×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Prezidents dosies uz ASV


berzinjsh_leta

Valsts prezidents Andris Bērziņš no šodienas līdz 22. maijam uzturēsies ASV. Vizītes pamatmērķis ir NATO samits Čikāgā, taču valsts vadītājs iecerējis tikties arī ar vietējiem latviešiem.


 

Šodien prezidentam paredzēta tikšanās ar Čikāgas pilsētas mēru Rāmu Emanuelu, kā arī Latvijas vēstnieku NATO Māri Riekstiņu un Latvijas vēstnieku ASV Andreju Pildegoviču. Savukārt vakarā Čikāgā paredzēta Latviešu laikmetīgās mākslas izstādes atklāšana. Sestdienu prezidents veltīs pasākumiem ar vietējo latviešu kopienu – viņš paredzējis apmeklēt Krišjāņa Barona latviešu skolu, kurā brīvdienās ASV dzīvojošo tautiešu bērni var apgūt latviešu valodu un kultūru.

Tāpat prezidents apmeklēs Čikāgas Ciānas evaņģēliski luteriskās latviešu draudzes baznīcu, kur notiks svētbrīdis. Paredzēts, ka prezidents teiks arī uzrunu tautiešiem. Svētdien sāksies NATO samits, kur vispirms iecerēta oficiālā fotografēšanās ar NATO ģenerālsekretāru Andersu Fogu Rasmusenu un ASV prezidentu Baraku Obamu. Vēlāk paredzētas NATO valstu un valdību vadītāju darba sesijas.

Kā informē Prezidenta preses dienests, sarunās A. Bērziņš uzsvērs nepieciešamību panākt NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijai beztermiņa statusu. Savukārt 21. maijā prezidents piedalīsies NATO valstu vadītāju sanāksmē ar Afganistānas misijas (ISAF) partneriem, kā arī ar NATO partnervalstu vadītājiem. Prezidenta preses dienestā informē, ka ar partnervalstu vadītājiem iecerēts pārspriest Afganistānas misijas jautājumus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+