×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2014
Drukāt

Prezidents: Grūti novēlēt laimīgu jauno gadu pēc Zolitūdes traģēdijas (47)

Ekrānuzņēmums no videoEkrānuzņēmums no video

Valsts prezidents Andris Bērziņš uzsver, ka šajā gadu mijā grūti novēlēt laimīgu Jauno gadu, jo ikviena atmiņā vēl spilgti palikusi novembra beigās notikusī traģēdija Zolitūdes lielveikalā “Maxima”, portālu “LA.lv” informēra Valsts prezidenta kancelejā.

Prezidenta Jaungada uzrunas pils teksts.

“Esiet sveicināti 2014.gada pirmajā dienā!

Esiet sveicināti gadā, kas mūsu valsts vēsturē ieies kā gads, kad Latvija pievienojas eiro zonas valstīm un Rīga kļūst par Eiropas kultūras galvaspilsētu!

Esiet veseli, stipri, saticīgi un savstarpēji atbalstoši! Lai šis gads mums visiem ir labāks par aizvadīto, lai vairāk gaišu mirkļu un mazāk skumju!

Šoreiz ir grūti un gandrīz neiespējami pateikt “laimīgu Jauno gadu”, jo traģēdija, kas notika pirms četrdesmit dienām vēl ilgi mums atgādinās par tām sāpēm, ko izjūt piecdesmit četru bojā gājušo tuvinieki, ko izjūt bērni, kas palikuši bez vecākiem, ko izjūt cietušie un ko izjutām mēs visi kopā, – gaidot, cerot un ticot, ka vairāk būs izglābto nekā zem drupām mirušo. Es joprojām uzskatu, ka Zolitūdes traģēdija ir smags noziegums, kas varēja notikt tikai vairāku nepieļaujamu un nepiedodamu likumsakarību dēļ. Mēs visi gaidām atbildes uz jautājumiem: kā tas varēja notikt, kādēļ un kam par to jāatbild? Ir svarīgi atrast ne tikai vainīgos, bet saprast, kādēļ tas notika, lai novērstu šādu situāciju iespējamu atkārtošanos nākotnē. Šoreiz izmeklēšana un nelaimes cēloņu noskaidrošana ir mēraukla cilvēku ticībai taisnīgumam un savai valstij. Šis ir mūsu sabiedrības un valsts nākotnes jautājums, jo traģēdija pierādīja, ka tai nav tautības, reliģijas vai politiskās pārliecības. Tā pierādīja, ka Latvijas ļaudis ir līdzjūtīgi un izpalīdzīgi, un ikdienas dzīvē nepastāv pretrunas starp dažādām tautībām. Tas, kas notika Zolitūdē, ir viens no rādītājiem, kas liek aizdomāties par to, uz kādiem pamatiem vairāk kā divdesmit gadus esam cēluši savu valsti? Cik atbildīgi izturamies pret saviem pienākumiem, cik lielā mērā esam veicinājuši saticību sev apkārt – savā ģimenē, ar saviem līdzcilvēkiem, cik daudz esam darījuši, lai vienotu, nevis šķeltu, cik mūsu dzīvē ir melu un cik patiesības?

Tādēļ šajā brīdī vēlos atgādināt par politiskajiem procesiem valstī, kuri šogad solās būt īpaši karsti, jo priekšā ir jaunas valdības veidošana un divas vēlēšanas. Zolitūdes traģēdija izrādījusies nopietns eksāmens arī politiķiem, liekot pārdomāt savu atbildību un pieliekot pēdējo punktu esošās valdības pastāvēšanā. Diemžēl, jaunas valdības veidošanas process arvien vairāk līdzinās gājienam pa labirintu, kurā nevar saredzēt izeju. Bet skumjākais visā notiekošajā ir tas, ka pretēji sabiedrības savstarpēji atbalstošajai noskaņai smagajās novembra dienās, uz politiskās skatuves notiek gluži citādi procesi – savstarpēji apvainojumi, aizvainojumi, „mēģinājumi pakāpties uz drupām”, lai iegūtu sev politiskas dividendes. Pēc šīs smagās mācības mums bija un vēl joprojām ir iespēja atvērt jaunu lapas pusi Latvijas vēsturē, paraudzīties ar citām acīm uz savu valsti un cilvēkiem sev līdzās, saprast, ka tikai kopā, liekot plecu pie pleca, uzticoties un atbalstot, mēs varam celt patiesi stipru Latviju.

Politiskā atbildība nav tikai spēja pieņemt lēmumus izšķirīgos brīžos. Tā ir atbildība par saviem vārdiem un darbiem ikdienā, tā vislielākajā mērā ir atbildība par to, uz ko aicinām sabiedrību un kurp to vēlamies vest. Vēlētāji politiķus vērtēs pēc padarītā, nevis tikai pēc solītā. Politisko partiju rašanās un izzušanas skola ir bijusi pietiekami skarba, lai cilvēki skaidri saprastu, kam var uzticēties un kam ne. Māka skaisti runāt, lai pievērstu sev uzmanību, vairs nav tas, pēc kā vēlētājs vērtē to vai citu kandidātu. Mūsu sabiedrība ir daudz gudrāka, nekā dažs labs to iedomājas redzam. Esmu par to drošs un pārliecināts.

