×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Prezidents: Eirokomisāra kandidāta izvirzīšanai būtu jānosaka skaidra kārtība

EPA/LETAEPA/LETA

Eiropas Savienības (ES) komisāra kandidāta izvirzīšanai Latvijā būtu nepieciešams noteikt skaidru kārtību, trešdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

 

“Tas nebūtu slikti, ja kārtība tomēr tiktu skaidri definēta. Tas, protams, neizslēdz, ka tiktu nodefinēta esošā pieeja,” sacīja Bērziņš.

Taujāts, vai pats negribētu izraudzīties eirokomisāra kandidātu, Bērziņš sacīja: “Kad kārtība būs noteikta, tad arī attiecīgi rīkošos.”

Savukārt premjers norādīja, ka koalīcijā panākta vienošanās, ka eirokomisāra izvirzīšanas kārtību ir nepieciešams formalizēt, tostarp arī analizēt citu valstu pieredzi. Reformu partija kā iespējamo modeli piedāvājusi, ka komisāra amata kandidātu izvirza Ministru prezidents, vēlāk notiek kandidāta noklausīšanās Saeimas Eiropas lietu komisijā, kuras lēmumam ir rekomendējošs raksturs. Pēc tam kandidātu apstiprina valdība.

“Mēs uzskatām, ka par tādu modeli ir iespējams diskutēt, bet esam vienojušies, ka pie šī jautājuma atgriezīsimies pēc vairākiem mēnešiem, jo pašreiz dienas kārtībā tas nav neatliekams jautājums,” sacīja premjerministrs.

Viņš pagaidām nerunāja par iespējamiem augstā amata kandidātiem, jo šis jautājums aktuāls būs pēc nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+