×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Prezidents gatavs Straujumai atklāt veselības ministra kandidātus (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš ir gatavs Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) atklāt savus veselības ministra kandidātus, atzina prezidenta preses padomniece Līga Krapāne.

Jautāta par potenciālo kandidātu skaitu un kvalifikāciju, Krapāne norādīja, ka šādu informāciju pagaidām atklāt nevar. “Prezidents savus kandidātus nosauks tikšanās laikā ar premjerministri,” sacīja Krapāne, atzīstot, ka konkrēts tikšanās laiks gan vēl neesot noteikts, tādēļ netiekot izslēgta iespēja, ka saruna par kandidātiem varētu notikt arī telefoniski.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš ir pārliecināts, ka veselības ministrs tiks atrasts. Intervijā Latvijas Televīzijai Bērziņš norādīja, ka viņam plānota saruna par šo tēmu ar Straujumu. Bērziņš pauda gatavību palīdzēt sameklēt veselības ministra amata kandidātus. Viņam esot zināmi cilvēki, kas varētu šo amatu pildīt.

Līdz šim divi uzrunātie kandidāti atteikušies un nav piekrituši stāties šajā amatā. Veselības ministra amatam tika uzrunāti Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja Daiga Behmane un Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis. Ministru prezidente Straujuma pēc tam norādīja, ka aktīva veselības ministra amata pretendenta meklēšana vairs nenotikšot.

Līdz tam Straujuma pati pildīšot ministra amata pienākumus, tiks izveidota darba grupa, kas izstrādās priekšlikumus veselības nozares pārraudzīšanai un izstrādās darāmo darbu sarakstu laikam līdz vēlēšanām un arī nākamajai valdībai.
Straujuma plāno pieņemt darbā parlamentāro sekretāru, kurš varētu uzraudzīt darba grupas darbu. Ja tas būšot cilvēks no Saeimas, tam nebūs nepieciešams papildu finansējums atalgojumam.

Kā ziņots, ilgstoši slimojošā un vairāku veselības aprūpes organizāciju pretestību savām reformām saņēmusī veselības ministre Ingrīda Circene (V) 7.jūlijā iesniedza demisijas rakstu, un valdības vadītāja Circenes demisiju pieņēma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. KURŠ NORMĀLI DOMĀJOŠS CILVĒKS IES PAR VESELĪBAS MINISTRU 2 MĒNEŠUS PIRMS SAEIMAS VĒLĒŠANĀM??????????????? NU KAUT KAS TRAKS!??????

  2. es skatos musdienas nav tik viegli atrast marioneti ko velak var apsudzet un izmest, pat par ministra algu…

Draugiem Facebook Twitter Google+