Godātie Latvijas ļaudis!

Tomēr 2013.gads ir bijis arī saviļņojošu un skaistu notikumu gads. Tas bija gads, kad Rīgu pieskandināja Vispārējie Dziesmu un deju svētki, kad mūsu tautieši no tuvām un tālām zemēm atkal bija kopā, kad svinējām mūsu dižgaru dzīves jubilejas. Līdzās Dziesmu svētkiem notika arī vairāki citi pasākumi, lai vienotos idejās un rīcībā, kas vērsta uz Latvijas nākotni. Kā vienu no nozīmīgākajiem noteikti jāmin Pirmo pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu, ar kura dalībniekiem arī man bija liels gods un gandarījums tikties.

Priecājos, ka pozitīvā virzienā no 1.oktobra tiek risināts dubultpilsonības jautājums, kas lielai daļai ārvalstīs dzīvojošo ir vitāli svarīgs. Izmantosim šo iespēju saglabāt ne tikai juridisku, bet arī emocionālu saikni ar Latviju, justies piederīgiem un vajadzīgiem tēvu zemei.

2013. bija gads, kas skaidri apliecināja Latvijas uzņēmēju spēku un izaugsmi, kas pierādīja, ka Latvija atkal var būt ekonomiski stipra un augoša valsts. Tādēļ, uzsākot Jauno gadu, es vēlos pateikties visiem tiem, kas, ir gribējuši un pratuši būt aktīvi, attīstot savu dzīvi un palīdzot līdzcilvēkiem! Paldies visiem, kas nav apstājušies pie grūtībām, bet nesuši Latvijas vārdu pasaulē ar saviem panākumiem uzņēmējdarbībā, kultūrā, sportā, medicīnā, izglītībā, zinātnē. Lielā mērā tādēļ daudzas pasaules valstis ir apliecinājušas skaidru vēlēšanos ciešāk sadarboties ar Latviju, saredzot mūsu valsti kā atslēgu ienākšanai Eiropas Savienībā.

Latvija – esam mēs visi. Mēs visi vēlamies dzīvot stiprā valstī, kas celta uz izturīgiem pamatiem.

Lai šajā gadā mums izdodas – būt tik dzīves gudriem un atbildīgiem, ka pēc gada šajā dienā varam droši teikt – Latvija ir kļuvusi labāka un stiprāka valsts!

Lai mums izdodas!”

Video: prezidenta Vecgada vakara uzruna

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. mani interesē no Bērziņiem sadzirdēt tikai vienu: kad tiks atdota nodokļumaksātāju nauda, kas “Kājiņu” privātprojektā alkatīgi ielikta.

  Manuprāt, tieši šādi koruptīvi darījumi noved pie Maximas traģēdijas rezultāta.

 2. Prezidentam svinīgos gadījumos jānorunā oficiāla runa pēc visiem protokola noteikumiem, tāpēc no šādas runas nav jāgaida nekas izšķirošs,svarīgs vai pat aizkustinošs. Un komentāri par to,laba vai slikta runa; ir bez jēgas. Prezidents kā jebkurš retorikā netrenējies cilvēks tekoši un bez lapas var runāt par to,ko pats lieliski pārzina.

 3. Vecgada vakarā prezidents televīzijas ekrānā parādījās kā METEORS un tā arī nozuda!?Tos 5 teikumus nevarēja pateikt BEZ skatīšanās lapelē!? Runu Jaunā gada 1.janvārī noklausījos internetā un tur nebija nekas vairāk kā citās viņa uzrunās tauta!? Slavināšānas vērts tur nebija NEKAS. TĀ ir JĀRUNĀ prezidentam katru reizi!!! Savukārt saku PALDIES ministru prezidentam par uzrunu vecgada vakarā – TĀ BIJA KODOLĪGA, LABA UN NETIKA LASĪTA NO LAPAS!!!

  • Loti laba runa nevar salidzināt ar valda teikto pareizāk teikt neko nepateikto

  • Vai tad to runu bija rakstījis prezidents pats???!!!
   Pēc visām iepriekšredzētajām un dzirdētajām Andra Bērziņa saraustītajām, neskaidri izteiktajām frāzēm secinu: ka apaļās nulles (drīzāk daudzo mīnusu) prezidents – šo sagatavoto tekstu nav spējīgs ne uzrakstīt, ne pat labi nolasīt.

  • Runa bija perfekta !

 4. Ziniet pēc visa spriežot man liekas , ka Ziemeļkorejas trakais Kim Čenuns ir daudz gudrāks un spējīgāks nekā pašmāju brziņš, kas nezin ka krīvelim dziļāk šokolādniekā ielīst, jo domāju pēc termiņa beigšanās ne viens vien Latvietis par viņa darbiem gribētu viņam sejā iespļaut!!!

