīkeri aptaujātajiem firma lūdza izteikties pirmo reizi.

Tam, ka Āboltiņa nav tik populāra kā pārējās divas augstākās valsts amatpersonas, “Latvijas faktu” direktors redz vairākus iemeslus. Saeimas priekšsēdētāja asociējas ar parlamentu, kuram ir zema uzticība. Freimanis arī norādīja, ka par Saeimas priekšsēdi daudz raksta un runā, bet “ir sajūta, ka viņa ir lielmeistars kuluāru politikā”, ja atceroties Valda Zatlera nepārvēlēšanu par Valsts prezidentu un pēc tam neievēlēšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Ar abiem šiem notikumiem kuluāros ir saistīts arī Āboltiņas vārds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+