×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Prezidents Grāmatu svētkos Bauskā aicina doties uz austrumiem (5)

Foto - Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kancelejaFoto - Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Šī piektdiena Latvijas valsts prezidentam Andrim Bērziņam ir īpaša – no rīta līdz pat vēlam vakaram viņš viesojās Bauskas novadā, kur gan iedzīvotāji, gan novada vadība visas dienas garumā centās izdibināt lielo mīklu – vai viņš otro reizi kandidēs uz prezidenta amatu?

Diemžēl baušķenieki atbildi uz šo jautājumu nesaņēma. Bet gan 14. Grāmatu svētku ietvaros tiekoties ar iedzīvotājiem, gan sarunā ar novada deputātiem un Īslīces vidusskolas skolēniem un skolotājiem prezidents aktīvi dalījās ar savām pārdomām par citām tēmām.

Atklājot 14. Bauskas novada grāmatu svētkus Andris Bērziņš teica: “Šais skaistajā dienā, braucot uz Bausku, varēju pārliecināties, ka dzīve strauji iet uz priekšu – tik daudz traktoru bija skatāmi gan tīrumos, gan uz šosejas. Bauska man vienmēr ir šķitusi neatkarīga, pastāvīgu cilvēku dzīvesvieta, vieta, kur ir stiprākā un auglīgākā Latvijas zeme. Šodien mēs noteikti atradīsim tos kopīgos punktus, kur es arī varētu mēģināt pielikt savu roku, lai attīstītos tas, kas jums aktuāls un nepieciešams.

Grāmatu svētki man pašam arī ir svētki, jo savā Nītaures skolā biju liels lasītājs. Arī tagad tur aktīvi darbojas vien dažas vietas – skola, veikals un bibliotēka. Sabiedriskā vieta ir bibliotēka un grāmata dod iespēju parādīt Latviju arī citiem. Vakar mēs atgriezāmies no vizītes Austrijā, kur mūsu pasniegtā dāvana bija ļoti trāpīga – tās bija divas grāmatas – Raiņa “Zelta zirgs” un Aspazijas “Uguns ūdenī” vācu valodā.

Par Latviju kopumā – divdesmit piecos gados esam nogājuši lielu un labu attīstības ceļu. To pierāda visas manas pēdējās ārzemju vizītes. Piemēram, Austrija spēj novērtēt mūsu valsts attīstību un neatkarību, izsakot pat apbrīnu par to, ko esam veikuši. Ceļš priekšā vēl tāls, bet strādājot kopā, tuvākajos desmit gados spēsim sasniegt Eiropas vidējo līmeni. Tas ir nepieciešamas galvenokārt tāpēc, lai mūsu jaunieši dotos pasaulē, bet pēc tam atgrieztos Latvijā. Lai nebūtu vienvirziena kustības. Un mēs to izdarīsim. Tas virziens, ko mēs kā Eiropas Savienības valsts esam izvēlējušie – doties Austrumu virzienā – ir loģisks, jo jāstrādā tur, kur var sasniegt vislabākos rezultātus. Esot dienvidu valstīs, piemēram, Itālijā, mēs redzējām, ka ieceļotāji, kas ierodas tur ir vardarbīgi un krimināli. Tāpēc saprātīgāk ir laicīgi strādāt ar saviem kaimiņiem un rast kopsaucēju. Dodoties uz austrumu pusi, spēka mums ir pietiekami, lai būtu veiksmīgi gan šeit, gan tur, gan Eiropas Savienībā.”

Grāmatu svētku laikā prezidents atbildēja uz dažādiem jautājumiem – gan par skolām un televīzijas kanāliem ar krievu valodu, gan par ebrejiem atdodamajiem īpašumiem, gan par to, kāpēc viņš tomēr nolēma 9. maijā nedoties uz Uzvaras svinībām Maskavā.

Vēl savas vizītes laikā prezidentam bija tikšanās ar novada deputātiem un uzņēmējiem, viņš viesojās Īslīces vidusskolā, kura kopā ar tās direktori Viju Ieleju pie skolas iestādīja simbolisku ozolu. Viesošanos novadā Andris Bērziņš beidza ar Bauskas alus ražotnes iepazīšanu.

Prezidenta Andra Bērziņa atbildes uz baušķenieku uzdotajiem jautājumiem varēsiet lasīt pirmdienas laikrakstā “Latvijas Avīze”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. man bija kauns un dziļa vilšanās,kad pēc 20 atgriešnās gadiem Eiropas saimē par prezidentu tiek iebīdīts vecs komunists,kurš aizdomīgā veidā ,kaut ko mahinējot, kļuvis miljonārs,līdzi sev velkot aizdomīgus Eiropas naudas nočieptus darījumus.Tagad var uzelpot,cerot ka tik traģiski vairs nebūs.Vismaz nebūs jākaunās un viņa vietā jāsarkst kad viņš sāk kaut ko runāt.

 2. Ir skaidrs, ka Berzins atbalsta ciesakus sakarus ar Putina Krieviju. Bet Putina Krievija ir tada valsts kura joprojam izmanto un ierobezo savus cilvekus ar maldigam, nerealam, bistamam fantazijam. Valsts kura nenozelo savu kriminalo pagatni.

 3. Šāda atbilde bija sagaidāma no A.Bērziņa kunga,tomēr žēl,ka viņa vietā nāks cits.Andra Bērziņa nostāja ir un bija prezidenta cienīga un godprātīga…īpaši ņemot vērā to pasauli,kāda tā šodien izskatās un kādas prasības uzstāda ārpolitika.Andra Bērziņa prezidentūras laikā Latvija nav pieredzējusi ne strauju ekonomikas lejupslīdi,ne reālus kara draudus….
  Atliek vien nākamajam būt tik pat saprātīgam un atturīgam valstij nozīmīgu lēmumu pieņemšanā….īpaši ārpolitikā…īpaši ar kaimiņiem…..

  • Vai tas būtu Bērziņa nopelns, ka viņa laikā Latvija nav piedzīvojusi lejupslīdi? Paldies Dievam, ka, varbūt būs Prezidents, kurš mācēs un varēs skaidri noformulēt savu domu, lai nav jālauza galva, ko viņš gribējis pateikt.

   • Cik gadus jau mēs klausāmies gudrinieku runās….un tās visas ir tikai tukšas,skaistas runas…bez redzama un taustāma pamata un seguma….pēdējais ko vēl gudrinieki izdarīja – ” sačakarēja” kaut cik normālās ekonomiskās un ārpolitiskās attiecības ar Krieviju…gribētos redzēt un dzirdēt to brīnumdari,kurš pratīs ko “skaistu” pateikt un savest to visu kārtībā….Prezidents Andris Bērziņš bija ļoti atturīgs izteicienos,kurus varētu sanākt rūgti nožēlot nākotnē…A.Bērziņa kungs nelietoja agresīvus un naidīgus saukļus pa labi un kreisi…neslēpa savus uzskatus un turējās pie tiem,…nebiedēja ar Krieviju un centās uzturēt mierīgas kaimiņu attiecības…..Krievija nav tikai viens cilvēks – Krievija nozīmē visu krievu tautu…kaimiņu valsti,ļoti labu ekonomisko partneri….

Draugiem Facebook Twitter Google+