Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
11. novembris, 2016
Drukāt

Prezidents: Bez karavīriem un zemessargiem Latvija nebūtu tik droša (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Sveicot Lāčplēša dienā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsver, ka bez karavīriem un zemessargiem Latvija nebūtu tik droša.

Prezidenta tvitera kontā ievietotajā apsveikumā viņš norāda, ka šodien un katru dienu esam lepni par Latvijas armiju, zemessardzi un jaunsardzi. “Jūs esat mūsu tautas spēka un drosmes simbols,” pauž Vējonis.

Tāpat viņš atgādina, ka pirms teju gadsimta karavīri izcīnīja Latvijas neatkarību un bez viņu upura Latvijas nebūtu. Un arī šodien karavīri un zemessargi pašaizliedzīgi sargā valsti.

Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919.gada 11.novembra – datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Tiek uzskatīts, ka tieši šajās dienās izšķīrās 1918.gada 18.novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis – lai gan Latvijas neatkarība bija pasludināta, valstī joprojām atradās vācu un krievu karaspēks. Tikai 1919.gadā, kad Latvijas Brīvības cīņu laikā Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību.

Latvijas Brīvības cīņas ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bez kremliniem valdiba gan butu daudz drosak. Tad vismaz Zemessardze nebutu atbrunota. Ta ir sabotaza pret musu aizsardzibas spejam. Tiesi tapat ka normalu trieciensautenu trukums. Jo ar ‘PAGALEM” NAV KAROSANA.

  2. Latvijā cilvēks ir bez tiesībām pat uz tik elementāru Satversmes garantiju ,kā tiesībām uz dzīvību ja čekistu laikos cilvēkus aizveda uz sibīriju nosalt .tad “”demokrātiskajā “”‘”Latvijā tiesu izpildītāji izmet cilēku no istabas nosalt sniegā tepat zem Latvijas egles

  3. Un ja vēl Pskovas desanta divīzīja būtu O.K.Būtu vēl drošāk.

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+