×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Prezidents veselības ministra amatam ieteicis Andu Čakšu (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Pirms kāda laika Valsts prezidents Andris Bērziņš paziņoja, ka viņam esot veselības ministra amata kandidāts, kura uzvārdu nosauca Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai. Prezidenta izraudzītā persona ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja bezpartijiskā Anda Čakša.

A. Čakša sacīja, ka galvenais atteikšanās iemesls uzņemties veselības aprūpes jomas politisko vadību esot tas, ka pašreizējā amatā (A. Čakša ir arī P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle) viņa varot nodrošināt lielāku devumu medicīnai, nekā atrodoties ministres krēslā. Viņa uzskata, ka veselības aprūpē ir nepieciešama nopietna reorganizācija. “Bērnu slimnīcā ir izdarīti vairāki nozīmīgi pārkārtojumi, kas apliecina, ka veiksmīgi var strādāt arī citādi,” atzina slimnīcas vadītāja un piebilda, ka ministra portfelis būtu jāuztic gudrai un uzņēmīgai personai.

Diemžēl, kā rāda veselības ministra meklēšanas process, atbilstošas raudzes profesionāli nav iespējams pierunāt šim atbildīgajam postenim par pieticīgo ministra algu.

Ne Valsts prezidents, ne Ministru prezidente nav reaģējuši uz Latvijas Reģionu apvienības viņiem nosūtīto vēstuli, kurā paziņots, ka apvienība ir gatava uzņemties pilnu atbildību par veselības nozari un kā savu veselības ministra kandidātu izvirza bijušo Katastrofu medicīnas centra direktoru Mārtiņu Šicu, kuram ir liela pieredze veselības nozares jautājumos un tās problēmu risināšanā. M. Šics pastāstīja, ka līdz Saeimas vēlēšanām varot vismaz precīzi noteikt, kāds tad ir Satversmē katram cilvēkam garantētais veselības aprūpes minimums, par kuru valsts spēj samaksāt. “Veselības nozare nav joma, ar kuru iespējams tā vienkārši rotaļāties – vienu mēnesi ir ministrs, bet citu gan pastrādās bez tā. Tā parasti atļaujas darīt ar lietām, kas nav svarīgas, kā risināšanu var atļauties atlikt uz vēlāku laiku,” rakstīts Reģionu alianses vēstulē valsts augstākajām amatpersonām. Apvienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars pastāstīja, ka viņu priekšlikums palicis bez Valsts prezidenta un valdības vadītājas ievērības.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Salīdziniet šīs divas sejas un tad jau var šo to secināt. Vai nē!

  2. Klausoties ziņas par Veselības ministriju, radās tāds jautājums : vai tad visi ir aizmirsuši par vietnieku (vietniekiem) ? Domājams, ka arī veselības ministram ir vietnieks, un ne viens vien. Tur jau nav jāskatās iestādes nolikumos, instrukcijās, noteikumos – vai ir rakstīts, ka vietnieks stājas priekšnieka vietā. Tas izriet no vienkāršas loģikas. (tāpat kā tas, ka cilvēks savā amatā strādā, nāk uz darbu, kad ir vesels). Kāpēc amatu nepilda vietnieks (un kāpēc žurnālisti to nepavaicā)? (Būtu dīvaini uzzināt, ka ministrijā nav vietnieku, ir tikai ministrs, apkopēja un sētnieks.)

  3. Mārtiņš Šics TIEŠĀM IZKLAUSĀS LABA KANDIDATŪRA!!!!! Ieklausieties, Straujumas kundze!

  4. Nav jau pirmā reize,kad prezidents izrāda nekompetenci un šis ir atkal šāds gadījums.

  5. Alga ministram laba, bet kurš grib pēc oktobra palikt par bezdarbnieku un kurš/kura negrib saglabāt jau esošo stabilo, silto, ar soc.garantijām apkabinto un ilgstoši nodrošināto darbu? Novembrī uz ministru vietām būs rinda, uz veselības ministra amata vietu kandidēs 30 daudzi cilvēki.

Draugiem Facebook Twitter Google+