×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Prezidents izsludina Satversmes preambulu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” izsludinājis Saeimas pieņemtos Satversmes grozījumus, kas to papildina ar preambulu.

Saeimas deputāti trešajā, galīgajā, lasījumā minētos Satversmes grozījumus pieņēma 19.jūnijā. Satversmē iekļautajā preambulā noteikts, ka Latvija izveidota, lai garantētu latviešu nācijas pastāvēšanu un nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un labklājību.

Preambulā teikts, ka “1918.gada 18.novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, apvienojot latviešu vēsturiskās zemes un balstoties uz latviešu nācijas negrozāmo valstsgribu un tās neatņemamajām pašnoteikšanās tiesībām, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību”.

“Latvijas tauta izcīnīja savu valsti Brīvības cīņās. Brīvi vēlētā Satversmes sapulcē tā nostiprināja valsts iekārtu un nolēma sev Satversmi. Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem un atguva brīvību, 1990.gada 4.maijā atjaunojot valstisko neatkarību, uz valsts nepārtrauktības pamata. Tā godina savus brīvības cīnītājus, piemin svešo varu upurus, nosoda komunistisko un nacistisko totalitāro režīmu un to noziegumus,” pausts Satversmes ievadā.

Preambulā noteikts, ka Latvija kā demokrātiska, tiesiska, sociāli atbildīga un nacionāla valsts balstās uz cilvēka cieņu un brīvību, atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības un ciena mazākumtautības. “Latvijas tauta aizsargā savu suverenitāti, Latvijas valsts neatkarību, teritoriju, tās vienotību un demokrātisko valsts iekārtu. Latvijas identitāti Eiropas kultūrtelpā kopš senlaikiem veido latviešu un lībiešu tradīcijas, latviskā dzīvesziņa, latviešu valoda, vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības,” teikts Satversmes preambulā.

Satversmē ierakstīts, ka uzticība Latvijai, latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda, brīvība, vienlīdzība, solidaritāte, taisnīgums, godīgums, darba tikums un ģimene ir saliedētas sabiedrības pamats. “Ikviens rūpējas par sevi, saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem, nākamajām paaudzēm, vidi un dabu. Latvija, apzinoties savu līdzvērtību starptautiskajā kopienā, aizstāv valsts intereses un veicina vienotas Eiropas un pasaules ilgtspējīgu un demokrātisku attīstību. Dievs, svētī Latviju!” tā noslēdzas Satversmes preambula.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. … Labak ta, neka neko un nekad … Bet … Vismaz viena personigi nepienemama – viegli izlabojam un no originala ‘izlabota’ Preambulas pamatkluda pastav, ar pretrunigam konsekvencem, proti: ‘ … apvienojot latviesu vesturiskas zemes … ‘ !!!

  … Par kuru, kadu vesturnieku vai politiku kadejadi noteiktu vesturi mes runajam !!!!

  … Vai latviesi ari tad neapdzivoja Abreni … tas ir pretrunigi uzkartem abpuseji iezimetam teritorijam 1922.g. CCCP un Latvijas Republikas Mierliguma !?

  … Katram baltam ir jazin vina tautas vesture … PILNIBA !!! PEC VAIRAK KA DIVDESMIT GADIEM BRIVIBAS, KAS TAD TIEK MACITS MUSU JAUNATNEI PAR MUSU SENSENCIEM UN TO PECNACEJIERM ???? … ?

  … Kur palikusas tas baltu apdzivotas teritorijas un tautas kuras ir minetas pasaules vesture ????!!!! Tas kuras tika iznicinatas, ka vakaros, ta dienvidos un austrumos no pasreizejas Baltijas – vai musu ‘vesturnieki’ tas ir norakstijusi aimirsanai, lidz ar visu Eiropas vestures patiesibu … nav brinums ka tie kluse par vel sodien turpinoso genocidu pret baltu civilizaciju !!!

  … Un ‘mes” ( tas ir musu nomenaklaturas zombetie biedri… ), sadejadi, esam principa un ka realitati pienemusi ‘musu’ latviesu autohtonas pamattautas vestures sakumu ar Abrenes atgriezienu no Latvijas Republikas un latviesu tautas dzivajam miesam 21.g.s.!!!???

  … Apsveicu, pienemu Preambulu, bet ar tiesibam, kadreiz atgriezties pie si jautajuma,tad, kad musu jauna paaudze vairs nebus vesturiski zombeta un naiva, un nekaunesies staties pretim puspatiesibam … un glevumam .. !

 2. Paldies projekta izstrādes autoriem!!
  Viņu darbu vēsture novērtēs.

 3. Katrs Latvijas pilsonis un pastāvīgais iedzīvotājs var lepoties ar savu valsti, tās Satversmi, kas tagad bagātināta ar pieņemto Preambulu. Katra no mums svēts pienākums ir savu valsti cienīt, mīlēt un, nežēlojot sevi, aizsargāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+