×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Prezidents: Latvijai vajadzētu būt vēl taupīgākai

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijai vajadzētu būt vēl taupīgākai, ceturtdien LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš, vērtējot nākamā gada budžeta projektu.

“Mana personiskā sajūta ir, ka vajadzētu būt vēl taupīgākiem. Mēs it kā esam krīzi pārvarējuši, bet mūsu iekšējais parāds ir pacēlies no apmēram 10% uz 45%. Tas ir parāds, kas ir uzkrāts, un jebkurš budžeta deficīts un procentu maksājumi vēl audzē parādu. Mums būtībā parāds pieaug. Tāpēc teikt, ka mēs esam visu sasnieguši un viss ir kārtībā, nevar,” teica Bērziņš.

Viņš norādīja – ja Latvija sāks tērēt, tā var ļoti ātri nokļūt iepriekšējā situācijā un starptautisko finanšu institūciju ciešā uzraudzībā. “Ja mēs esam parādu jūgā, mūs komandē aizdevēji – tur ir tā brīvība vai atkarība. Tas ir tas sarežģītākais jautājums šobrīd,” teica Valsts prezidents.

Kopumā viņš gan atzina, ka Latvijas nākamā gada budžets atbilst pašreizējai situācijai. “Viņš atbilst mūsu solījumiem samazināt budžeta deficītu, un tie virzieni, kuros viņš ir virzīts – uz izglītības, veselības aizsardzības uzlabošanu, man šķiet, ka tas ir loģisks variants šajā situācijā,” sacīja Bērziņš.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Latvijas 2013.gada budžeta deficīts ir paredzēts 221,1 miljona latu apmērā jeb 1,4% no iekšzemes kopprodukta. Saskaņā ar Finanšu ministrijas sniegto informāciju 2013.gadā valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi prognozēti 4,658 miljardi latu, bet izdevumi – 4,792 miljardi latu. Salīdzinājumā ar 2012.gada plānu likumprojektā iecerēts ieņēmumu palielinājums 133,1 miljona latu apmērā un izdevumu palielinājums 146,8 miljonu latu apmērā. Saeima budžetu plāno apstiprināt 15.novembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+