 5. Kāpēc deputātiem ne pieprasīt atzinumu no psihoneiroloģiskā dispansera par prezidenta rīcībspēju, jo nu jau ir par traku, tā vēl ievedīs mūs visus atpakaļ revolūcijas laikmetā un komunismā.

 6. Jānim Lapiņam Jūsu murgi ir tikai jūsu šauri domašanas sekas, vai tam ir kads vainojams?

 7. Saeimā ir divas nelietīgas partijas ZZS un SC, kuru spēkiem tika ievēlēts “vājprāta murgs”, kā viņš pats trāpīgi konstatēja, par prezidentu.

 8. Man patika prezidenta runa. Saturiski ļoti laba un arī norunāja labi!

  • Vai slikts, neizteiksmīgs lasījums var dikt nodēvēts par labu uzrunu? Kas tad ir runa? vai 2 teikumus nevar atcerēties no galvas? Man ir skumji, ka esam degradējušies tiktāl, ka pelavas no graudiem nespējam atšķirt….

 9. Latvijas netaisnais prezidents piekopj partiju politiku. To vinjsh nedriikst. Lai neveicaas!

 10. Ja nebūtu pakāpies uz Zolitūdes drupām, varētu teikt, ka labi rūkts! Taču šoreiz tas lauvas rūciens vairāk atgādina šakāļa rējienu. Zolitūdei nav nekāda sakara ar veiksmi jaunajā gadā! Jā! Notika ļoti baisa avārija! Gāja bojā ļaudis un tas nekādi neskar saliedētību, tautu draudzību, integrāciju vai citas “saskatītās” NEESOŠĀS parādībās!!! Arī es ziedoju un nemaz nepainteresējos, kādas tautības, cik dziļi integrējies ir vai nav bojā gājušais. Šo lietu (ziedot) mūsu vecāki sauca daudz vienkāršākos vārdos- līdzcietība un cilvēcība. Tas arī viss, prezident!

 11. “..mēģinājumi pakāpties uz drupām, lai iegūtu sev politiskās dividendes”. Kam Prezidents dod šo precīzo, atmaskojošo mājienu?
  Ir taču kāds, kas centīsies vai jau cenšas savai spožajai politiskajai karjerai nākotnē izmantot radušos situāciju.
  Liekas, viņš ir tepat blakus un labi saredzams. Prezidents devis savlaicīgu brīdinājumu tautai.

 12. Nezinu citi varbūt prezidentā saskata kaut ko pozītīvu vārdi ir tikai vārdi, bet darbos un valodas izloksnē es viņā kopumā saskatu Latvijas Brežņevu.

 13. Atvērsim jaunu lappusi jaunajā gadā ar jauniem darbiem! Paldies Prezidentam!

 14. Pacilājoša un iedvesmojoša runa, lai ietu un turpinātu iesāktos darbus arī nākamajā gadā!

 15. Spēku un izturību Prezidentam sastādot jauno valdību!

 16. Ļoti laba prezidenta uzruna tautai! Tā tik turēt!

 17. LEPOJOS UN CIENU VALSTS PREZIDENTU

 18. Labākā Prezidentu runa par 20 gadiem !

 19. Ceru ,ka jaunajā gadā Prezidents neļaus sastādit ministru kabinetu no esošajiem ministriem ! Izturību Prezidentam !

 20. “Lai šis gads mums visiem ir labāks par aizvadīto, lai vairāk gaišu mirkļu un mazāk skumju!” Lai visiem izdodas !

 21. Ļoti laba un emocionāla runa!
  Paldies prezidentm!

 22. kā mums ir noveicies ar prezidentu! Atbildēt

  šis prezidents neprot runāt , bet gan prot melot! kāda tur vientība??? … Latvijas Radio raidījumā 17. decembrī apm 18:45 tika minēts fakts, ka zolitūdes nelaimē cietušie uzstājīgi pieprasa līgumus krieviski. un vē, komisijai esot pārmests, ka krievu valodā neesot informācijas.(???!!!) tas ir jādzird latviešu tautai no svešzemniekiem, kuri ir nozīvojuši no okupācijas brīvā Latvijas valstī jau 20 gadus ??!!!! hei, prezident, neizliecies par beigtu! atver acis uz īstenību. Vai tiešām mēs latvieši esam pelnījuši šādu prezidentu? Par ko mums tāds sods?

 23. Paldies Prezidentam ! Veselību un izturibu ari Bērziņa kungam !

 24. Esmu šokā ! Izcili pateikts viss! RESPECT !

 25. Labākā uzruna Jaungada pirmajā dienā !

 26. Loti emocionāla un saturīga uzruna ! Liek aizdomāties par notiekošo Valstī ! Paldies Prezidenta kungs !

 27. Mums ir labākais prezidents !

 28. Loti laba runa

Draugiem Facebook Twitter Google+