×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Prezidents Bērziņš konfliktu kultūras nozarē dēvē par muļķīgu

LETALETA

Situācija ar konfliktu kultūras nozarē ir muļķīga, un tā diskreditē valsti, pirmdien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

 

Taujāts, kura no konfliktējošajām pusēm uzvedas muļķīgi, Valsts prezidents uzsvēra, ka neredz saprātīgumu no abām pusēm. “Tas ir jāizrunā cilvēcīgi un laicīgi, līdz ar to jāatrod risinājums,” sacīja Bērziņš, atgādinot, ka nākamā gada 1.janvārī Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Prezidents uzskata, ka konfliktu, visticamāk, izraisījusi cilvēciska nesaprašanās, kura nebūtu jārisina publiski. Prezidents uzskata: ja konfliktu nevar atrisināt ministrs, tad jautājuma risināšanā jāiesaistās valdībai.

Bērziņš arī kopumā valdībai veltīja kritiskus vārdus, bilstot, ka valdība jau tagad strādā priekšvēlēšanu gaisotnē. Te prezidents saskata sistēmisku problēmu un ar savu risinājumu valsts pārvaldības pilnveidošanai, palielinot premjera un viņa partijas atbildību, solīja nākt klajā jau šonedēļ.

Jau ziņots, ka domstarpības kultūras nozarē publiski kļuva redzamas pēc tam, kad kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK), pretēji konkursa komisijas rekomendācijai, atteicās iekļaut valdes sastāvā līdzšinējo Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktoru Andreju Žagaru. Pēc šī ministres lēmuma izskanējušas prasības pēc viņas demisijas.

Pati Jaunzeme-Grende norāda, ka prasībai par demisiju neredz nevienu pamatotu argumentu. Līdzīgu viedokli paudusi arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+