×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. marts, 2014
Drukāt

Prezidents: drošība un valsts neatkarība nav pašsaprotama dāvana (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Ukrainas krīzei ir jākļūst par brīdinājuma zvanu un atgādinājumu tam, ka drošība un valsts neatkarība nav pašsaprotama dāvana, tā šodien, 29.martā, Latvijas iestāšanās NATO desmitgades svinīgajā pasākumā pie Brīvības pieminekļa sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Tā ir jānovērtē, jāsargā un jāaizstāv. Par to ir jābūt modriem vienmēr, bet jo īpaši tādos brīžos kā šis. Jā, pasaule mainās. Tas ietekmē ikvienu, jo pasaule ir atvērta un valstis cieši saistītas. Izolācija nav nedz iespējama, nedz vajadzīga. Tādēļ mums ir jābūt drošiem, gudriem un pārliecinātiem par sevi!” pauda Bērziņš.

Valstsvīrs atgādināja, ka pirms desmit gadiem Latvijas valsts sasniedza vienu no nozīmīgākajiem mērķiem – iestāties NATO, kas tika uzstādīts, atgūstot valstisko neatkarību.

“Lēmums par dalību pasaules spēcīgākajā militārajā aliansē viennozīmīgi un neapstrīdami bija pareizs. Latvija patlaban ir drošāka, kā jelkad agrāk bijusi. Jo īpaši pēdējie notikumi Ukrainā un tiem sekojošā mūsu NATO sabiedroto reakcija pierāda, ka mēs varam droši rēķināties ar alianses līguma 5.panta izpildi pilnā apmērā,” teica prezidents.

Vēsturiski melnākie datumi Latvijā – 17.jūnijs, 25.marts un 14.jūnijs – vairs nedrīkst atkārtoties un tie neatkārtosies, un to nepieļausim nedz mēs, nedz arī mūsu partneri NATO. “Mūsu pienākums ir šādu drošības līmeni nodot arī nākamajām paaudzēm,” viņš atzīmēja.

Bērziņš izcēla, ka mūsu vērtības ir cieņa pret cilvēku, brīvība, tolerance un solidaritāte. “Tās ir arī mūsu sabiedroto vērtības. Un mēs esam gatavi tās aizstāvēt. Mēs to darām gan savā valstī, gan kopā ar sabiedrotajiem NATO. Jo mūsu kopīgā nozīmīgākā misija ir mūsu valstu aizsardzība pret visiem mūsdienu draudiem un izaicinājumiem. Un tas nav tikai militārais apdraudējums. Tāpēc mums jāturpina stiprināt valstiskumu, sabiedrības saliedētību, ekonomisko izaugsmi un aizsardzības spējas. Mēs to darām mājās un tālu aiz savas valsts robežām. Vēlos pateikties visiem mūsu karavīriem par pašaizliedzīgo darbu Latvijas sardzē gan mājās, gan starptautiskajās operācijās.”

“Šajā starptautiskās krīzes laikā, kad no jauna tiek pārrakstītas Eiropas valstu robežas, ir izšķiroši svarīgi ne tikai ieguldīt lielākus resursus Latvijas aizsardzībā, bet arī reāli rīkoties tagad, lai NATO ietvaros primāri stiprinātu Baltijas valstu aizsardzību un sadarbību, kā arī visa reģiona drošību. Nozīmīgi partneri šajā ziņā noteikti ir arī mūsu kaimiņi – Polija un Ziemeļvalstis,” norādīja prezidents.

Tāpat viņš uzsvēra, ka mērķtiecīgi, soli pa solim, Saeimai un valdībai ir jāpanāk, ka ieguldām Latvijas aizsardzībā apsolītos divus procentus no iekšzemes kopprodukta. “Tas ir nostiprināts likumā, tam piekrīt drošības un aizsardzības eksperti, to prasa loģika un veselais saprāts. Ir laiks to īstenot,” pauda Bērziņš.

Šodien aprit desmit gadi, kopš Latvija kļuvusi par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas jeb NATO dalībvalsti. Atzīmējot šo notikumu, Latvijā notiek vairāki svinību pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. … Beidzot VP sadzirdejis tautas ieksejo balsi … tagad, BEZPARTEJISKI, asi un merktiecigi darboties – ieksejai un arejai drosibai …!!!

    … Tas ari nozime DDD pabeigsanu un pretvalstisko un nelikumigo politisko partiju un apvienibu slegsanu !

  2. Uzrunā nekas nav teikts par integrāciju,par to cik daudz pūļu un naudas tai veltīta un kas no tās galu galā iznāca,bet iznāca tas, ka integrētāji un integrējamie palika katrs pie sava karoga.

  3. Bet ko pats ir darījis, lai nostiprinātu drošību un neatkarību? Ciemojies pie putina, uzaicinājis to ciemos? Bet varbūt uzaicināja viņu kopā ar “zaļajiem cilvēciņiem”? Būtu ņēmis piemēru no Gribauskaites un Ilvesa!

Draugiem Facebook Twitter Google+