×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

Prezidents: ja valdībā kāds ministrs “nevelk”, viņš ir jānomaina

berzins_andris11042

Starp Valsts prezidentu Andri Bērziņu un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (“Vienotība”) ir noruna – ja premjers jutīs, ka kāds no ministriem “galīgi nevelk”, Ministru prezidents būs iniciators neveiksmīgi strādājošā ministra nomaiņai.

To Valsts prezidents atklājis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “De facto”.

Prezidents pastāv uz to, ka esošais modelis, kur koalīcijas un opozīcijas balsis dalās ar minimālu pārsvaru, nebūt nav tas labākais modelis. Viņš uzskata, ka esošie resursi ļāva izveidot labāku valdību. Tomēr tas gan nenozīmē, ka Bērziņš uzstās uz pārmaiņām Ministru kabinetā. Gluži pretēji – Valsts prezidents uzskata, ka Dombrovska valdībai ir jānostrādā visu 11.Saeimas pilnvaru laiku.

Vienīgi, ja nepieciešams, var veikt nelielas izmaiņas.

“Tur mums ar Dombrovska kungu ir noruna – ja viņš jutīs, ka kāds galīgi nevelk, tad viņš būs iniciators tam. Mēs pārrunājām šo te situāciju pirms divām nedēļām, un nonācām pie vienota viedokļa, ka tomēr ir jāļauj, lai cilvēki sevi parāda. Dombrovskis saka, ka viņš jūtās labāk, nekā strādājot ar iepriekšējo valdību. Nu, protams, ka viņš mācās un arī iet uz priekšu, tas viss ir procesā. Bet tāpēc ir jāļauj,” sacīja prezidents.

Pēc prezidenta domām, valsts attīstība atpaliks, ja ik pa neilgam laikam, mainīsies valdība, bet citādi jau šoruden varēs redzēt pirmos augļus valdības pirmā gada darbam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+