×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. marts, 2013
Drukāt

Prezidents izmaiņas koalīcijā līdz vēlēšanām negaida

LETALETA

Būtiskas izmaiņas koalīcijā līdz pašvaldību vēlēšanām ir maz ticamas, trešdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

 

“Diezgan droši varētu uzskatīt, ka līdz pašvaldību vēlēšanām izteiktas izmaiņas koalīcijā ir maz ticamas,” sacīja Valsts prezidents. Viņš norādīja, ka pašvaldību vēlēšanas ir svarīgs punkts, kurš liks koalīcijas partneriem ievērot un saglabāt stabilitāti pašu interešu vārdā.

Savukārt premjers norādīja, ka nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) dažādie spertie soļi, piemēram, prasība pēc ministru darba izvērtējuma, atbalsta nepaušana satiksmes ministra apstiprināšanai un iekšlietu ministra demisijas pieprasījums, liecina par politiskā spēka vēlmi pārdalīt ietekmi koalīcijā.

“Manuprāt, tas viss ir viena saistītu notikumu ķēde, kas vēl aizvien liecina drīzāk par to, ka nacionālā apvienība cenšas atrast veidu, kā pārdalīt ietekmi koalīcijā,” vērtēja Dombrovskis.

Politiķis atzina, ka attiecības koalīcijā ir saspīlētas un nacionālās apvienības rīcība, pārkāpjot koalīcijas līgumu un prasot iekšlietu ministra demisiju, saspīlējumu vēl vairāk pastiprina. “Šajā gadījumā, pirmkārt, jautājums ir tieši nacionālajai apvienībai, vai viņi ir gatavi konstruktīvi turpināt [darbu] vai meklēs kādus jaunus saspīlējuma ieganstus.”

Kā ziņots, VL-TB/LNNK nolēma oficiāli pieprasīt iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) demisiju saistībā ar ministra rīcību 16.martā. Nacionālā apvienība uzskata, ka policijas rīcība, “pieļaujot latviešu leģionāru klaju zaimošanu pie Brīvības pieminekļa, bija nepieļaujams notikums, kas nekad vairs nedrīkst atkārtoties”.

Savukārt Ministru prezidents iepriekš uzsvēra, ka partneri aicināja VL-TB/LNNK šādu pieprasījumu nevirzīt, jo tas ir tiešs koalīcijas līguma pārkāpums. Dombrovskis vairījās konkrēti atbildēt uz jautājumiem par šādas situācijas sekām, vien norādīja, ka tas būšot tālāko politisko konsultāciju jautājums.

Valdības vadītājs arī norādīja, ka nacionālās apvienības rīcība apgrūtina koalīcijas un valdības turpmāko darbu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+