×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Prezidents: Holokausts ir visas Latvijas kopīga traģēdija (12)

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas brīdis

Foto - LETA

Holokausts ir ebreju un visas Latvijas kopīgā traģēdija, un mums ir jāapzinās tā laika notikumi un varoņi, lai tas vairs nekad neatkārtotos, tā ebreju genocīda upuru piemiņas dienas pasākumā Rīgā norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents savā uzrunā nosodīja pirms vairākām desmitgadēm veiktos noziegumus, norādot, ka cilvēki tika nogalināti tikai tādēļ, ka bija ebreji.

“Holokausts ir ebreju, bet arī visas Latvijas kopēja traģēdija. Holokausta neprāts tika ienests no ārpuses. Diemžēl Holokausts nenotika arī bez vietējiem līdzskrējējiem. Mums ir jābūt modriem,” aicināja prezidents.

Politiķis klātesošajiem cilvēkiem, valsts augstākajām amatpersonām un diplomātiskā korpusa pārstāvjiem norādīja, ka pasaule joprojām piedzīvo agresijas aktus un svešu zemju sagrābšanu. “Mums ir jāapzina tā laika notikumi un varoņi. Liecības nedrīkst izzust, tās jānodod tālāk,” uzsvēra valsts galva.

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) sacīja, ka holokausts ir cilvēces un visas pasaules traģēdija, kurā tika iznīcināti neskaitāmi cilvēki, tostarp ebreji, kas dzīvoja līdzās. Viņa atgādināja, ka šiem noziegumiem nav attaisnojuma un noilguma. Mūrniece arī aicināja atcerēties tos, kuri pretojās tā laika noziedzīgajai varai un nesalūza.

“Cilvēku mīlestība vienmēr gūst virsroku. Holokausts atgādina, kur noved mērķtiecīga neiecietība. Mums jāiestājas pret naida un vardarbības kurināšanu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Jau vēstīts, ka šodien Latvijā tiek atzīmēta Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena.

Šajā dienā tiek pieminēti tie vairāk nekā 70 000 Latvijas ebreju, kas tika iznīcināti 1941.-1945.gadā nacistu okupētajā Latvijā. Vēl ap 20 000 ebreju tolaik uz
Latviju tika deportēti no Vācijas, Austrijas, Čehoslovākijas, Ungārijas un citām Eiropas valstīm. Arī pret viņiem tika vērsts holokausts.

Latvijā ir vairāk nekā 200 ebreju masu kapi, lielākie no tiem ir Rumbulā un Biķerniekos Rīgā, Šķēdes kāpās Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē.

Daži ebreju tautas genocīda upuru piemiņas pasākumi notika jau vakar, bet lielākā daļa pasākumu notiks šodien, gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Studentu korporacija Lettonija lidz pat musbaltdienai nav atvainojusies par savu biedru aktivu lomu holokosta. Tiesi korporacijas Lettonija telpas 1941 gada julija saka vedot bedigi slaveno Viktora Araja ebreju un antifasistu slepkavu komandu. Tiesi korporacijas Lettonija biedri vedoja Araja komandas kodolu, sadisti Viktors Arajs, Herberts Cukurs, Konrats Kalejs, Arvils Dikmanis … bija korporacijas Lettonija biedri. Tas ir visparatdzits fakts, ka Araja komanda tiek uzskatita par vienu no nezeligakajam slepkavu komandam kura Otra pasaules kara laika iznicinaja vairak par simts tukstosiem cilveku !!! – ebrejus, antifasistus (tostarp ari latviesus), baltkrievu civiliedzivotajus. Sos noziegumus slepkavibu apmera un sadisma zina pat nevar salidzinat ar pardesmit tukstosu Latvijas iedzivotaju izsutisanu uz Sibiriju, par ko tik loti vaimana visulatvija tautmili, aizmirstot par savu idejas bralu daudzkart drausmigakiem noziegumiem pret cilveci. Lidz sim korporacija Lettonija nav pat meginajusi atvainoties par savu biedru drausmigajiem noziegumiem, tiesi otradi Lettoni ar visiem spekiem slepj savus noziegumus. Driz BBC par so temu saks dokumentalu ciklu un tad Lettoni riktigi atrausies. Garanteju ! Neviens nekluses !

  • Vai tu mušas pīpē ??

  • Moshe, un kad ebreji atzīs žīda Šustina noziegumus pret Latvijas iedzīvotājiem?

