×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Prezidents “atmet atpakaļ” grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir nodevis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai 23. novembrī pieņemto likumu “Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā”, kas paredz mikrouzņēmumu nodokļa režīma izbeigšanu. Valsts prezidents uzskata, ka piedāvātais regulējums ir nepilnīgs un pretrunā iepriekš pieņemtajiem lēmumiem, ar kuriem rēķinājušies uzņēmēji un sabiedrība.

Raimonds Vējonis norāda, ka nav izpildīts Ministru kabineta 2015. gada 22. septembra lēmums izstrādāt mikrouzņēmumu nodokli aizstājošu regulējumu, kas noteiktu specializēta vienkāršota nodokļu režīma ieviešanu maziem un mikro uzņēmumiem ar mazu ikgadējo apgrozījumu, paredzot vienkāršotu grāmatvedības uzskaiti, deklarāciju iesniegšanu un nodokļu nomaksu.

“Iepriekš pieņemtu lēmumu nepildīšana grauj iedzīvotāju uzticēšanos valsts varai kopumā, kā arī mazina uzņēmējdarbības vides drošību un stabilitāti,” vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei raksta Valsts prezidents.

Raimonds Vējonis uzsver, ka uzņēmējiem jābūt skaidrībai un pārliecībai par uzņēmējdarbību regulējošiem noteikumiem. Izmaiņām likumos un nodokļu politikā jābūt paredzamām un saskaņotām, lai to izpilde veicinātu un stiprinātu uzņēmējdarbības vidi.

Valsts prezidents cer, ka izveidojusies situācija tiks izmantota, lai uzlabotu savstarpējo uzticēšanos starp uzņēmējiem, iedzīvotājiem un valsts varu. Raimonds Vējonis kategoriski noraida, ka Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumu atgriešana otrreizējai caurlūkošanai nozīmē neuzticības izteikšanu Ministru prezidentam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko nu šis var “atmest”?Ar katru dienu ar katru uzstāšanos es labprāt atmestu Vējoni atpakaļ vides apritē lai tiek galā ar gudrona dīķiem.Vēl grūti sagremot pēdejo Rēdera 1:1 interviju ar Vējoni.Un paliek arvien pazemojošākāk.Kā ZZS pie šprices,tā AM / aizsardzībai/ atkal sāk atņemt budžetā naudu pāri par 2 milj.lai apmaksātu medicīnas manipulācijas ārzemēs.Varbūt kādam silikona krāšņumus? ZZS strauji triec Latviju uz klintīm.Redzēsim kāda būs reakcija uz SC falšo finansēšanu?Izskatās,ka jau pie Hūtes visatļautības pievienojas atklāti SC un Ušaks.

Draugiem Facebook Twitter Google+