×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Prezidents: iekšēja izvērtēšana koalīcijā ir nepieciešama

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš uzskata, ka iekšēja izvērtēšana koalīcijā ir nepieciešama un viņa teiktais arī liecināja, ka šobrīd valdībā ir vāji ministri, to Bērziņš sacīja ceturtdien intervijā Latvijas Neatkarīgajā televīzijā (LNT).

“Koalīcijā iekšēji ir jautājumi, kuri būtu jāatrisina. Tāpēc iekšēja izvērtēšana koalīcijā acīmredzot ir pilnīgi nepieciešama. Kā to var izdarīt, tas ir sarežģīts moments, izejot no tā, ka tuvojas [pašvaldības] vēlēšanas. Diemžēl koalīcijas partijas šajās vēlēšanās nav vienā laivā, bet pārstāv katrs savu spēku. Tas rada citu situāciju,” komentēja Bērziņš.

Prezidents norādīja, ka viņa kritēriji ministru kandidatūru izvēlei ir profesionalitāte un iepriekš sasniegtie rezultāti, kas neesot ticis ņemts vērā.

“Man personīgi kritēriji un principi ir krietni savādāki, ko izteicu arī ministru virzīšanas laikā. Tomēr profesionalitāte un sasniegtais rezultāts pirms šī amata ir pamats, lai ietu ministra amatā, tas netika ņemts vērā. Tāpēc mēs šobrīd esam tur, kur mēs esam,” uz jautājumu, vai valdībā ir vāji ministri, atbildēja Bērziņš.

Viņš arī uzskata, ka laba prakse būtu, ja ministri atskaitītos Saeimai par padarīto, kas dodu priekšstatu par to, ar ko amatpersonas nodarbojas un kā attīstās lietas.

Vienlaicīgi viņš pauda, ka jādara viss, lai valdība būtu stabila un turpinātu strādāt uz priekšu.

Tāpat pašlaik neesot skaidrs, kā šis ministru izvērtējums tiks veikts.

“Runājot par ministru nomaiņu, kas vēl jāuzsver – pieredze rāda, ka, ieliekot jaunu cilvēku, vajag vismaz gadu, lai viņš varētu reāli dot rezultātu. Šajā situācijā, kad reāli gads ir palicis priekš darba, jo 2014.gada janvārī pamatjautājums atkal būs [Saeimas] vēlēšanas. Es domāju, ka Dombrovskis darīs visu to labāko, lai notiktu šīs valdības stabilizācija un ietu uz priekšu. (…) Nacionālā apvienība nav izteikusi, kā viņi redz [visu ministru darbības vērtēšanu] – vai sāks ar saviem ministriem vai visiem, tūlīt redzēsim acīmredzot. Ļausim viņiem strādāt, lai viņi parāda un ceru, ka viņi sasniegs to labāko,” sacīja Valsts prezidents.

Nacionālā apvienība (NA) aicinājusi izvērtēt visu ministru darbu, ko koalīcijas partneri uzskata kā NA mēģinājumu grozīt koalīcijas līgumu un veikt ministru amatu pārdali. NA uzskata, ka tai ir par maz ministru portfeļu, ņemot vērā mandātu skaitu Saeimā. Šāds nacionāļu paziņojums sekoja satiksmes ministra Aivja Roņa demisijai. Taču apvienība sacījusi, ka to interesē arī citas ministrijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+