  • Maskavā ir tāds rajons – Butova ,tur pirms 2.pasaules kara bija ierīkots NKVD poligons uz kuru no cietumiem nošaušani ar kravas automašīnām katru nakti veda tūkstošiem cilvēku.Šāvēju komanda pēcāk savāca upuru zelta zobus un uz rīta pusi relaksējās ar vodku.Šis fakts nav atrodams nevienā arhīvā,bet uzzināts nejauši un publicēts ,,peresrtoikas un glasnotj,, periodā.

   • Боже, какой бред! Во всей этой чуши есть только одна правда. В Москве действительно есть такой район Бутово. Всё остальное – бездоказательная чушь и вымысел!

  • Ar kādu mēru mērīsi, ar tādu tev atmērīs, – saka latviešu paruna. Jau pats fakts, ka Jūs nemērat ar vienu mērauklu un vienā vārdā apsūdzat, bet otrā dodat atlaides liecina, ka neesat taisnīgs pret savu tautas brāļu pagātnē pastrādātajiem noziegumiem. Protams savas tautas ciešanas ir tuvāk, bet latvieši pirmie nesāka šo bezjēdzīgo iznīcības danci, un tas runā par labu viņiem…

 2. Kāpēc tieši žīdus vācieši tā nemīlēja?

 3. Lūk, te jūt attieksmi pret latviešiem un ne to labāko. Var jau būt, ka daži tādu ir pelnījuši, bet lielākā daļa pilnīgi noteikti – nē, bet komentāra rakstītāju tas neinteresē. Starp citu latvieši katru dienu uzņemas vainu un atbildību par notikušo traģēdiju, bet nez kāpēc neviens žīds un tas nav noslēpums, ka 1940., Baigā gadā liela daļa sarkanarmijas virsnieku bija žīdu izcelsmes, nav uzņēmies vainu un atbildību par nomušītajiem latviešiem.

 4. Mēs bieži lietojam vārdu traģēdija, runājot par apzinātu cilvēku masveida fizisku iznīcināšanu. Un protams šeit vārds ir vietā, bet mēs aizmirstam, ka kara laikā ik uz soļa bojā gāja cilvēki. Tie paši daudz ienīstie nacisti… Kāds nejauši, vilcienā sastapts, cienījama vecuma, vācietis, uzzinājis, ka esmu no Latvijas, un izrādu savu neapmierinātību par to, ka vilciens kavējas un esmu nemierā ar to, – vai paspēšu nokļūt laikā uz autobusu, noteica, visi, kas ieradušies no bijušās Padomju Savienības, atbraucot uz Vāciju, ir neapmierināti. Un laikam jau viņam tāda pieredze un taisnība!? Neskatoties uz manu sapīkušo (norūpējušos) garastāvokli, vācietis piedāvāja man savu palīdzību, jo arī viņa ceļš veda mana ceļa mērķa virzienā. Sarunājoties mēs nonācām pie Otrā pasaules kara un bēgļiem, kas tagad pārplūdinājuši Eiropu, īpaši Vāciju. Izrādās, – vācietis visu mūžu studējis grāmatas par vēsturi, kas ir kļuvis par viņa hobiju un nonācis pie secinājuma, ka Otrā pasaules kara laikā Sabiedrotie ir iznīcinājuši 25 miljonus vāciešu. Un piebilde sekoja, ja kaut daļa no šiem vāciešiem dzīvotu, Vācijai nebūtu nepieciešamības pēc atkalapvienotās Vācijas industrijas veiksmīgai attīstībai nepieciešamām darba rokām… Reiz ieminoties manam draugam vācietim par šiem 25 miljoniem iznīcināto vāciešu, viņš attrauca, ko tu, mums skolā (Rietumvācijā) mācīja tikai par 8 miljoniem karā bojā gājušiem tautiešiem. Mani vēl joprojām urda šī milzīgā atšķirība ciparos jeb vāciešu dzīvā spēka zaudējumu summā. Varbūt kāds var mani apgaismot šai ačgārnajā matemātikā?

  • Par tiem miljoniem gan atbildīgi Staļins un Hitlers un viņu ķēdes suņi !
   Tie ķēdes suņi arī grozīja tos skaitļus visā pasaulē.
   Kas vēl nav skaidrs ?

Draugiem Facebook Twitter Google+