×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Prezidents: Ja tik tālu esam aizgājuši – referendumam ir jānotiek

Foto - LETAFoto - LETA

Ja tik tālu esam aizgājuši, referendumam par krievu valodu kā otro valsts valodu februārī ir jānotiek, šodien intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Bērziņš arī apstiprināja, ka pats neplāno piedalīties referendumā, jo uzskata to par absurdu.

Esošajā situācijā esot labāk, lai referendums notiek, jo process ir iesākts un, “tik tālu aizvelkot, es neredzu izskaidrojumu to pārtraukt”, sacīja Bērziņš, vienlaikus gan uzsverot, ka tas juridiski ir jāizvērtē un Satversmes tiesai jāsniedz atzinums, bet pārtraukt referenduma procesu nevajag, lai nebūtu lielāka spriedze un šaubas.

Svarīgi būšot arī izvērtēt Eiropas pieredzi un praksi šajās referenduma jautājumos.

Valsts prezidents šajā jautājumā aicina cilvēkus izvērtēt pašiem, kā rīkoties – piedalīties vai nepiedalīties referendumā.

“Es skaidri esmu pateicis pašā sākumā, ka to uzskatu par absurdu un viņā nepiedalīšos,” sacīja Valsts prezidents.

Viņš arī neplānojot nekādus īpašus paziņojumus iedzīvotājiem, bet politiķu rīcību šajā jautājumā novērtēšot sabiedrība – nākamajās vēlēšanās.

Kā ziņots, Satversmes tiesa (ST) piektdien, 20.janvārī, pieņems lēmumu saistībā ar Saeimas deputātu pieteikumu, kurā apstrīdēts iecerētais referendums par krievu valodas statusu.

Kā aģentūru LETA informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līga Pauliņa, 20.janvārī plkst.11 notiks ST kolēģijas sēde, kurā tiesneši paredzējuši pieņemt lēmumu attiecībā uz Saeimas deputātu pieteikumu, kurā deputāti apstrīdējuši grozījumus Satversmē, kas attiecas uz krievu valodas statusu, un lūguši piemērot pagaidu noregulējumu un apturēt 18.februārī plānotā referenduma norisi.

LETA jau ziņoja, ka deputātu 12.janvārī iesniegtais pieteikums tika nodots trīs tiesnešu kolēģijai, kurai viena mēneša laikā jāizlemj par lietas ierosināšanu vai atteikšanos ierosināt lietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+