×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Prezidents atbalsta Visaginas AES būvniecību

prezid_vpk_4

Latvijai ir lietderīgi iesaistīties topošajā Visaginas AES projektā, jo tas ir ekonomiski izdevīgs un elektrības cenu nākotnē nepaaugstinās – šādu atziņu vakar, tiekoties ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti pauda Latvijas prezidents Andris Bērziņš.


 

“Prezidents uzskata, ka dalība Latvijai šajā projektā ir izdevīga, un viņš balstās uz “Latvenergo” veiktajiem aprēķiniem,” uzsvēra Valsts prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Lietuvas puse paziņojusi, ka līdz jūlijam būs gatavs koncesijas līgums starp iesaistītajām pusēm. A. Bērziņš prognozējis, ka visu šo gadu varētu aizņemt sarunas starp potenciālajām projekta dalībvalstīm, lai vienotos par AES būvniecību un par šo jautājumu noslēgtu starpvalstu līgumu.

Sarunā ar Lietuvas prezidenti A. Bērziņš pārrunājis arī reģionālā sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību Latvijā. “Prezidents uzskata, ka piemērotākā vieta termināļa būvniecībai ir Latvija gan mūsu valsts ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ, gan tāpēc, ka Latvijā jau ir infrastruktūra, piemēram, Inčukalna gāzes krātuve,” skaidroja L. Krapāne. Taču gala pozīciju par šo jautājumu prezidents paudīs, kad tiks saņemts atzinums no Eiropas Komisijas, kura iniciējusi priekšizpēti, lai noskaidrotu, kur reģionā būtu ekonomiski izdevīgākā vieta termināļa būvniecībai. Lietuvas puse tikmēr turpina virzīt sava nacionālā sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību Klaipēdā.

Prezidentam Lietuvas žurnālisti jautājuši, kāda būs ES iecerēto ekonomisko sankciju ietekme uz Latvijas ekonomiku.

 

“Viņš atbildēja, ka tas ietekmētu Latvijas tautsaimniecību, jo sevišķi Latgali, kam šobrīd ir vairāki veiksmīgi ekonomiskās sadarbības projekti ar Baltkrieviju. Par ētisko sankciju aspektu netika runāts,” informēja L. Krapāne.

 

Prezidents arī aicinājis Lietuvas pusi pēc iespējas ātrāk atjaunot dzelzceļa satiksmi posmā Mažeiķi–Reņģe, jo līdzšinējā situācija sadārdzina kravu pārvadāšanu starp abām valstīm. “Jautājumu prezidents aicina risināt neatliekami, jo tas liedz iespējas “Latvijas dzelzceļam”, kā arī Latvijas un Lietuvas uzņēmējiem,” skaidroja L. Krapāne.

Abu prezidentu tikšanās notika Panevēžas rajona Bistrampoles muižā. Saruna starp valstu vadītājiem bijusi lietišķa un draudzīga. D. Grībauskaite uzsvērusi, ka jūnijā dosies valsts vizītē uz Latviju, bet datums vēl tiek saskaņots. Prezidenti pārrunājuši arī Čikāgā gaidāmā NATO samita jautājumu un bijuši vienisprātis, ka jāpanāk, lai Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijai tiktu piešķirts beztermiņa statuss.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+