Latvijā
Politika

Prezidents: Holokausts ir visas Latvijas kopīga traģēdija12

Foto: LETA

Holokausts ir ebreju un visas Latvijas kopīgā traģēdija, un mums ir jāapzinās tā laika notikumi un varoņi, lai tas vairs nekad neatkārtotos, tā ebreju genocīda upuru piemiņas dienas pasākumā Rīgā norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents savā uzrunā nosodīja pirms vairākām desmitgadēm veiktos noziegumus, norādot, ka cilvēki tika nogalināti tikai tādēļ, ka bija ebreji.

“Holokausts ir ebreju, bet arī visas Latvijas kopēja traģēdija. Holokausta neprāts tika ienests no ārpuses. Diemžēl Holokausts nenotika arī bez vietējiem līdzskrējējiem. Mums ir jābūt modriem,” aicināja prezidents.

Politiķis klātesošajiem cilvēkiem, valsts augstākajām amatpersonām un diplomātiskā korpusa pārstāvjiem norādīja, ka pasaule joprojām piedzīvo agresijas aktus un svešu zemju sagrābšanu. “Mums ir jāapzina tā laika notikumi un varoņi. Liecības nedrīkst izzust, tās jānodod tālāk,” uzsvēra valsts galva.

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) sacīja, ka holokausts ir cilvēces un visas pasaules traģēdija, kurā tika iznīcināti neskaitāmi cilvēki, tostarp ebreji, kas dzīvoja līdzās. Viņa atgādināja, ka šiem noziegumiem nav attaisnojuma un noilguma. Mūrniece arī aicināja atcerēties tos, kuri pretojās tā laika noziedzīgajai varai un nesalūza.

“Cilvēku mīlestība vienmēr gūst virsroku. Holokausts atgādina, kur noved mērķtiecīga neiecietība. Mums jāiestājas pret naida un vardarbības kurināšanu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Jau vēstīts, ka šodien Latvijā tiek atzīmēta Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena.

Šajā dienā tiek pieminēti tie vairāk nekā 70 000 Latvijas ebreju, kas tika iznīcināti 1941.-1945.gadā nacistu okupētajā Latvijā. Vēl ap 20 000 ebreju tolaik uz
Latviju tika deportēti no Vācijas, Austrijas, Čehoslovākijas, Ungārijas un citām Eiropas valstīm. Arī pret viņiem tika vērsts holokausts.

Latvijā ir vairāk nekā 200 ebreju masu kapi, lielākie no tiem ir Rumbulā un Biķerniekos Rīgā, Šķēdes kāpās Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē.

Daži ebreju tautas genocīda upuru piemiņas pasākumi notika jau vakar, bet lielākā daļa pasākumu notiks šodien, gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem ārstniecības iestādēs vērsušies 24 siguldieši
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM: Atkritumu izvešana Rīgā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiek nodrošināta
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kvoruma trūkuma dēļ atcelta RD ārkārtas sēde, tādēļ opozīcija vēršas VARAM
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
13 stundas