×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Prezidents Bērziņš: Krievija NATO valstīm pašlaik nerada militārus draudus (10)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievija NATO dalībvalstīm pašlaik nerada militārus draudus, trešdien ar Norvēģijas premjerministri Ernu Sūlbergu kopīgā preses konferencē Oslo paziņoja Latvijas prezidents Andris Bērziņš.

“NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs iepriekš pietiekami skaidri izteicās par šo situāciju. Konkrētu draudu nevienai NATO dalībvalstij, ieskaitot Latviju un citas Baltijas republikas, nav,” sacīja Bērziņš, atbildot uz jautājumu par to, vai Krievija apdraud Baltijas valstis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Latvija kā nacionālajā, tā reģionālajā līmenī sper visus nepieciešamos soļus, lai paaugstinātu savas aizsardzības spējas.
“Mēs arī saņemam visu nepieciešamo palīdzību no mūsu NATO partneriem, īpaši no Norvēģijas,” uzsvēra Bērziņš. “Tā cita starpā ir NATO palīdzība gaisa telpas patrulēšanā.”

Prezidents atgādināja par pērn rudenī Latvijas teritorijā notikušajām vērienīgajām mācībām, kurās piedalījās arī Norvēģijas elites motorizēto kājnieku bataljons “Telemark”. Norvēģijas karavīri un virsnieki Rīgas centrā 18.novembrī soļoja Neatkarības dienas militārajā parādē.

“Šis notikums bija skaidrs signāls tam, ka mēs esam kopā, mēs esam spēcīgi un gatavi viens otru aizstāvēt,” sacīja Bērziņš. “NATO ir spēcīgākā militārā savienība pasaulē. Tāda ir situācija.”

Norvēģijas premjerministre savukārt norādīja uz to, ka svarīgi ir ievērot kolektīvās drošības principu, kas ir alianses pamats.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Man liekas, ka liela daļa latvieši izjūt kaunu par tādu prezidentu. Arī Igaunijas prezidentam jautātam par Latvijas prezidentu, nebija ko teikt, kā tikai to, ka kopā Rūjienā ēduši saldējumu.

 2. Jūs LA gļēvuļi – vai bail bija publicēt patiesību par tovariš Berzin stulbiem izteicieniem?

 3. Tak nelaidiet to mūdzi ārpus Latvijas – atkal palaida muļķību.

 4. Bērziņam derētu pamosties no letarģiskā komunista miega…

 5. Nu gan sarunāja muļķības.Bērziņš laikam nesaprot,ko nozīmē vārds-draudēt.

 6. krievijai noderīgais Berziņš.

 7. Putins draud NATO nepartraukti,bet pagaidaam uzbrukt baidaas.

 8. domu pārmijnieks Atbildēt

  Piecas dienas pēc tam, kad uzņēmuma Itera Latvija vadītājs, bijušais VDK štata darbinieks Juris Savickis Latvijas TV tiešraidē apšaubīja Latvijas okupācijas faktu, viņa viesmīlību Arēnā Rīga izbaudīja ne tikai kompanjons Aigars Kalvītis, bet arī Latvijas valsts augstākā amatpersona – valsts prezidents (no šī brīža Pietiek vairs neuzskata par iespējamu šo amata nosaukumu attiecībā uz tā konkrēto ieņēmēju rakstīt ar lielo burtu) Andris Bērziņš ar kundzi, kā arī Latvijas eiroparlamentārietis Ivars Godmanis ar sievu, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri Ilzi Pētersoni-Godmani.

 9. Laikam jau par vecu, ja pat neizprot, kur atrodas un kā ir kas? Tikai jautājums – kurš novietos triecienhelikopterus 5o km no robežas – aizsardzībai vai uzbrukumam ( sk. SA aviācijas lidlauku tuvumu pie rietumu robežas… Tad jau PSRS bija liela un vietas pietiekami, bet visi spiedās pie robežas…)

Draugiem Facebook Twitter Google+