×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Prezidents: jāattīsta tās izglītības jomas, kurās ir labi rezultāti

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā ir jāattīsta tieši tās izglītības jomas, kurās ir labi rezultāti, lai, konkurējot starptautiski, būtu iespējams sasniegt patiešām augsta līmeņa rezultātus, tikšanās laikā ar mākslu augstskolu rektoriem trešdien sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Prezidenta kancelejā aģentūrai BNS pavēstīja, ka tikšanās laikā rektori uzsvēra, ka māksla, mūzika un kultūra ir tās Latvijas augstākās izglītības jomas, ar kurām Latvija var lepoties starptautiskā līmenī.

“Mūsu mūziķu sasniegumi uz pasaules skatuvēm ir rezultāts Latvijas paveiktajam darbam,” norādīja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Artis Sīmanis.

Valsts prezidents sarunas gaitā aicināja, vērtējot un izsakot viedokļus par Latvijas augstākās izglītības kvalitāti, nevispārināt.

“Ir jomas, kurās mēs pasaulē esam konkurētspējīgi, un mākslas ir viens no piemēriem tam. Tādēļ nevar vispārināt un vērtēt virspusēji, noniecinot savus sasniegumus,” atzina Bērziņš.

Runājot par iespējamajām pārmaiņām, puses bija vienisprātis, ka mākslās ir jāvērš uzmanība un visi spēki uz tiem studētgribētājiem, kam ir patiess talants, nevis jāveicina popularitātes pieaugums un studējošo skaits, lai iegūtu finansējumu, kas ļauj augstskolām normāli funkcionēt.

Rektori uzsvēra, ka līdz šim izglītības un zinātnes ministra iniciētās reformas nav novedušas pie reālām pārmaiņām. Turklāt tieši dažādie izskanējušie finansējuma modeļa varianti netiek piedāvāti kā kompleksi un attiecīgajai situācijai atbilstoši risinājumi. Viņi informēja, ka veiksmīga attīstība ilgtermiņā vienmēr ir saistīta ar stabilu un saprotamu finansēšanas sistēmu, kuras pašlaik šajā jomā trūkst, un nav arī bijis nekāds finansējuma pieaugums kopš tā samazinājuma par 53% 2008.gadā.

Rektori atzina, ka visām trim augstskolām tieši Eiropas Savienības struktūrfondu apguve ir ļāvusi veikt attīstību mācību līdzekļu un telpu jomā, un aicināja Valsts prezidentu apmeklēt katru no mācību iestādēm un iepazīties tieši ar šo papildu līdzekļu lietderīgo izmantošanu.

Bērziņš tikās Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Alekseju Naumovu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru Arti Sīmani un Latvijas Kultūras akadēmijas rektoru Jāni Siliņu.

Reformas augstākajā izglītībā pieteicis izglītības ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+