×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Prezidents par budžeta pieņemšanu: Ir izdarīts labs darbs

Foto: LETAFoto: LETA

Pieņemot nākamā gada valsts budžeta likumu, Saeima ir izdarījusi labu darbu, intervijā Latvijas Radio šorīt atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Tas darbs, kas izdarīts, pieņemot budžetu, ir labs, un tas bija ļoti vajadzīgs Latvijai. Ko tas mums dos, finanšu ministrs jau labāk izskaidroja,” sacīja prezidents. Viņš atzīmēja, ka valsts parāds aug, un arī 2014.gada budžetā ir paredzēts ievērojams deficīts, taču tas neesot nekas traģisks.

“Tas bija vajadzīgs, un labs darbs ir izdarīts kopumā, tāds ir mans vērtējums. Tālāk ir jāskatās,” atzina valsts pirmā persona, piebilstot, ka budžeta pieņemšanas procesā bija vairāki strīdīgi jautājumi, attiecībā uz kuriem varēja samazināt izdevumus un veikt budžeta pārdalīšanu. “Man šķiet, ka šīs debates, kas vakar notika, un šis [budžeta plānošanas] laiks ir ļoti laba skola tiem, kas gatavojas uz nākamo parlamentu, jo tur parādās jautājumi, kas ir strīdīgi,” piebilda Bērziņš.

Kā ziņots, naktī uz ceturtdienu Saeima pēc vairāk nekā pusdiennakti ilgām debatēm pieņēma nākamā gada valsts budžetu. Par budžeta pieņemšanu nobalsoja 55 deputāti, savukārt pret bija 38 parlamentārieši. Budžeta pieņemšana notika bez lieliem pārsteigumiem, atbalstu guva vien daži valdošajā koalīcijā nesaskaņoti priekšlikumi.

2014.gada valsts budžetā kā prioritāri ir noteikti pasākumi sabiedrības ienākumu nevienlīdzības mazināšanai, lielāku nodokļu samazinājumu paredzot iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem un ģimenēm ar bērniem. Tāpat kā prioritāra noteikta demogrāfiskās situācijas uzlabošana un pasākumi cīņai ar ēnu ekonomiku.

Nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi būs vairāk nekā 7 miljardi eiro (4,9 miljardi latu), bet izdevumi – 7,2 miljardi eiro (vairāk nekā 5 miljardi latu). Valsts pamatbudžeta ieņēmumi 2014.gadā prognozēti vairāk nekā 5 miljardi eiro (3,5 miljardi latu), bet izdevumi plānoti 5,3 miljardi eiro (3,7 miljardi latu).

Valsts speciālā sociālās apdrošināšanas budžeta ieņēmumi un izdevumi 2014.gadā prognozēti attiecīgi 2,2 miljardu eiro (1,55 miljardu latu) un vairāk nekā 2 miljardu eiro (1,46 miljardu latu) apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+